Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuytát szeretnék ami családbar...

Aladár Benő kérdése:

Kuytát szeretnék ami családbarát és egyben jó házőrző is. Többi lent?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék aki a családtagokért bármit megtenni,de egyben lehet vele szórakozni játszani is.Az idegeneket távol tartja,kivéve ha velem vannak.Ami fontos hogy mivel kis udvarunk van és a házba nem jöhetne be közepes termetű kutyára lenne szükség.Viszont a háztól nem messze van egy nagy patakpart ahol tudna futkározni.Ide napi 2-3 szor tudnám kivnni.Tudom hogy a legtöbb dolog nevelés kérdése,viszont szűkös idő miadt csak napi 2-3 órát tudnák vele foglalkozni.Ami még fontos hogy kisgyerek is van a családban.A kuytát mindenképp kiskutyaként venném magamhoz,hogy nálunk nőjjön fel.

2015. aug. 27. 14:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy nem rendelkezem nagy kutyás tapasztalattal.
2015. aug. 27. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Német juhászokról még nem hallottam rosszat, és minden jellemző rá amit leírtál. De én emellett örökbefogadás párti vagyok, mert rengeteg kutya várakozik a menhelyeken.

Nem lehet annyira zsákbamacskát kifogni, mint sokan hiszik, mert a menhelyeken segítőkészek, és eléggé ismerik a természetüket. Én kettő 1 év körüli keverék kutyát hoztam el pár éve, kicsit játszadoztunk előtte, és össze próbáltuk őket, hogy hogyan jönnek ki egymással. Mérhetetlenül imádnak engem is, de a vendég gyerekeket is imádják. Alapból beengednek mindenkit és mindenkinek örülnek, akinek én örülök és ha én kísérem be, de éjszaka azért lehet rájuk számítani, mert őrzik a házat, és tudják, hogy bárki csak úgy nem jöhet be. Nem vérengző fenevadak, csak engem őriznek, de nem is akarnám ,hogy azok legyenek. mondhatni jelző kutyák.

2015. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt, amit leírtál, mondd el a menhelyeken a dolgozóknak. Biztosan találsz megfelelő kutyust. :)

Jelzőkutyának (ugat, ha idegen jön) a legtöbb kutya alkalmas.

Hirtelen nem tudnék egy konkrét fajtát mondani. A német juhászkutya akár jó is lenne, de félő, hogy neki egy a foglalkozás kevés lesz, mivel munkakutya. Szüksége van rá, hogy "dolgozzon", azaz agyilag is le legyen terhelve (kutyasuli, kiképzés). Ha pedig egy kutya unatkozik, annak sosincs jó vége: akkor jön az ásás, szökés és egyéb nem kívánatos szokások. Tehát munkakutya nem jó, ha szűkös az idő.

Menhelyi keverék, közepes méretű, nyugodt természetű a javaslatom.

2015. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekünk egy rottweilerünk van (szuka), tökéletesen megfelel a feltételeknek amiket leírtál. Kiskutya kora óta van nálunk. Szeret játszani is, labdát eldobjuk visszahozza, egy szóra lefekszik vagy leül, pacsit ad, szóval okos is. Viszont ha valaki bemászna a kerítésen, valószínűleg szétszedné. :)
2015. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rotit én nem mernék javasolni olyannak, akinek bevallottan nem nagyon tapasztalata. Lehet, hogy neked bevált, utolsó válaszadó, de azért a roti nem hozzáértő/rátermett gazda mellett igen nehéz eset lehet.
2015. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
87%
Hát elképzelhető akkor hogy jó kutyát fogtunk ki. Ha te értesz hozzá, akkor hiszek neked. (4-es voltam)
2015. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A minap pitbull keverék féléket mondtak hogy jó választás lenne.Mit gondoltok?
2015. aug. 28. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Pitbull keverékek elvileg emberbarát, kedves kutyák, házőrzőnek nem valók. Igaz mindez akkor, ha normálisan vannak nevelve. Azért hozzájuk is határozott gazdi kell, és akkor nincs gond.
2015. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!