Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kölyök vásárlás?

Amstaff kölyök vásárlás?

Figyelt kérdés

A Hörcsögfalvi kennelben most vannak kölykök, és a kutyáik nagyon tetszenek is, úgy döntöttem onnan vásárolnék kiskutyát. Viszont ahogy keresgéltem a témában, hogy a szülők milyen eredményeket értek el, és milyen az egészségi állapotuk, találtam (számomra) egy érdekes dolgot (amit lehet hogy csak Én értelmezek rosszul).


Itt a páros:


[link]


Az apa, a masatff adatbázisban:


[link]


Az anya, a mastaff adatbázisban:


[link]


És találtam egy ilyet is, mert igazából a diszpláziának néztem utána:


HD-A1 és HD-A2 (HD - mentes) - korlátozás nélkül tenyészthetõ

HD-B1 és HD-B2 (HD - gyanús) - párosítás HD-A1/2 és HD-B1/2 partnerrel engedélyezett

HD-C1 és HD-C2 (HD - enyhe) - nem tenyészthetõ

HD-D (HD - közepes) - nem tenyészthetõ

HD-E (HD - súlyos) - nem tenyészthetõ


Ahogy néztem az apa és az anya is c besorolásu a mastaff adatbázisa szerint.

Utána néztem az Ataxia Carrier jelentésének is és az anya hordozó.Az apa pedig ataxia mentes. Ha a kiskutya neme esetleg befolyásol valamit, kant szeretnék. Mennyire valószínű hogy ataxiás és/vagy diszpláziás kutyám lesz ha innen vásárolok?

Kérem, aki tud, segítsen!



2015. aug. 23. 19:40
1 2
 1/11 V.Tina ***** válasza:
0%

Sok mozgás kell neki, kisállatok közelébe ne vidd, mert zsákmányként tekinthet rájuk!

Én személy szerint azt tanácsolnám, hogy ne egy tenyésztőtől, hanem egy menhelyről fogadj örökbe, hűségesebb, kevesebben is beéri, mint a fajtatiszta nagyképűek.

De ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fajtiszták rosszak, egy szóval sem! :) Ha te olyat szeretnél, vegyél olyat, én nem tartalak vissza. De azért fontold meg.

Mint mondtam, kisállatokra zsákmányként tekint, szerintem ne tartsd hörcsöggel, vagy macskával együtt. Vagy bármiféle kisállattal. :D Napi 1-3 óra kell neki edzés gyanánt, korán kéne szocializálni, sokat kell vele törődni, időt kell szánni rá a bizalom, meg az ilyenek miatt :)

Ennyi :)

2015. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
HD-C eredménnyel én úgy tudom, hogy még éppen tenyészthető, viszont csak HD-A minősítésűvel. Tehát sajnos benne van s pakliban a diszplázia, viszont szerintem érdemes lenne még két generációval generációval megtoldani az ellenőrzést, és a nagyszülők, dédszülők eredmenyeit is megnézni. Ha az apa kutya teljesen ataxia mentes visszamenőleg is több generációra, akkor a kiskutya sem lesz az. Viszont hordozni lehetséges,hogy fogja a gént.
2015. aug. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi a szóismétlésért. Fránya autocorrector
2015. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha tenyészteni akarod majd a későbbiekben, akkor ha a kiskutya is hordozó lesz, csak mentessel lehet majd pároztatni.
2015. aug. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom tenyészteni,csak egy ép egészséges kutyát szeretnék a családomba.

De ha c minősítésü mindkettő szülő,akkor hogy lehet hogy tenyésztik őket?

És a diszplázia milyen idős korban jön elő?

2015. aug. 24. 08:19
 6/11 A kérdező kommentje:
És a szülők szűrései alapján, mekkora az esély arra hogy diszpláziás lesz a kutyus?
2015. aug. 24. 08:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Valaki?
2015. aug. 24. 12:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugalom, a kérdés nem megválaszolható. Elvileg C (enyhe) besorolással még tenyészthető, én ezt találtam máshol. Viszont a HD poligénes, és a környezetnek igen nagy hatása is lehet. Durva tippként azt mondom, 25%, hogy diszpláziás lehet a kölyök (nem lesz, csak esély van rá, hogy ilyen géneket örökölt), tehát figyelj oda a mozgatására, etetésére, érdeklődj a tenyésztőnél is, hogy erre fektetett-e hangsúlyt. Elvileg így jó esélyed van rá, hogy nem lesz baja, de tenyészteni azért nem engednék.
2015. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

HD-C még éppen tenyészthető, bár én úgy tudom, nem szerencsés két C-s kutyát összerakni. A helyedben én ennek egy kicsit jobban utánaérdeklődnék a tenyésztőnél...

Ataxiás biztosan nem lesz, maximum hordozó, de az csak akkor számít, ha tenyészteni is akarod (akkor a későbbiekben csak mentes kutyával párosítható).

2015. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz!
2015. aug. 25. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!