Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphatok így törzskönyvet?...

Kaphatok így törzskönyvet? Van jogom követelni? Mennyi lenne megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Van egy fajtatiszta kutyám. Közvetlenül nem én vettem, csak hozzám került. A fajta egyik legnevesebb kenneléből való. Olyannyira becsületes tenyésztők(tényleg elismert, híres kennel), hogy a szukájuk 18 hónapos kora előtt ellett, így nem kaphattak a kicsik tk-t, legalábbis ezt mondták. Tudtommal igényelhettek volna 2x költséggel felülbélyegzett tk-t. Most én szeretném letörzskönyveztetni az enyémet. Az alom többi tagja sem lett törzskönyvezve. Azt tudom, hogy DNS vizsgálat kell hozzá, csak azt nem, hogy kaphat-e, illetve követelhetem-e.

#törzskönyv #törzskönyv jog
2015. aug. 25. 17:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
kíváncsi lennék melyik híresneves kennel/tenyésztő engedhet meg magának ilyet....
2015. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok pert a nyakamba, nem írom inkább ki. De hidd el neves kennel, ők hozták be a fajtát Mo.-ra.
2015. aug. 25. 17:27
 3/22 anonim ***** válasza:
Balesetek ritkán, de történhetnek. Én is ismerek olyan kennelt, ahol előfordult. A különbség csak az, hogy nekik eszükbe sem jutott, hogy ne törzskönyvezzék le őket. A gond az, hogy ma már a tenyésztő szervezetek kezében van a törzskönyvezés, ami az én fajtámnál azt jelenti, hogy már a születés előtt le kell adni a fedeztetési igazolást például.
2015. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ennek a fajtaklubnál kellene utánaérdeklődnöd, hogy kaphat-e még tk.-t
2015. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ok. Balesetek előfordulnak, de megkerestem őket és nagyon nem segítőkészek.
2015. aug. 25. 18:04
 6/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert nem merik felvállalni becsülettel a dolgot. A törzskönyvet gondolom ugyanezért nem váltották ki. Az a baj, hogy némi alapja azért van a dolognak sajnos. Rettentő gonoszak tudnak lenni az emberek.
2015. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha a szukának nem volt meg a tenyészszemléje vagy bármi, ami hiányzik a tenyésztéshez, és annál a fajtánál előírás, akkor szerintem nem kaphatnak a kölykök tk.-t. Max. azt, amiről írsz (ún. B törzskönyv), de tudtommal azzal nem sokra mész, mert továbbtenyészteni azt az egyedet nem lehet.
2015. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem vetted, csak hozzád került. Na ha fizettél vna érte, akkor tlaán.
2015. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem csináltattak törzskönyvet a kölyköknek. Innentől miért is akarnál te papírt tőlük. Nem követelhetsz te semmit.
2015. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"megkerestem őket és nagyon nem segítőkészek"


Akkor nincs miről beszélni. Hogyan akarod rávenni őket, hogy utólag törzskönyveztessék az almot vagy csak egyedül a te kutyádat? Még azt is letagadják, hogy bármi közük lenne ahhoz a kutyához, nem hogy még törzskönyveztessék is. (Már ha annál a fajtaklubnál egyáltalán lehet ilyet utólag...)

2015. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!