Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszot vennék 1hónapos most...

Harangi Nikolett kérdése:

Mopszot vennék 1hónapos most lett köldöksérve (fiú) érdemes így megvásárolni? Volt már valakinek sérves kutyusa, kiujjulhat, örökölheti-e a kölykei, változtat valamit a kutya életén?

Figyelt kérdés

#mopsz #fajtiszta #köldöksérv #nem törzskönyves
2015. aug. 26. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől veszed? Ugye tudod hogy minimum 8 hetes koráig az anyja mellett a helye? AMúgy tudomásom szerint semmi gond nem származhat belőle, de ez nem biztos. Én így tudom, de valaki biztos ír majd aki okosabb e téren.


Miért érdekel hogy örökölhetik e a kölykei?

2015. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer volt egy sérves kiskutya. Én mint a tenyésztő úgymond garanciában fizettem a műtét felét.

Öröklődhet, igen. Vannak hajlamosabb fajták/egyedek.

2015. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, öröklődik javarészt. Hát a sérves kutyákat meg szokták műteni, mert ha a sérv összenő a gyomorral meg a belekkel és kiszakad, akkor az a kutya életébe is kerülhet. Főleg egy olyan beteges, problémás fajtánál mint a mopsz, nem kéne szaporítótól venni kutyát... Inkább keress egy hivatalos tenyésztőt.
2015. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress egy másik tenyésztőt, mert ez örökölhető betegség. Azt ne tudom kiújulhat-e. De tegyük fel egy másik kutyát hozol el ettől a "tenyésztőtől", akkor mivel örökölhető betegség lehet hogy a másik kölykön is kijön később, mert gondolom valamelyik szülőtől örökölte és akkor a többi is hajlamos.
2015. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sérv bárhol kijöhet - hivatalos tenyésztőnél is... nem ezen múlik, hanem utána a tenyésztő hozzáállásán. Ez a különbség a szaporító és a tenyésztő között.
2015. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem Ő szaporító. 3 hónapos koráig lesz a kutyus az anyja mellett mivel Angliába szeretnénk hozni és oda hamarabb nem lehet kiszállítani, Azért érdekel, hogy örökölheti-e a kölyke, mert ha pároztatni szeretnénk, akkor egészséges kutyust szeretnénk, A műtétet az eredeti mostani gazdája fizeti-de nekünk a kutyus 50-ezer FT-ba kerülne, mint az egészséges.
2015. aug. 27. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmiféleképpen ne hozd el, főleg ugyanannyiért amennyiért egy egészségeset hoznál. Találtam kettő tenyésztőt ami talán érdekelhet téged, legalább is szerintem egy telefont megér.

[link]

[link]

2015. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szerinted szaporító,akkor miért is foglalkozol vele?Meg fizeti a műtétet és így ötvenezer?Tk nélküli kutya,szaporító.A köldöksérv mellett,ami kiújulhat,ezer más nyavalyát örökíthet át,amikor tovább szaporítod.És persze nem biztos,hogy csak a sérv lesz az egyetlen baja.
2015. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

No comment kategória.

Egyébként meg 3 hónaposan kapja a veszettségoltást és utána még 21 napot várni kell h utazhasson bárhova EU-n belül. 3 hónaposan nem viszed őt sehova...

2015. aug. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kommenteket! Köszönöm a 2 linket, ez valóban hasznos, mert a tanácsotoknak hála vissza mondtam a sérves kutyut, úgyhogy most újra indul a hajsza! Egyet nem értek tk kutyus szerződéssel mindennel hogy lehet 30 ezerFt, de megpróbálom velük felvenni a kapcsolatot! A no komment kategóriás emberkének üzenem, hogy akkor minek is kommentel? tisztában vagyok az angol szállítás menetével, amiért nem írtam percre pontos dátumot, szerintem maradjunk a kérdésemnél, ha arra nincs normális válaszod akkor ne is fáraszd magad egyszerűen csak lapozz tovább! ;)
2015. aug. 28. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!