Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kennelről? Érdemes lehet innen kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
[link]
2015. aug. 27. 16:55
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem igen ahogy olvastam oda figyel a kutyákra de természetesen meg kell őket nézni
2015. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Érdekesek. Értem én, hogy nem szeretnek az árakról beszélni meg hogy egy kutyára nem szabad spórolni a pénzt. De azért nagyon nem mindegy, hogy egy kutya 150.000 forint vagy pedig 600.000 ezer. 150-ért simán meg tudom venni, 600-ért nem. Ettől még mindene meglenne, jó táppal lenne etetve és baj esetén is kapna orvosi ellátást. De 600 ezer forintom nem lenne rá. Nagyon nem szeretem a pénzzel való köntörfalazást, hiszen nem a piacon egy kofától vesz az ember kutyát.
2015. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értem melyik részre gondolsz! Sehol nem írja, hogy mennyi a kutya ára! Csak azt, hogy az nem alku tárgya. Amit meg is értek. Ha én egy show minőségű szuka kutyát keresek akkor nem fogok addig keresni még megtalálom a legolcsóbbat akármilyen rossz kennelből is van! A minőséget meg fogom fizetni ha még az 600 000Ft-it ( amennyi egy Landseer soha nem lesz). Aki meg hobbi célra keres kutyát az vegyen színhibásat, vagy ivartalanítási szerződéssel normálisat olcsóbban. Amúgy szerintem nem kérhet sokkal többet mint 200 000 Ft-t. Főleg ha Magyarba akarja eladni őket. Mert ide sokért úgyse viszik el. Amúgy meg senki sem akarja, hogy a nyakán maradjon a kölyök. Szerintem ő sem!
2015. aug. 27. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Külön kéri, hogy az árát ne kérdezzék meg tőle. Na most. Én egy olyan ember vagyok, akinek még sosem volt kutyája. A fajtákat is alig ismerem, így fogalmam sincs, hogy melyik mennyibe kerül, még megsaccolni se tudnám. Amennyiben kutyát szeretnék, megnézem az interneten, hogy milyen fajták vannak és kiválasztanék egy nekem megfelelőt. Pl. Nagy mozgásigényű, gyerekbarát, stb. Ezután felkeresnék néhány kennelt. De kutyák léteznek 150 ezerért, 300-ért 600-ért, sőt akár 1,5 millióért is. Na nekem nincsenek millióim kutyára, de még csak 600 ezrem se. Viszont 150-200 ezer forintot vidáman kitudok rá perkálni. Arra is lenne pénzem, hogy a 100 ezer forintos orvosi beavatkozását kifizessem, sőt a prémium tápra és a kutyaiskolára is futná. De 600. 000- 1 millió forintot a föld alól sem tudnék, de akarnék rá előteremteni. Szóval ha én kutyát keresek nekem mondjon egy irányárat. Mondjuk azt, hogy 200ezer körül van egy kutya, de lehet kicsit olcsóbb vagy drágább a pöttyeitől vagy a nem tudom mijétől függően. Szerintem így korrekt.
2015. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aha értem mire gondolsz, de ő szerintem azokra a személyekre érti ezt ( és a mondatban is úgy van fogalmazva), hogy akik törzskönyv nélkül akarják és olcsón. Azaz olyanok akik beérik egy szaporított beteg kutyával is.


Kezdő tenyésztő, félti a kölykeit, nem akarja minden jött mentnek csak úgy odaadni akivel beszélget egy telefonálásból. Szeretne utána érdeklődni az új tulajoknak, megtudni, hogy hova és milyen körülmények közé kerül a kutya.


Nem akarja véleményem szerint eladni olyannak aki egy telefonálásból már lefoglalja a kölyköt és másnap megy is érte.

2015. aug. 27. 17:49
 6/9 A kérdező kommentje:

Mivel ez van írva:


Az olyan kérdésekre ahol az első a kiskutya ára a második pedig, hogy lehet-e törzskönyv nélkül NEM VÁLASZOLOK!



Szerintem aki komolyan érdeklődik, elmondja, hogy miért szeretne kutyát és milyen célra annak simán megmondja, de majd megpróbálkozom. Írom is az e-mailt!

2015. aug. 27. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy azért nem mondják meg és fel elsőre az árat és rakják ki, mert nem akarnak adózni utána. Vagyis pl. odaadják 500 ezerért, de miután aláírtátok a papírt már csak 400 ezert fog bevallani. Feltüntetve pedig sehol sem lesz, csak az adásvételin, tehát ellenőrizhetetlen.

Ingatlannal is sokszor eljátsszák ezt.


Ettől függetlenül sok szerencsét a kutyához, remélem, megtalálod számodra a legtökéletesebbet!

2015. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

mert hány tenyésztő írja ki az árat? én még csak szaporítónál láttam árat kiírva, mint legfontosabb tulajdonság. ráadásul világosan és érhetően azt írja, hogy nem válaszol, ha az az első kérdés, de ez a legtöbb tenyésztőnél így van. ez nem jelenti azt, hogy nem fogja elmondani az árat... akárhányszor írtam tenyésztőknek, először leírtam, hogy ki vagyok, mit zsretnék, hogy találtam rájuk és hasonlók, aztán tettem fel a kérdéseimet. volt már, hogy az első levélben megkérdeztem az árat de olyan is, hogy csak a későbbi levelezések során kérdeztem rá (főleg mikor még nem volt konkrét kiskutya, konkrét alom és a tervekről érdeklődtem).

a fajtát ugyan nem ismerem, de a honlap alapján nekem korrekteknek tűnnek.

2015. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Válaszolt, először is leírtam neki, hogy milyen célra szeretnék és milyen kutyát és utána megkérdeztem, hogy körülbelül mikor lesz kölyök és ki lesz az apakutya. Majd, hogy hova kerülne a kölyök és mennyibe fog kerülni kb.


Nagyon szépen válaszolt minden kérdésemre, konkrét árat nem tudott mondani, de megközelítő árat írt ami szerintem teljesen korrekt ár az igényeim szerint. Nem nem volt 600 000 Ft!


Szerintem tisztességes és jó tenyésztő. De szeretném meglátogatni most nemsokára valamikor ha lesz ideje neki is.

2015. aug. 28. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!