Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát alyanlanátok?

Milyen fajtát alyanlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen fajta kutyat ajanlanatok nekünk?

Jelenleg egy panelben élünk a férjemmel, 2, 3 év múlva tervezünk gyereket, tehat alapvetően gyermekszerető kutyust szeretnénk. Napi 3-4 fel-egy óras séta, játék, igeny szerint kutyaiskola.


2015. aug. 24. 09:30
 1/6 HUN_Sector ***** válasza:
73%

A panelban a rövid orrú kistestű kutyák remekül elvannak (yorki, francia bulldog, angol bulldog). Mivel én is panelban tartok kutyust, d e ő hosszú szőrű, ezért óva intenélek a dús, hosszú bundájú kutyáktól, mert az élet úgy mindennapos takarítás.

Ha nem fontos a fajta, akkor nézzetek szét egy állatmenhelyen. Rengeteg kistestű és kisebb közepes testű kölyök keres gazdát. Nagyon hálásak tudnak lenni.

2015. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen kis-közepes testű, kisebb mozgásigényű kutyus jó.

Ha fajtatisztát szeretnétek, akkor pl. közép uszkár.

Egészen pici kutyát, mint a yorkie például, kisgyerek mellé nem vennék.

Ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához, akkor a menhelyeken érdemes körülnézni. Sok kisebb, közepes kedves kutya van. Vannak kölykök is, de jobban jártok egy fiatal felnőtt kutyával, akinek már ismert a természete, legyen nyugodt, gyerekekkel is legyen tesztelve.

2015. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-3 év múlva gyereket szeretnétek, akkor szerintem nem feltétlenül egy kis testű kutyát kéne beszereznetek, mert azokkal a kisgyerekek nem tudnak bánni, úgy óvatosabban, hogy ne okozzanak nekik fájdalmat. A kistestű kutyákat könnyen össze lehet törni, de mondjuk a jack vagy parson russel terriereket ajánlanám, ők viszonylag keménykötésű kiskutyák. Viszont ha elhanyagolják, vagy nem biztosítanak neki elég mozgást, akkor a házból könnyen lehet egy felismerhetetlen kupleráj. Nézelődjek a neten, vagy különböző kutyás könyveket olvasgassatok, keressetek gyerekszerető, könnyennevelhető kutyákat. De azt nem árt nem elfelejteni, hogy 1.: minden kutya más és más, attól, mert egy fajtára leírnak valamit, nem biztos, hogy az általunk kiválasztott kutya megfelel a fajta leírásának (itt egy példa: nekem két golden retriever kutyusom van, elvileg vízi mentő fajták, imádnak lubickoloni a vízben, ennek ellenére az én két goldenemnek vízfóbiája van :-) ). 2.: ha nem kezdenek el foglalkozni a kutyával mr kisebb korában, nem nevelik, tanítják, viszik más kutyák közelébe, akkor valószínűleg a későbbiekben a sétáltatás, kimozdulás is kemény dió lesz. 3.: ha elhanyagolják a kutyát a gyermek miatt, akkor a kutyus azt úgy veheti, hogy kirekesztették, kitúrták őt. A gyermeket meg nem kell annyira félteni a kutyától, a kutyus nyugodtan megszagolgathatja (nyilván nem újszülöttről beszélek). Sok sikert!
2015. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az angol bulldogot a kistestűek közé sorolni vicces ötlet... :D
2015. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem utcarol van kutyam es rettentoen halas el nem tudnam kepzelni hogy hogyan lehetne barmejik masik kutya halasabb. Ugyhogy ments meg egy eletet es irany a menhely. Az ott dolgozoksegitenek kivalasztani az alomkutyat.
2015. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* barmelyik
2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!