Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Callie -rol mi a...

Border Callie -rol mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mar nagyon sok kutyam volt :) es most halt meg a kutyám es szeretnek egy ujat :) es gondoltam teszek egy próbát ezzel a fajtával :) mit gondoltok?

Es minden nap futok , ugy h vinnem magammal :)



2015. aug. 24. 05:30
 1/5 Mumusan válasza:
Aranyos, tanulékony, családi kutyus. Rengeteget kell vele foglalkozni. Igényli a sok játékot, és a "munkát".
2015. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Quasar07 ***** válasza:
Személy szerint én imádom ezt a kutyafajt, nagyon aranyos, tanulékony, játékos és okos!
2015. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nyugottan pontozzatok le,de szerintem csak egy divat kutya. Mondom én akinek 2 van. Ezen kívül tanulékony, de rengeteg időt kell rászánni,és mivel terelésre használják,arra simán alkalmas a puli is. De ennek ellenére én mem bántam meg, hogy ilyen kutyát vettem.
2015. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor válaszd, ha van időd/pénzed/kedve vele valamilyen kutyás sporthoz, ami nem csak a testét, hanem az agyát is terheli. Sok mozgást, és feladatot igényel. Pl. agility.
2015. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 A divatkutya jó szó: csodaszép és nagyon elegáns a leggyakoribb, fekete-fehér színével, ráadásul a világ legokosabb* kutyája. Az utcánkban kettő is van: akkor látom őket kerítésen kívül, amikor elszöknek :(


Véleményem szerint nagyon sok ember nem tudja, hogy mit vállal, amikor border colliet vesz (meg pulit :D), nem csak a mozgásigényük nagy, de az ilyen hű-de-okos* kutyák igénylik a tanulást, a napi szintű agyi fárasztást.

Az, hogy te napi szinten futnál vele, nem fárasztja a kutyát szellemileg. A feladatozás igen. Az agility pl. azért jó mert, nem ész nélküli rohanga, hanem komoly feladatok vannak benne: felmász, átmász, belemász, zónába lép, ami azért komoly koncentrációt igényel.


* Ezek a tesztek becsapósak. Általában azt mérik, hogy milyen gyorsan tanulnak meg egy új parancsot. Az meg nem éppen azt mutatja, hogy egy kutya milyen okos, hanem hogy mennyire tud együtt működni az emberrel. A pásztorkutyák (pl. komondorok) rendszerint rossz helyen végeznek az ilyen teszteken, mert őket önálló munkára tenyésztették. Pedig felismerni és megfogni a besurranó tolvajt sem kis szellemi teljesítmény.

2015. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!