Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg kullancs kutyában? SOS!

Rengeteg kullancs kutyában? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, a helyzet a következő: az egyik ismerősömék kutyusában (Tacskó méretű) állandóan rengeteg kullancs van, ők Szerbiában élnek, a kutya nem megy ki a kertből (ebbe most ne menjünk bele, én sem értek vele egyet), de valamit ki kellene találni a kullancsok ellen. Én a sajátjaimon a Forestot alkalmazom, de nem tudom, h ennyi kullancs ellen mit/miknek a kombinációját lenne érdemes használni. Illetve szerintetek Neostomosannal meg lehetne fürdetni a kutyát? Csak ugye ahol eléri, onnan kiszedi a kullancsokat magából, és nem akarom, hogy csípje a bőrét. A legutóbb 56 db-ot szedtem ki belőle, számoltam sajnos. :-( A kutyusnak nincs semmi baja szerencsére, de azt szeretnék, ha ez így is maradna. Illetve a helyét én személy szerint lefújnám Neostomosannal.

Most eljutottunk odáig, hogy azt mondták, hogy vegyünk meg akár több ilyen szert is rá, nem sajnálják a pénzt.

Viszont nem tudják, hogy honnan a rengeteg kullancs, az egyik szomszéd kutyájában is így hemzseg, a másikéban elvétve 1-2 db.

Szegénykém a múltkor a fülét sem bírta már megmozdítani, akkorák voltak benne a kullancsok. :-(

Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek. :-)))



2015. aug. 25. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Bízzátok orvosra a kiszedést és az utókezelést is!
2015. aug. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák (és emberek is), akiket szeretnek a kullancsok, sajnos.

Ami nekünk maximálisan bevált, az a Bravecto tabletta. Nem tudom, Szerbiában kapható-e. Ha igen, nagyon megérné az árát ebben az esetben. Mióta ezt használom, egy darab kullancs nem volt a kutyáimban, pedig mi is kullancsdús környéken lakunk.

Ha az nem kapható vagy drágállják, akkor a Foresto a másik jó megoldás. Kombinálni nem érdemes a szereket, mert gyengíthetik egymás hatását.

2015. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bravectot én is nagyon ajánlom!

Ugyan itt a kullancs bele kell hogy fúrja magát az állatba, de rövid időn belül elpusztul és kiesik.

2015. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ildi21 ***** válasza:
Bravecto tökéletes, 20kg-os kutyának 8200ft/3hó. A tacskónak olcsóbb lenne egy kicsit.
2015. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Remélem sikerrel járunk majd :)

2015. aug. 27. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!