Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy telephelyen egy...

Van egy telephelyen egy németjuhász ahol melózom, szegénnyel nem nagyon foglalkoznak, de beszéltem a gazdájával és az építkezés végén, kb 3 hét mulva, megkapom tőle, mit csináljak a szagával?

Figyelt kérdés

Elég poros talajon van tartva, tőle pár méterre ássák el a kakiját, ki van kötve szegényke, gondolom ettől bűzlik, olyan nem is tudom, izzadtságra emlékeztető de sokkal erősebb szag...

Kefét már rendeltem, ami elméletileg szépen kiszedi majd a hulló csimbókos szőrét, de fürdetni mennyire merjem fürdetni? És az elmult 3-4 évben mozogni se mozgott sokat, hogy kezdjem a fogyókúráját, mert dagi is? 13 éves.



2015. aug. 25. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jót teszel szegénnyel, hogy magadhoz veszed. Először is vidd el állatorvoshoz, kérdés, hogy van-e benne chip és volt-e egyáltalán oltva? Van egyáltalán oltási könyve? Ezek nagyon fontos dolgok. Ha egyébként egészséges, akkor hagyd szabadon futni zárt udvaron, sétálj vele nagyokat, örülni fog a mozgásnak és lefogy egy kicsit. Fürdetni mindenképpen kellene, mert az építkezési festékek és más anyagok szagát érzed rajta. Legyél jó gazdája.
2015. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindenképen viszem majd orvoshoz, oltási könyve van, de az elmult 2 évben nem volt már vele foglalkozva, chippelve sincs, mert a "gazdája" terve az volt, hogy az építkezés végén, ha már nem kell ugatni, akkor agyonüti... Tipikus undorít paraszt... Még örült is, mikor mondtam neki, hogy én elviszem, mert így nem kell bajlódnia az eltüntetésével...

Szóval mindenkép viszem orvoshoz, de oda már kocsival kell vinnem és az előtt mindenképen rendbe kell kicsit szednem, mert a kocsi is haveromé...

Sajnos a falunkban lévő állatorvos aki kijár ide, az tipikus lódoktor... Fél a kutyáktól, táv gyógyítja őket, meg gazdival adatja be nekik az oltást... Csak kis méretű kutyához mer odamenni...

2015. aug. 25. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tud menni pórázon, nagy gond nem lesz vele, a koránál fogva pedig nem mindenkit megharapó ifjoncról van szó. Bár ami az állatorvost illeti, minden kutya tart tőlük, a mi erdélyi kopónk nem tűrte az oltást, belekapott a kezébe. Erre gézzel betekerte az orrát, jó szorosan és megkötötte. Csak pislogott, nagyon meglepődött. A mostani kutyánk menhelyi volt, ez nyikkanás nélkül tűrte az oltást, csak simogatni kellett a fejét. De azért szájkosarat beszerezhetsz. Hozd rendbe a szőrét, aztán jól etesd-itasd, amíg sovány, akár naponta kétszer is. És mindig legyen előtte víz, csak ugyanabból az edényből egyen, erre tanítsd meg, ne szedjen össze mindent az utcán, se azt, amit gonosz, alja alakok bedobálnak a kertekbe. Így nem lehet megmérgezni.
2015. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon szép tőled :)


Nézd át a szőrét, illetve a bőrét, hogy nincs-e rajta sérülés, nem-e bolhás, atkás, aztán fürdesd meg (azért kell megnézni, hogy ha előtte láttál benne, de a fürdés miatt nehezen észrevehető, mert nincs pl. bolhakaki rajta, akkor is tudathatod az orvossal). Bármilyen kutyasampon megteszi csak jól higítsd fel. Nem lesz utána szaga.


Ha nagyon csomós, rasztás a szőre, előtte megpróbálhatod kicsit fésűvel kibogozni, a rasztás részeket szükség esetén levágni.


Ha kocsiban viszitek, teríts alá sok rongyot vagy papírt, nehogy összecsinálja a kocsi kárpitját :)


Én kutyám is büdös volt mikor hazahoztam, tömény fos szaga volt, a fürdetés csodát tett :)

2015. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor ez előző kutyánkat elhoztam a sintértelepről, még csak 7 hónapos volt. Koszos, csomós szőrű, büdös és kint voltak a bordái. Azonnal megfésültük (morgott, de hagyta), aztán samponos vízben alaposan megfürdettük. Megszáradt, de kiszaladt az udvarra, be a baromfiudvarba és meghempergett a kakiban! Nem tetszett neki a sampon szaga. (Egyébként pulikutya volt). Ezzel is számolni kell.
2015. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!