Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vihetném így kutyasuliba?

Hogy vihetném így kutyasuliba?

Figyelt kérdés

Szeretnék menhelyről kihozni egy kutyát. Mivel szerencsétlen egy telepen sínlődött egyedül, mielőtt a menhelyre került, így egyáltalán nem szocializàlt, más kutyát nem tűr meg.

Nagytestű kutya (50+ kg). Viszont látszik, hogy mielőtt magára hagyták foglalkoztak vele, mert hívószóra jön, illetve az ül, fekszik vezényszavakra is hallgat.

Emberekkel is barátságos, játékos. Viszont a többi kutyával tényleg nembtúl toleráns.

Így vihetem kutyasuliba ?


2015. aug. 22. 08:40
 1/7 qwertyu ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz az alatt, hogy ne túl toleráns. Ha veled jól elvan nem foglalkozik más kutyákkal, csak nem szereti, ha zaklatják szerintem vidd nyugodtan. Viszont, ha ennél durvább a helyzet, talán érdemes lenne valamiféle szocializációs foglalkozásra vinned először. A kutyasulik általában ilyeneket is szerveznek.
2015. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a közelében van egy màsik kutya és észreveszi, akkor menne neki..
2015. aug. 22. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Beszélj az oktatóval, hogy mire számítson, ha mentek. Addig egy szájkosarat is beszerezhetsz és egy stabil pórázt. Sok antiszoc kutyát rehabolnak a Cerbisek is, itt is olvasgathatsz a témáról:


[link]

2015. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
KÖszi !
2015. aug. 24. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor én örökbe fogadtam az enyémet, írtam a kiképzőnek, hogy ilyen és ilyen a kutya, mit hogy csináljak, stb. Ő adott egy időpontot, amikor lementünk, és egy teljesen nyugis másik kutyával voltunk együtt. Az enyém csak befeszült, rámordult, de nem balhézott, inkább zavart volt. Így csináltunk egy 20 perces - fél órás járkálást, sétát, és közben jöttünk, mentünk egymással szembe, mellett, össze-vissza. Folyamatosan ment a dicséret.


Két nap múlva több nyugis kutyával voltunk együtt, kicsit feszengett, de nem morgott, és ugyanez volt kb. Semmi feladat, csak séta a zárt pályán. Ha jól emlékszem, 3-4 ilyen sétás foglalkozásunk volt, aztán mehettünk a rendes órára is, ahol több kutya volt. Egyszer kellett megrángatnom a pórázt, mikor a közömbösítést csináltuk, mert kitámadt volna mellőlem. Persze mindig szájkosárba.

2015. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ !

Érdeklődöm majd akkor a helyi kutyaiskoláknál...

2015. aug. 24. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb hívd fel a környékbeli iskolákat vagy kiképzőket vagy írj nekik és vázold föl a helyzetet. Olyan helyre kell vinni, ahol nem a szájukat húzzák, hanem megoldásra törekednek és nem riadnak vissza a nagy méretétől sem :)


Ha jó a viszonyod a kutyával, megbízik benned, hallgat rád, lenyugszik ha rászólsz, akkor szerintem nagyon jót tenne neki egy kutyaiskola, azon belül is a szocializációs foglalkozás :)

2015. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!