Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet futtatni a...

Hogyan lehet futtatni a kutyát? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Úgy értem, speciális étrend, vagy étrendkiegészítő, vagy milyen feltételek szükségesek hozzá. Biciklivel gondoltam, de föld úton, mert szerintem neki jobb a földúton futnia. Hány kilómétert lehet terhelni, vagy hogy működik ez? 3 éves.
2015. aug. 23. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

Micsoda??? Speciális étrend, étrend kiegészítő??? Jézusom, hová tart ez a világ... Egy egészséges kutyának semmi szüksége többre húsnál és a házi koszt maradékánál. Pont hogy a rengeteg táp és mesterséges szerek miatt van egyre több daganatos kutya, vagy valamilyen allergiával küzdő. Én tanyasi vagyok, 25 éve vannak németjuhászaim. Egytől egyik robosztus, gyönyörű izomzatú kutyák lettek, akik fejben is kiegyensúlyozottak. Ehhez nem kell több, csak élettér, hogy tudjanak mozogni és a fent említett táplálék. Helyből ugranak 2 méter magasra, villámgyorsan futnak és nagyon kitartóak. Szerintem tudom mit beszélek mielőtt jön a horda aki esküszik a tápra, meg a fogmosó csontokra, vitaminbombákra, stb...

Hová tartunk a világban, elképesztő...

2015. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyébként biciklivel a kresz tiltja... Nem véletlen, balesetveszélyes, gondolj csak arra, hogy megriad egy őz és a kutyád ha nincs rá felkészítve, elránt azonnal.

A terhelés pedig fajtától, mérettől, kondíciótól függ. Jól néz ki a filmekben amikor a kutyájával fut valaki, de a való életben másképp működik minden. Nagyon kis távokkal kellene kezdeni, 500 méterrel, 1 km-el. És pihenőket is be kell iktatni. A kutyák hűségesek, követni fognak akkor is ha már túlterhelik magukat. Hűteni pedig sokkal nehezebben tudják a testüket mint az ember. Szerintem gondold ezt át még párszor.

2015. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen sport, bikejöring a neve, itt a kutya a kerékpár előtt húzza az embert.Illetve van a canicross, ahol a gazdi is fut, és a kutya meg fut előtte.

Olvasgass utánuk, ezeknél a sportoknál nem árt a kutyáknak egy speciálisan erre kifejlesztett húzóhám.

2015. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutyán nem lenne póráz és nem betonon akarnám futtatni, hanem föld úton, ott nincsenek rendőrök és forgalom sem, tehát nem hiszem, hogy bárkit is zavarna. Egyébként itt aszfalton is rengetegen futtatnak biciklivel kutyát, és senki nem szól rájuk. Speciális étrenden belül pedig olyanokra gondoltam, hogy esetleg fehérje dús táplálék, ilyesmik. Ha valaki sportol, akkor is másabb lesz az étrend, magamról tudom, régen sportoltam, de kutyával még nem.
2015. aug. 23. 09:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor meg csak elviszed sétálni a kutyát úgy, hogy te biciklivel vagy.

Kezd azzal, hogy gondold át, behívható-e a kutyád, és nincs-e meg az esély rá, hogy gondol egyet és otthagy a francba. Nekem egy kaukázusi keverékem van, 9 éves, és mindig póráz nélkül sétálunk. Csak addig van rajta ameddig elérünk a falu határába a földútra, onnan mehet. Bármikor magamhoz tudom hívni, volt hogy véletlenül belesétáltunk egy vadászat kellős közepébe, de még a vadak sem zökkentették ki. Így aztán ha biciklivel akarnék menni, akkor sem tévesztene szem elől.

Házi kosztot kap, mint ahogy az első mondta, és a korához képest nagyon jó kondiban van. (Hozzáteszem, van olyan kutya amelyik nem tolerálja a házikosztos etetést, példa erre párom menhelyről mentett keveréke. Ha picit más kaját kap mint a jól megszokott tápja, jön a hányás, hasmenés és társai, vagy egyszerűen csak finnyázik.)

Szóval kérdésedre visszatérve, nem kell túlkompilkálni. Behívható? Ha igen akkor mehettek, ha nem akkor még gyúrjatok rá.

2015. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Behívható a kutya, nem szokott probléma lenni vele mikor póráz nélkül sétálunk, csak olyan kis "satnya" az izomzata, nézhetne ki szebben is :D Ezért gondoltam a bicajjal való futtatásra. Mozgás igénye meglenne hozzá. Most szeretnék átállni vele a nyers etetésre is. Egyébként a házikosztra ő is hasmenős.
2015. aug. 23. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Etesd nyersen, és fokozatosan emeld a napi mozgás mennyiségét. Meg lesz az eredménye ;)
2015. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
BARF-ot próbáljátok ki
2015. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha elsősorban izmot akarsz építeni a kutyán, akkor rövidtávú sprintek jobbak. Tehát labda, kötél dobálása. A lényeg a robbanékony mozgás, rövid távon. Hosszú egyenletes tempójú futásoknál is épül izomzat, de ott inkább csaka z állóképesség fejlődik.


Etetésre tekintve BARF/Prey módszert javaslok.

2015. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szeretném a BARFot elkezdeni, de nincs aki mentoráljon benne :D Sprinteket szereti, meg labdázunk is, de úgy vettem észre, hogy ez kevés, Vagy lehet többet kéne sprinteltetni nemtudom.
2015. aug. 24. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!