Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazas kutyával?

Utazas kutyával?

Figyelt kérdés
Videkre utaznank a kutyusunkkal. 5 eves kistermetü, valamivel magasabb egy tacskónal, de inkab ugyanolyan méretű keverék. Mit szerezzünk, be amivel megkönyítjük az utazast? És hogyan zajlott ez le nalatok? Tanacsok esetleg? Elnézest a helyesírásért.
2015. aug. 27. 12:03
 1/5 anonim válasza:
Semmi különös. Ültem mellette és simogattam. Ennyi az egész.
2015. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel utaztok, autóval vagy tömegközlekedéssel? Az utóbbihoz kell szájkosár.

Autóhoz lehet kapni hámhoz csatolható biztonsági övet kutyáknak. Nekem egy ülésvédő van feltéve a hátsó ülésre, így nem tud beesni egy hirtelen fékezésnél se az ülés alá. Szabály szerint rögzíteni is kell a kutyát valahogy, legalábbis ha rendőr megállít, megbüntethet ha nincs rögzítve.

Ha még sose utazott járművön, elég valószínű, hogy hányni fog, mert felkavarodik a gyomra. Utazás előtt pár órával már ne adj neki enni, de az se baj, ha kimarad egy étkezés előtte. Mindenesetre nem árt ha viszel magaddal valamit, amivel fel tudsz takarítani ilyen esetben. Utazás előtt természetesen pisi-kaki, ha hosszú az út, több órás, akkor lehetőleg közben is, és ekkor meg is lehet itatni.

2015. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kocsival mennenk, 3 óras az út. Sajóecsegre megyünk Pestről.
2015. aug. 27. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha álljatok meg kis sétára. Az enyémek 1,5-2 óránként szeretnek egy kicsit sétálni, erre-arra lábat emelni
2015. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizet mindenesetre vigyél,hogy tudja frissíteni magát,báár most hogy nincs 40 fok nem vészes. Nekem mind3 kutyám halál nyugodtan végig aludja az utat és ennyi. Ha hányós v. érzékeny gyomrú akkor nem ajánlott kocsi út előtt közvetlenül etetni,mert az könnyen visszaköszönhet.
2015. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!