Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában miért ennyire...

Mostanában miért ennyire népszerű fajta a border collie?

Figyelt kérdés
Anni minden második falusi keverék ehhez hasonló fekete-fehér kutya volt. Azt tudom, hogy állítólag a legokosabb fajta, de amúgy semmi különlegeset nem látok benne.
2015. aug. 24. 14:22
 1/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Mert sokan olvassák, hogy a legokosabb, és azt hiszik ez azt jelenti, hogy foglalkozás nélkül is tud mindent.


Mert bemutatókon, versenyeken (fizbi, agility stb..) nagyon sok ilyen kutya van. Az "egyszerű" néző azt látja, hogy a kutya fut, pörög, szót fogad, irányítható, akár messziről is. Csak azt nem látják (vagy nem akarják látni), hogy mennyi munka, foglalkozás van e mögött.


Aztán megveszik, jobb esetben "munkavonalút", rosszabb esetben valami szaporított példányt és aztán csodálkoznak, hogy foglalkozás nélkül a kutya rombol, ugat.


Van az ismeretségi körömben olyan ember, aki (mert volt rá pénze, és megmutathatta nekem, hogy neki erre is telik és nekem nem) vett egy munka vonalas kutyát. A kutya most kb.6 éves és a kertből sem viszik ki, mert terel és nem lehet vele sétálni :-(

2015. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 JustVidam válasza:
48%
Mert Cuki :)
2015. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell az mindenkinek, mert látta egy filmben, hallotta a rádióban, olvasta, hogy az aztán olyan okos. Meg olyan van a szomszédjának, barátnőjének, kis unokájának...

Valamiért mostanában divat lett olyan kutyát vállalni, aminek egy átlag ember nagyon nehezen elégíti ki az igényét(staffok, pitek, borderek). Egyszerűen sokan nem néznek utána, hogy mivel jár egy ilyen kutya. Vagy éppen utána néznek és tök jópofa videókat látnak borderekről, amint azok cuki trükköket csinálnak a kis gazdival.

Azt tudom elképzelni, hogy az a logika, hogy ha ez a kutya tud ilyet, akkor én majd simán elleszek vele séta, meg foglalkozás nélkül, meg kutyaiskolába se kell járnom, mert az ugye a buta kutyáknak való...

Munkakutya. Megy, mint a veszedelem. Ha szakértő kezekbe kerül, akkor csodát művel. Ha nem, akkor rossz, mint az ördög.

Egy nem éppen versenyképes, de egész pontos menetelést ugyanúgy összelehet állítani a legtöbb kutya többségének, mint ahogyan a motiváltabbjai szívesen frisbeeznek, tanulnak trükköket és agilityznek. A kutyát vállalók 99,9999...%ának nem fontos, hogy a kutyája agilis legyen, vagy erős terelő ösztönnel rendelkezzen...


A következő kutya lehet, hogy a mali lesz... csak akkor vér fog folyni :"D

2015. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért, mert hallják róla, hogy a "legokosabb" fajta és ebből gondolom az következik, hogy könnyebb tanítani is (mindent elsőre megtanul) és alapból is könnyebb vele bánni.

Persze arra már nem gondolnak, hogy le is kell fárasztani azt a szerencsétlen kutyát, meg hogy ezek amiket gondolnak róla, hülyeség egyszerűen.

2015. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!