Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel lakásba milyen kutyát...

Panel lakásba milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Minden álmom egy Yorkshire terrier, de nem tudom hogy működik a kutyatartás a lakásban. Személyes tapasztalatoknak is örülnék.
2015. aug. 26. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez az elemmel működő, vakkantgató kutyus. Nem kapar, nem rágja le a tapétát, nem kell sokat sétáltatni, elég neki a 15 m2.
2015. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy yorkit nem is tarthatsz csak kint. Csak is lakás kutyák lehetnek,ha meg van kert benti-kinti,főleg benti lehetne.


Nos míg kölyök napi 6x-7x is le kell vinni,hogy szobatiszta legyen, később elég a napi 3-4 séta. Amiből az egyiknek hosszúnak kell lennie pl 1-1,5 óra,amennyit igényel a törpe.Azt úgy is látni fogod.


Egyedülléthez szoktatni kell,fokozatosan.


Míg kicsi tiltani a vezeték,szék lába,növények evésre,rágcsálásáról.


De pontosan mire vagy kíváncsi?

2015. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

2.vagyok.


Első!!! te nagyon hülye vagy,ne haragudj egy kistestű kutyának is kell a mozgás,mi az,hogy nem kell sokat sétálni velük??? Nyilván annyit mint egy vizslával nem kell,de azért kell!!!Én 4kg-os Havanese-mel például 1-1,5 órát labdázok minden nap!!!! A yorki is mivel TERRIER ezért igényli a mozgást,szellemi lefárasztást!!

2015. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm a válaszát.

Arra lennék kíváncsi, mit kell tennem ahhoz, hogy szobatiszta legyen.

Anyukámmal ketten fogunk élni, és hogy iskola mellett, ami nekem 2-ig max. 3-ig tart elég lesz-e az időm arra, hogy a kutyával foglalkozzak. Most is van kutyánk 2 is, de ezeket sajnos nem vihetjük magunkkal.

2015. aug. 26. 15:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, és lakásban is tartható kutya fajtákat tudnátok mondani
2015. aug. 26. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vihetitek magatokkal? :O

Milyen fajták?


Amúgy panelban bármilyen fajtát lehet tartani,kivéve a nagy pásztor,juhász és területvédő fajtákat pl Pireneusi juhász,Kaukázusi juhászkutya, Közép Ázsiai juhászkutya.


Megfelelő mozgatás mellett tényleg mindegy a kutya fajtája. Ezért kell olyan választani amelyiknek kitudjátok elégíteni az igényeit!


Szobatisztaságot leírtam. Napi 6x-7x le kell vinni míg kicsi,nincs mese! Másképp nem lesz szobatiszta.Ha úgy jobb 2-3 óránként, játék,evés,ivás,ébredés után RÖGTÖN!

Addig lent maradni vele míg nem produkál vmit,aztán dicséret lent! :) Fent pedig szó nélkül feltakarítani.Ha tetten éred,látod pont pisil kakik akkor leszidni.

2015. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Most kertes házban lakunk van 2 foxi kutyánk, nem éppen a legnyugisabb fajta.

Másik legnagyobb kérdés mivel érveljek anyukámnak?

Mindig mondok mindent, és ő is mindig mond egy ütős ellenérvet: Az állatoknak nem jó a lakásban.

Tudom, hogy igaza van, de ha sokszor leviszem a szabadba akkor annyira csak nem rossz.

2015. aug. 26. 20:06
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha már szobatiszta, akkor le kell vinni mikor kell neki, ugye? Jelezni fog magától? Vagy meg kell neki tanítani? Tényleg semmit nem tudok erről, úgyhogy értékelem a segítséget.
2015. aug. 26. 20:10
 9/12 A kérdező kommentje:
Már elképzeltem magam, ahogy egy hosszú nap végén hazamegyek és ott vár az én drága kiskutyám, bár ez még a kanyarban sincs.
2015. aug. 26. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj Kérdező, de érzek itt némi szaktudásbeli hiányosságot meg logikai gebaszt. Csak arra nem jövök rá a hozzászólásaid alapján, hogy azért mert fiatal vagy, vagy mert butácska. Na, feltételezzük az előbbit :) és előre is bocs a kisregényért.


"Tényleg semmit nem tudok erről, úgyhogy értékelem a segítséget."

"Másik legnagyobb kérdés mivel érveljek anyukámnak?"

Biztos hallottad már, hogy a tettek sokkal többet mondanak a szavaknál. Úgyhogy én azt javaslom neked, hogy iratkozz be a helyi könyvtárba, kölcsönözd ki a fellelhető kutyás szakirodalmat és látványosan rágd át magad rajta + olvass hozzá interneten + kérj néhány alapművet szülinapra, névnapra, karácsonyra, mikulásra, nyuszira. Ha anyud látja rajtad, hogy kitartó vagy, tudatosan készülsz a kutyanevelésre stb. akkor sokkal könnyebben meg lehet győzni arról, hogy felelős gazdi lennél.


Szobatisztaság: minimum kétnaponta van itt ilyen kérdés.

Személyes tapasztalat nincs, én is most szeretnék örökbe fogadni*, de azt meg tudom mondani, hogy működik a dolog rokonéknál. Van egy napi ritmus: mikor kel fel a kutya, mikor eszik, mikor sétál, mikor van a vacsi, utolsó séta stb. A kutya megtanulja, hogy mikor van kaja, mikor van pisi-kaki és mivel szabályozva van, hogy mikor mennyit eszik, viszonylag ritkán vannak balesetek. Ha valamiért ez a ritmus felborulna (mondjuk elmennek vendégségbe), akkor látszik a kutyán, hogy nyugtalan, keresi a helyet stb.


"Az állatoknak nem jó a lakásban."

No, akkor Yorkshire terrier 1x1:

- Minikutyát nem hagyunk a kertben. Kilopják, hőgutát kap, odafagy a küszöbre, agyonveri az első macska.

- A yorkie-nak nincs aljszőrzete. Vékony réteg fedőszőre van csak, kb. mint a hajad, hasonlóan is nő. Ebből három dolog következik: 1. Ha borjú méretű lenne, akkor is odafagyna télen a küszöbre 2. Rendszeresen kozmetikázni kell 3. Nem hullik a szőre - csak kb. annyira, mint a te hajad (lakásban, nyűgös anyukával nem egy utolsó szempont).

Tehát ebből logikusan következik, hogy a Yorkshire terriernek lakásban a helye.


"Tudom, hogy igaza van, de ha sokszor leviszem a szabadba akkor annyira csak nem rossz."

1. A sétáltatásnak több funkciója is van, az, hogy kutya a szabad levegőn legyen a legkevesebb.

- Új ingerek, hatások érjék - érdemes nem csak egy vonalon sétálni (neked is jó, ha nem csak a suli meg a házatok között kell ingáznod, ugye?)

- Más kutyákkal találkozzon, játsszon (neked is néha jól esik találkozni a barátaiddal, nem?)

De elvileg ezt is tudnod kellene már, ha van 2 foxid.

2. Amíg úgy állsz hozzá, hogy "tudom, hogy a kutya a kertbe való" és nem úgy, hogy "a (legtöbb**) kutyának a gazdi mellett van a helye" addig senkit nem fogsz tudni meggyőzni. (Nem tudom neked milyen a kapcsolatod a 2 foxiddal, de gyakran a lakásban tartott kutya és gazdája között sokkal szorosabb a kapcsolat, már csak abból kifolyólag is, hogy sokkal több időt kénytelenek együtt tölteni.)


Aminek még NAGYON érdmes utánanézni, az a kiskutyanevelés. Mivel kerti foxijaitok vannak, ezzel nem találkozhattál még teljes valójában - vagy ha mégis, akkor könnyű volt kitérni előle. A kiskutya:

- harap (az mégsem várhatod, hogy römizzen veled)

- rág, pláne, ha fogzik (mindent, válogatás nélkül)

- kiskutya - kis hólyag - kevés kontroll ("csavard fel a szőnyeget" - balesetek biztos lesznek)

- a figyelme, akár egy döglött kannyúléval vetekszik

- és milliószor el kell neki magyarázni mindent.

Aztán, amikor végre úgy tűnik, hogy lesz egy kezelhető kutyád, elkezd kamaszodni :D

Nagyobb katasztrófák és veszekedések elkerülése miatt érdemes nyárra időzíteni az új családtag érkezését, hogy amire ősszel megint iskolába kell járnod, már tudja az otthoni alapszabályokat.


"Anyukámmal ketten fogunk élni, és hogy iskola mellett, ami nekem 2-ig max. 3-ig tart elég lesz-e az időm arra, hogy a kutyával foglalkozzak."

Önismeret, édes fiam/leányom.

Az egy dolog, hogy meddig vagy iskolában, de mennyi időt kell ahhoz tanulással töltened, hogy a szüleid számára elfogadható tanulmányi eredményed legyen?

Arra számíts még, hogy az életed csak bonyolódni fog: még több óra, még több tananyag, még több előkészítő/korrepetálás, tanórákon kívüli elfoglaltság.


+1 Tipp: ha van olyan ismerősöd, netán rokonotok, akiknek benti kutyái vannak érdems hozzájuk ellátogatni tanulmányi kirándulásra. Ezek között legyen legalább egy példásan tartott kutya, hogy anyud lássa, hogy semmi gond nincs a kutyával lakásban, meg te is lásd, hogy tőled, mint gazditól mi lenne az elvárás. Ha rossz példát láttok, azt is érdemes jól megnézi, és kibeszélni, hogy mi nem tetszett és hogy mit lehetne ellene tenni.



* Hasonló cipőben járunk, kerti kutyám már volt, lassan 2 éve, hogy meghalt. Az én anyum szerint is az állat az udvarra való, de azóta lazultak a szabályok, én meg képeztem magam, mert nem tetszett, amit a kerti kutyatartásnál tapasztaltam.


** Lásd #6 által emlegetett keleti típusú pásztorkutyák, önálló munkára szelektálták őket, nagyon függetlenek

2015. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!