Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutya, adjatok...

Neveletlen kutya, adjatok tippeket kérlek (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 hós valamilyen pásztor keverék kutyám.

A gondom az lenne, hogy pár napja észrevettem, hogy a parancsokat már vagy megcsinálja (nagyon lassan) vagy elmegy??. 3vvel nem tudok mit kezdeni, mert ha utána megyek csak elrohan.

A mêgnagyobb probléma ma kezdődött. Belegeküdt az ágyásba, erre rászoltam erre még hemperegni is kezdett úgyhogy bezártam a boxjába. Eltelt 5 perc kiengedtem, erre homlokegyenest viszzament az ágyásba. Újra betettem újra visszament.

Most megint bennt van, de nem tudom, mit tegyek, ha újfent visszamegy.

Kutyoviba járunk, bár az utolsó két hétben nem voltunk.

Kérlek adjatok ötleteket, eddig teljesen "jól" viselkedett.


2015. aug. 23. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha valami rossz dolgot csinál, pl. belemegy az ágyásba akkor verd meg. Egy idő után rá fog jönni, hogy rossz dolgot tesz, de magától nem fog rájönni.
2015. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad megverni a kutyát, főleg, ha meg nem tudja, hogy rosszat csinál es ilyen kis korban ez gyakori

Mert ettől lét később lelki beteg a kutya

Foleg, ha nincs ki oldva utána

2015. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

'Nem tudja, hogy rosszat csinal' -> szóval meg nem lett neki elmagyarázva, hogy ezt nem szabad, esetleg most kezdte el csinálni a nem kívánt viselkedést


Előző voltam

2015. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ÉS ha nem vered meg akkor honnan fogja tudni, hogy rossz dolgot tett? Az, hogy azt mondod neki, hogy "Jajj ez rossz, ne csináld többet." nem hat semmit, mert úgyse érti.
2015. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Remelem nincs kutyád


Mert ha valaki normális kutya suliba jár, akkor ott azt tanítják, hogy a kutyát nem vered, hanem a hangoddal 'állítod meg' es egy idő után, ha azt mondod neki 'a-a' akkor abbahagyja, mert megtanulta


Ha kaját akar felzabalni akkor is megvered???

Es szerintem a kérdező nem akar lelki beteg felnőtt kutyát

Es egy kiskutyaval sokat kell foglalkozni, farasztani, ugyanúgy, mit a kisgyerekek ők is csinálnak rosszat

Gondolom ha lenne gyereked/van öt se vered meg, ha mondjuk szetpakol?!

Vagy éppen le borítja a növény az ablakból

2015. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyerekem és kutyám is van. Mindkettőnek néha odasuhintok, és érdekes módon mindkettő ért belőle, és jól viselkedik. (Próbáltam eleinte szép szóval, ahogy te is tanácsolod, de semmit sem ér.)
2015. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Es kutya suliba jártál a kutyaddal?


Nagyon ritkan én sem csak raszolok, de csak akkor, ha mar 2-3x raszoltam es le se szarja a kutyám, de nem megverem, nekem a megveres nem 1-1 odasuhintast jelent, hanem amikor minimum többször megutom

2015. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jártam vele kutyasuliba, mert ez olyan hülyeség mint amikor ruhát adnak a kutyára. Ez csak egy "mezei" házi kutya, aki néha rosszalkodik.
2015. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A ruha szerintem is hülyeség, de én járok vele es szerintem sokkal jobb, hogy voltam vele, mert sok mindent megtanultam es sokszor tudom, hogy hogy érzi magát a kutya ( feszült, izgatott, stb.....) es ez alapján tudok cselekedni
2015. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sippara ***** válasza:
100%
Tipikus példája annak, hogy akinek van, az megoldja ésszel a nevelést, akinek meg az nem jutott, az veréssel - kutyánál is, gyereknél is. Hosszú távon mindkettő ugyanazt fogja szülni.
2015. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!