Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyám?

Hogyan neveljem a kutyám?

Figyelt kérdés
Hogyan neveljem a kutyám? 4 napja vettem egy fajtiszta pitbull-t 10 hetes es olyanra akarom nevelni hogy csak ram halgason ha setaltatom ne menjen oda senkihez meg ha valaki mar csak egy picit is meguti a valam azonnal ra tamadjon persze ha ra szolok akkor lenyugodjon meg ne engedje senkinek hogy megsimogasak nagyon ilyen getto kornyeken elek ahol sok az agresziv kabitoszeres meg sok a rablas es keseles es nem elvaditani meg ilyesmire akarom nevelni a kutyam hanem konkretan arra amit felul leirtam kerem segitsetek valahogy mert mindenkihez oda rohangal ha setaltatom hiaba huzom vissza a porazal meg hiaba mondom az embereknek hogy ne simogasak meg marcsak azert is megsimogasak meg vagy 10 szer kell neki szolnom hogy oda jojon hozzam. ( elnezest az ekezet es a helyesirasi hiba miatt)
2015. aug. 27. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola és jó kiképző kell nektek. Egyedül nehéz testőrkutyának képezni, ha kifejezetten erre vetted akkor mindenépp költs egy trénerre, ajánlom a K9 iskolákat. A másik dolog, hogy ha sétáltatod ne engedd oda mindenkihez és csak akkor engedd el a pórázról ha nincs senki a környezetedben.
2015. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem elnézést kell kérni, hanem helyesen, de minimum tagoltan írni. Tiszteld meg a másikat azzal, hogy ha már segítséget kérsz, akkor ne egy nyelvtani puzzle formájában tedd meg, hanem legalább azt megkönnyíted, hogy megértsük, mit szeretnél.


Egyébként meg vidd kutyaoviba, kutyasuliba, ha nem tudod egyedül nevelni és képezni.

2015. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, legközelebb meg ha tartózkodó kutyát akarsz, akkor tartózkodó fajtát válassz, ne olyat, amelyik genetikailag istenít és imád minden emberi lényt. Egy három hónapos kölyöktől meg legyél szíves nem azt elvárni, amit egy kiképzett felnőttől; kölyök, persze, hogy érdeklődik minden iránt. Ne nyomd el, hagyd menni, és közben tanítsd, hogy amúgy amikor viszont nem engeded, akkor meg nem lehet. De ne próbálj belőle mást csinálni, mint ami, mert nem fog menni.
2015. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a mi varosunkba se a kornyekebe nincs kutya iskola ha meg lenne akkormeg nem birnam anyagiakal mert meg iskolas vagyok.

Es magam szeretnem kitanitani es ezzel kapcsolatosan varnek otleteket hogy hogyan csinaljam.

Masreszrol meg dixlexias vagyok meg telefonrol vagyok es lusta vagyok ekezetelet irni ez az igazsag.

2015. aug. 27. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lenne veletek, ha mi meg lusták lennénk kibogarászni az ilyen értelmetlen ömlesztett szarjaitokat. A dyslexia egy dolog, de az igénytelenséget semmi nem magyarázza. Ha a kutyához is ilyen felületesen és beleszarom módon akarsz hozzáállni (amit gyanítok, hiszen a beszerzése előtt sem sikerült elgondolkodnod rajta, hogy amúgy pit való-e neked, és mihez fogsz kezdeni vele, ha megvan, merthogy nem értesz hozzá és nem tudsz/akarsz segítséget kérni a neveléséhez), akkor inkább most felejtsd el az egészet, és vidd vissza oda, ahonnan hoztad.

Ha meg mindenáron meg akarod tartani, akkor mostantól minden szabadidődben, amit nem a kutyával töltesz, olvass kutyás könyveket, blogokat, túrd a youtube-ot, képezd ki magad jó gazdának, más lehetőség nagyon nincs. A kutyaneveléshez érteni kell a kutyát, az meg sajnos munka, nincs két sorban leírható varázsmódszer, amitől majd tuti lesz.

2015. aug. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rossz a fajtaválasztásod. A pitbull emberbarát, nem őrző-védő fajta, tehát természetével ellenkezik, amit el akarsz várni tőle. Miért nem őrző-vődé fajtát vettél, ha arra akarod használni?

Másrészt, még nagyon kölyök, természetes, hogy játszik. Legjobb lenne nektek a kutyasuli, de mint írod, erre nincs pénzed/lehetőséged. Ez esetben olvass utána bővebben a fajtának, majd az alapvető nevelésnek, van rengeteg irodalom erről a neten. Pl. behívás tanítása, ami nagyon fontos.

2015. aug. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a könyvek bújása a legalkalmasabb a helyzetedben. Nehéz kutyát ilyenre tanítani, de nem lehetetlen.

Barátnőmnek ilyen fajta kan ebe van és nem kapott semmi extra nevelést, és amikor el akarták ráncigálni falun, hogy 'táncoljon a kocsmába' a kutyája kiállt mellette. Kiképzés hiányában is képes megvédeni a gazdáját. Persze nem úgy, ahogy te mondtad.

Egy kölyök pedig had legyen kölyök egy ideig, neveld és ne nyomd el ahogy előttem is írták. Sok sikert!

2015. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyenlőre arra koncentrálj, hogy megtanítsd pórázon közlekedni, szoktasd hozzá a buszhoz, villamoshoz, autóhoz. Én még beutaztam Budapestre, hogy párszor megmetróztassam (a korszerű metrókat szereti, de az orosz szerelvények hangosak neki).

Amit most megismer, azokkal a jelenségekkel kapcsolatban sokkal nyitottabb lesz, mint amit később mutatsz meg neki. Sok kutyát nem kell személyvédelemre tanítani. Az én kuttyom őrzővédőn csak bután nézett, de amikor asszonyhoz csúnyán szóltak, bizony "beleállt a szituba", nem kellett a pasast meggyőzni, hogy húzzon innen.

2015. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!