Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó ötlet lenne...

Szerintetek ez jó ötlet lenne a szomszéd lakásban állandóan ugató kutya ellen?

Figyelt kérdés

Panellakásról van szó, azt is hallani ha vakarozik a kutya. Amint a szomszédom elhagyja a házat a kutya elkezd ugatni és egész nap ugat. Hiába szóltam a szomszédnak, ő szerinte nem ugatós kutya, az ő válasza volt hogy amikor otthon van akkor nem ugat, nincs itt semmi probléma...

Persze aki nem élt még ilyet át az nem tudja mennyire őrjítő mikor egy kutya 100 decibellel ugat 6 órán keresztül minden nap. Még csak 1 hónapja költöztek ide, de már idegileg kikészített a dolog.

Viszont a mai nap egy különös dolgot fedeztem fel. Macskás videót néztem youtubeon, ezt a kutya meghallotta és rákapcsolt 120%-a, ugatott mint a veszett vad, hallottam hogy ugrált, futkorászott, meg valamit fel is döntött. Arra gondoltam, hogy bekapcsolok egy félórás macskás videót, addig elmegyek bevásárolni és addigra teljesen kifáradna a kutya.


2015. aug. 27. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

:D próbáld ki :D főleg ha a gazdi házát is le amortizálná picit.. pl egy lámpát ha le lök már meg érte... :D

am azt is csinálhatnád hogy hang felvétel és meg mutatni a gazdinak hogy ugat mikor el megy...

2015. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem fog működni, mert a kutya szeparációs szorongás miatt ugat (azaz, pánikba esik, hogy egyedül maradt).

Én azt tenném a helyedben, hogy felvenném mind a 6 órányi ugatást, azt lejátszanám a gazdájának. Majd közölném vele, hogy ha nem tesz valamit ugatás ellen, akkor feljelentem.

2015. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jó de igazából a gazda sem tudna vele mit kezdeni.
2015. aug. 28. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
nézhetne mellé egy kis kutyát... hogy ne érezze magát egyedül...
2015. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az elég szomorú, ha a gazda sem tud mit kezdeni vele. Javasold neki, ha együttműködő, hogy forduljon szakemberhez, olyan kiképzőhöz, aki a szeparációs szorongás megszüntetésében tud neki segíteni!
2015. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszédok jófejek. A mi kutyánk is szeparációs szorongásban szenved, de elmondtuk nekik mi a helyzet és annyival segítenek nekünk, hogy türelmesen várják a fejleményeket, mert tudják hogy rajta vagyunk az ügyün és próbáljuk az ugatást "kinevelni" belőle. Már több oktatóval is konzultáltunk ezzel kapcsolatban.


Az egyik szomszéd be is szokott számolni, hogy mennyivel jobb már a helyzet, mert már nem ugat végig. :)


De ehhez az is kellett, hogy kommunikáljunk a szomszédokkal erről.


Ha nem hisz neked, akkor ahogy előttem is írták, vedd fel ahogy ugat, vagy a legjobb ha azt tanácsolod neki, hogy hagyja ott a telefonját diktafon módban és hagyja el a házat fél órára aztán menjen vissza és hallgassa meg. De megkérhetsz másik szomszédot is, hogy "tanúskodjon" melletted.


Ha pedig továbbra is tagad, akkor nincs más választásod, mint marad a feljelentés a helyi önkormányzatnál. :(

2015. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskás video jó ötlet :D amúgy nálunk ugyanez van. Minden tiszteletem a kutyaszeretőké, de úgy látom nagy részüknek fogalmuk sincs, hogy kéne kutyát tartani. Otthon hagyják egyedül, aztán szegény állat őrüljön meg.
2021. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mennyi naív ember. Tényleg el is hiszed hogy a gazdája nem tudja hogy ugat a kutyája zsinórban? :D Az ilyen ugatásokat kívülről is lehet hallani.


Amúgy lukas az a panellakás hogy a kutya vakarózását is hallod mert ez így nagyon durva .

2022. okt. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!