Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a pórázhúzá...

Hogy szoktassam le a pórázhúzásról? (kölyök)

Figyelt kérdés

Kölyökkutyámat kb. 2-3 hete hordom sétálni de nagyon húz a pórázon, mivel minden érdekli, de már most szeretném elkezdeni tanítani normálisan közlekedni. Próbáltam a húz-megállunk módszert, de akkor általában nem lépett hátra lazítani, hanem leült, aztán ahogy indultunk újra elkezd húzni, tehát 1 lépést sem tudtunk tenni. Ma elkezdtem a fordulást, de 10 perc után rákezdett arra, hogy ahogy hirtelen irányt váltunk, ő ezt megunja és elkezdi rágni a pórázt, a szájába véve hurcolni, pedig ezelőtt soha nem csinált ilyet, és nem is hagyta abba tiltásra sem, ezért vége lett a sétának. Tudom, hogy ez volt az első alkalom, de azt vártam, hogy legalább pár métert tudunk majd normálisan haladni, ehelyett folyamatosan forogtunk egy helyben meg ugye miután elkezdte rágni a pórázt, lehetetlen volt továbbhaladni így haza is mentünk..

Ötletek, módszerek?



2015. aug. 26. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Rövidre fogod a pórázt, feligazítod a nyakörvet teljesen az álla tövéhez és ha elkezd húzni 2x gyorsan belekezelsz előre-felfelé, aztán lazítasz a pórázon és ha akár egy másodpercre is laza marad, akkor ügyes-okos, simi vagy jutifalat. Van lehetőséged elengedni hogy kitombolhassa magát? Ha fáradt, akkor egyszerűbb tanítani azt is, hogy ne húzzon. Vagy ha nagyon-nagyon húzós, akkor egy hám-egy nyakörv és köthetsz vezényszót a húzáshoz(pl: húzz), hagyod kicsit húzni a hámmal(ha nem kóvályog jobbra-balra, hanem tényleg megy előre és húz) és egy idő után, ha úgy érzed vagy ha ember/kutya jön szembe, akkor előveszel egy falatot és azzal vezeted magad mellett(ehhez kitalálhatsz valami vezényszót is pl: mellettem vagy lábhoz vagy itt), ha nem kajás akkor lehet próbálkozni játékkal is. És ami nagyon fontos...kitartás :))
2015. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!