Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Területőrzésre szeretnék a...

Területőrzésre szeretnék a későbbiekben kutyát vásárolni. Három fajta közül választanék: Kaukázusi j. , Közép-ázsiai j. vagy Moszkvai őrkutya fajták közül ti melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudtommal ezek a kutyák remek házőrzők; súlyuk, nagyságuk kb. azonos. Arra lennék még kíváncsi, hogy családba melyiket ajánlanátok, melyik ragaszkodik jobban az emberhez. (Korábban a Rottweiler lett volna, de az egyik Ebugatta adásban egy neves tenyésztő kijelentette, hogy területőrzésre alkalmatlan.)

2015. aug. 23. 22:35
1 2 3
 1/27 Manka68 ***** válasza:
100%
Amelyik szimpatikus. :-) Bár a moszkvai őrkutya fiatal fajta, nem tudom mennyire van benne a területőrzés. Viszont magyarok vagyunk, és egyik magyar területőrző fajtát sem írtad a listádba, nem tudom azért-e, mert nem szereted őket, vagy esetleg nem tudsz róluk : van nekünk kuvaszunk és komondorunk. Vannak olyan jók, mint a külföldi fajták, és kimondottan a mi éghajlatunkra vannak kitalálva. Én biztosan ebből a kettőből választanék. Viszont nem árt tudnod, hogy minden ilyen típusú kutyához erős (fizikai és mentális értelemben is) gazda kell. Nekünk kuvaszunk van. Már 6 hónaposan morogni kezdett ha idegen jött hozzánk. Velünk egy bújós plüssmaci, de azonnal tomboló fenevaddá változik, ha idegen akar a területére lépni. Bármelyik fajtát választod, agyilag, fizikailag nagyon ott kell lenni.
2015. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

A három közül a moszkvait ajánlanám leginkább. A másik kettőhöz képest a legkönnyebben kezelhetőek. A kau és a káj kőkemény pásztorkutya. Ha kezelni tudod, akkor megfelelő választás ez a kettő fajta is.


Egyébként egyetértek az előttem szólóhoz, ott van még a kuvasz és a komondor.


Viszont a lényeg, hogy ha bármelyiket is veszed, akkor érdemes ha törzskönyves.

2015. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Tudom, nem ez volt a kérdés, de én a komondort javasolnám. :) Családban leginkább őt tudnám elképzelni.
2015. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Én is a komondort javaslom, saját tapasztalat alapján. ;) (Amúgy le lehet nyírni a szőrét, úgy egyszerűbb gondozni.)
2015. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Komondorom volt már, őt már idősebb korában kaptam, család szempontjából nagyon jó családi kutya volt, viszont az emberektől félt. Azért nem írtam be a magyar fajtákat, mert egy mester tenyésztőnek az adásában hangzott az el: mára szinte már alkalmatlan a területőrzésre, a másik ok pedig (lehet én vagyok rosszul informálva), hogy úgy tudom ez a két magyar fajta, ami 70-80 cm marm. rendelkezik, a kanok kb 60 kg-ak. Ha nincs igazam és pl a kuvaszok 80 kg körüliek, mint a kaukázusi, az természetesen változtat a dolgokon.
2015. aug. 24. 13:52
 6/27 A kérdező kommentje:

[link]


[link]



[link]



[link]



[link]



Itt vannak a linkek a mesterkiképző véleményével. Mindenkinek szívesen várom a véleményét.

2015. aug. 24. 13:57
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a "dolgozó" szülőktől származó komondor kiváló erre a célra. Ne olyan helyről vegyél kiskutyát (ez mindegyik fajtára vonatkozik), ahol csak a kiállítási ringben "parádéznak" és a belső értékek háttérbe szorulnak. Egyébként ajánlom még a sarplaninac (másnéven sárhegyi) fajtát is. ;) (A kuvasszal nincs tapasztalatom, de azt tudom, hogy valamivel nehezebben kezelhető, mint a komondor.)
2015. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy ne méret alapján dönts, mert az nem jelenti azt, hogy jobb az a fajta, ami nehezebb... (Minden fajtában vannak "selejtes" egyedek, akik nem alkalmasak területőrzésre, de ez szerencsére ritka. Ugyanabban a fajtában lehet kimagasló egyed is, aki remekül helyt áll, úgyhogy ez nem jelent semmit.) A videókat egyenlőre nem néztem meg.
2015. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Megint én vagyok.

Most néztem meg az első videót. Kb. ugyanazt mondta, amit én leírtam, úgyhogy bizonyos szinten egyet értek vele. Sok komondor szép, de haszontalan.... Mindenképp olyan tenyésztőt kell keresni, aki min. ösztönpróbát csinál. (Bocsi, hogy több részben válaszoltam.)

2015. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Van igazság abban, amit írtok. Engem ami zavar a magyar fajtákban, pl a kuvasz ugyanakkora, mint egy kaukázusi (marmagasság, hosszúság), kanoknál a kuvasz 60 kg, míg a kaukázusi 80 kg. Pl két 180 cm-s ember, az egyik 60 kg, a másik 80; mi a véleményetek? Családnak ez a két fajta van, ami most már szóba jöhet: a kaukázusi vagy a kuvasz.


[link]



[link]



A komondor sajnos nem, mivel nagyon sok problémánk volt a nyírásával. Meg tudnátok-e nekem írni kuvasz és kaukázusi tulajdonosok, hány kilósak a szukáitok és hány kilósak a kanjaitok?

2015. aug. 24. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!