Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi oka lehet annak, hogy a...

Mi oka lehet annak, hogy a kutyám úgy megy, mint egy teve?!

Figyelt kérdés

Nem állandóan, de gyakran. Arra gondolok, hogy az egyik oldalon egyszerre lép az első és hátsó lábával. Először nem értettem miért kacarásznak a járásán olyan gyakran az emberek az utcán,aztán észrevettem, hát tényleg elég idétlen.

Fájdalmai nincsenek, sportos kutya, valószínűleg amsaff tacskó keverék.



2015. aug. 25. 23:50
 1/4 A kérdező kommentje:
amstaff
2015. aug. 25. 23:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Fiatal állatok gyakran előforduló mozgáshibája a poroszkálás, melynek oka a még ki nem alakult ideális mozgáskoordináció. Az elnevezés a lovaktól ered. Lényege, hogy a lábak mindegyik oldalon úgy mozognak előre és hátra, mintha az azonos oldaliak alkotnának egy párt. Ennek eredménye, hogy szemből és hátulról szemlélve a poroszkáló kutya jellegzetes ingadozást mutat, hiszen egyensúlyát csak így tudja megtartani. idősebb kutyák csak akkor járnak így, ha fáradtak vagy betegek. Ebben a formában ügetni alig-alig lehet, hiszen bizonyos sebességnél a kutya egyszerűen felborulna. Épp ezért, ha a poroszkáló járásból rövid ügetés után sikerül a kutyát kiléptetni, a hibát sokkal enyhébbnek tekintjük, mintha ügetésből lassulva ismét poroszkálva jár. Amennyiben a fáziseltolódást nem sikerül a végtagok között leküzdeni, a hibát súlyosnak kell tekinteni.
2015. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 29. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, a laza ízületek okozzák.
2015. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!