Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kolyok kutyám...

3 hónapos kolyok kutyám megtámadta a kezem mert hozzáértem a kajájához!?

Figyelt kérdés
Most csinált eloszor ilyet, eddig mindig engedte hogy elvegyem tole. A másik kutyámnak is neki megy ha az megmeri szagolni az o ételét. Errol hogyan kell leszoktani?
2015. aug. 27. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mikor ezt csinálja leszidod,elveszed tőle a kaját majd kb. 1 óra múlva visszaadod.Erről gyorsan le kell szoktatni,mert ha nem,akkor ez nagykorában nagy probléma lehet.
2015. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Alapprogram. Hogy lehet róla leszoktatni? Jó nagy veréssel. Tudjamán' ki a főnök. A kutya hierachiában élő lény, ha nem a gazda a falkavezér, megette a fene az egészet.
2015. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orrára rávertem egyet, és elvettem tole a kaját miután támadott.
2015. aug. 27. 22:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van második,hogy a gazdának kell lennie a falkavezérnek,de ha veri a kutyát,akkor csak többet árt (félni fog tőle,agresszív lesz stb.).Ha már fizikai "helyretétel" akkor fogd meg a grabancát és tedd arrébb pár méterrel és vedd el a kajáját.Már csak azért is,mert anyjuk is így szokta megnevelni őket.
2015. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó amit csináltál kérdező,ez az orraverés még annyira nem is súlyos,de inkább úgy neveld,ahogy tanácsoltam,szóval grabancmegfogással.Amúgy ha ilyenkor nyüszít,az csak azért van mert meglepődött.Ne vedd sértésnek,vagy valami,csak tanácsoltam. :)
2015. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Vannak kutyák akiket le lehet szoktatni van akit nem. Nekünk a németjuhászunkt nem tudtuk. Később még rá is játszottak a szüleim. Sosem támadott, csak morgott ha gyanúsan néztünk a kajára, de falkavezésként nézett ránk, mert ha ráparancsoltam, eljött a kajától.

De ha mondtam hogy vigyázzon rá, az övé akkor meg ellenem is védte.


A többi kutyám nem volt ilyen szófogadó, de azoknak meg akár a tányérjukból is ehettem volna.


Fegyelmezd, de ha nem hagyja el akkor sincs szerintem baj.

2015. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Játszottam vele és neki ugrott a fejemnek es az álamba harapott és egy kicsit vérzik.. Meg a kezemet is elkapta és rákiabáltam és még jobban csinálta.. felhasította a bort és nagyon csíp.

3 hónaposan ilyen sebeket csinál, akkor mi lesz késobb?

Nincs vele gond, csak ha elkezd játszani akkor durvul be ennyire.

Elkaptam már a grabancánál, de nem segít mert mindig ideges lesz tole. A szája szélét is rányomtam a fogára, olyankor elengedi a kezem, de ezt nem mindig sikerul megcsinálnom, mert van hogy szorosan harap.

Nem akarom hogy a család fiatal tagjaiba kárt tegyen, kutya suli nincs a kozelben csak olyan ahol meg lehet tanitani a kutyaknak az alap parancsokat es ennyi.

A másik kutyámat is elkapta játék kozben és felsértette a borét. Csak akkor ilyen ha játszunk, ha nincs játék akkor angyalként viselkedik.

2015. aug. 28. 00:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor úgy kell viselkedni vele mintha ott sem lenne,ezt akár napokig is,ha durván játszik,akkor hátat fordítasz és mész dolgodra és nem foglalkozol vele.(persze etetés,séta mehet ugyan úgy).
2015. aug. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Míg kölyök addig nevelhető, szóval meg fog még változni ha mindent jól csinálsz. :)
2015. aug. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne játssz vele harapósat. Ha olyat szeretnél, akkor szerezz be egy erős rongyot, vagy őrző-védőn használt bőrdarabot, hurkát, harapópárnát, zsinóros labdát - ezeket haraphatja kezed, arcod helyett.

Morgásért, harapásért, másik kutyával durvulásért büntetés.

2015. aug. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!