Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya alomból való...

Egy kiskutya alomból való kiválasztásánál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondják, hogy a kiskutyák közé be kell dobni egy csörgő kulcscsomót. Azok közül kell választani, amelyikek nem riadnak meg a zajos idegen tárgytól, hanem odamennek szaglászni.
2015. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne a legkisebbet válaszd, vagyis ne a leggyengébbet. Nem tudom milyen fajta, de a világos színű kutyáknál jellemző, egyre gyakrabban hallom, hogy könnyfoltos a szemük, vagyis a szemük körül barna foltok vannak. Sajnos az én kutyusomnak is ilyen a szeme és szinte minden nap kezelni kell, hogy szép maradjon a fehér szőre. Ne féljen tőled, legyen játékos, azért mert ha kedvetlen, akkor lehet lappangó betegsége is. Oltásai, chipje meglegyen. Általában 8 hetesen lehet elhozni és akkor 2 oltásnak kellene, hogy meglegyen.
2015. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A testvéreinél ne legyen számottevően kisebb / gyengébb. Tiszta szem, fényes szőrzet. A mozgáskoordinációjában ne legyenek gondok. Ne legyen túl félős.
2015. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többiek leírták.


Ami még fontos,hogy amely kölykök oda mennek azokból válassz,mert nekik már akkor szimpi vagy meg érdeklődőek.Aki menekül tőled vagy nem is vesz észre szinte na az nem a te kutyád :)

2015. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még annyit tennék hozzá, hogy hallgass a megérzéseidre :)

Szerintem az a legfontosabb, hogy szimpatizáljatok a kiskutyával, és meglegyen az összhang.

Én például úgy választottam ki az enyémet, hogy a testvérei összevissza ugráltak, ő meg ott aludt a kis kosárban. Engem nagyon zavart, hogy ugráltak, odamentem a kosárhoz, megsimogattam, felébredt, és kicsit megszeppent volt, de nagyon kedves, és tudtam, hogy őt akarom.

Aztán nagyon jó kutya lett belőle, hűséges, de az idegeneket nem engedi be.


Szóval szerintem nem érdemes túlagyalni, ha vannak tulajdonságok amiket kifejezetten nem szeretnél, akkor arra odafigyelni, egyébként pedig bízni a megérzéseidben.

Szerintem az se baj, ha eltöltesz az alommal egy fél órát, hogy jobban megfigyeld őket :)

2015. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!