Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám hátsó két lába...

Kiskutyám hátsó két lába lebénult. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

kislány pekingi palotapincsiről van szó, 4 éves lesz december körül, szóval fiatal :(

tegnap előtt bénult le.. tegnap voltunk vele orvosnál, kapott szteroidot es milgamma gyógyszert írt fel az orvos, amit csak ma tudtam kiváltani.

az orvos azt mondta hogy meg kell műteni, de számítsunk olyan 80ezerre.. sajnos egyáltalán nem állunk úgy hogy ezt zsebből ki tudjuk fizetni... olvastam több helyen hogy nem éri meg műteni, mert lehet nem éli túl, vagy nem is segít majd a műtét.... inkább kezeljük gyógyszeresen. de nem tudjuk mi legyen.. hogyan döntsünk.. bénulas előtt 2 nappal figyeltük meg hogy nehezebben jár a hátsó lábaira. nagyon sokat játszik a társával, a másik kutyusunkkal, a teraszról szoktak le, fel ugrálni és azt olvastam nem szabadna ugrálgatniuk.... nagyon lelkiismeretfurdalásom van, bőgök is emiatt hogy nem léptünk időbe... valami tapasztalatok vagy segítség?

kérem mellőzzük hogy mennyire hibásak vagyunk és hasonló.. köszönöm.


2015. aug. 27. 10:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy üríteni nem tud.. próbáltam segíteni neki hogy fogom a kis lábait, de semmi.. 2napja nem piszkított volna? hogyan segíthetnék neki? enni eszik, és inni is iszik. szerencsére legalább ez jó..
2015. aug. 27. 10:51
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom. :(

Az orvossal beszéld meg, mondja el őszintén, mik az esélyei, ha megműti. Mennyire esélyes, hogy sikerül a műtét és fog tudni járni.

Ne olvass mindenfélét, minden eset más és más, a ti orvosotok látja a kutyátokat, ezért ő tudja a legjobban megítélni a helyzetet.

2015. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszonom. ma visszuk rontgenre hogy kideruljon mi van vele.. aztan meglatjuk :(
2015. aug. 27. 11:43
 4/11 anonim ***** válasza:

A kutyádnak valószínűleg tacskóbénulása, azaz porckorong sérve van. Ez az aránylag hosszabb testű kutyákra jellemző és valóban nem tesz jót az ugrálás, lépcsőzés nekik, tehát a későbbiekben ezt szem előtt kell tartanotok.


Na, akkor szépen sorban:


1. A műtét esélyeit beszéld meg az orvossal, a felébredés miatt pedig ne aggódj, mert ma már olyan korszerű szerekkel altatnak, hogy egy 4 éves kutyánál minimális az esély arra, hogy nem ébred fel az altatásból.


2. Azért nem ürít, mert lebénult, így ezt beöntéssel kell megoldani. Ezt is beszéld meg az orvossal. Ha csak részleges a bénulás, akkor egy törölközőt vezessetek át a hasa alatt, és így emeljétek meg a hátsó felét. Ha így sétáltatjátok, akkor talán megjön az inger és tud magától is üríteni.

[link]


3. Én nem adnám fel a helyetekben, a föld alól is előkeríteném a műtét költségét, mert amikor kutyát vállaltatok, akkor ezt is vállaltátok. A jövőre vonatkozóan pedig javaslom, hogy nézzetek utána a kisállat biztosításnak. Nagyon sok biztosító a lakásbiztosítás kiegészítéseként már ajánl ilyet is. Minimális költség befizetésével így fedezni tudjátok az esetlegesen felmerülő orvosi költségeket (én 1.800-at fizetek negyedévente és így évi 200.000 forintig biztosítva van a kutyám)

2015. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

kiderült hogy az egyik csigolyája el van meszesedve. a doki felírt neki szteroidot es savlekötőt. valószínűleg lebénult a bele is, ezért az ürülékét a doki kiszedi neki...:( borzasztó min kell átmennie egy ilyen ártatlan gyönyörűségnek..:( szóval reménykedünk a 16napos gyógyszerkúrában, mert ha nem segít akkor csak a műtét segítget..

2015. aug. 28. 14:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha marad egyetlen megoldásként a műtét, akkor kérj részletfizetési lehetőséget az orvosnál vagy kérj segítséget valamelyik alapítványtól, állatmentőktől akár úgy, hogy pl. x összeggel segítsenek és te azt később visszatéríted.


Nem tudom, lehet-e ilyet,de megérdeklődni meg lehet, veszíteni valód nincs.

2015. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
koszonom!
2015. aug. 29. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Miujság azóta a kutyával? Felépült? Jobban lett?

Egyébként pont ma olvastam, hogy az Állatmentő Liga egy az egyben kifizette egy tacskó kutyus sérvműtét. Nem szégyen segítséget kérni!

Az én kutyám története:

[link]

2015. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy erdeklodsz! Lilike felepult!:) Kicsit gyengek meg a labai, de mar jarni tud!:) Jaj puszilom a kutyusodat!
2015. szept. 28. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ajánlanám neked, hogy zöldkagyló kivonatot adj a kutyusodnak! Nagyon jó készítmény, nekünk 2 évig tünetmentes volt Rocky és csak azt szedte, ugyan úgy ugrált. Sajnos a sérvet nem tudtuk elkerülni, ez már bele volt kódolva. Mi a Luposan Pellet-et használjuk. 9 ezer forint, de 9 hónapig elég. Szerintem az a havi ezres kibírható. Több félét próbáltunk, ez szerintem elég jó.
2015. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!