Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy birjak a kutyaval setalta...

Hogy birjak a kutyaval setaltatas kozben?

Figyelt kérdés
Van egy labrador vizsla keverek kutyam. Most lesz egy eves 4 honapja van nalam. Az a provlemam hogy tulzottan ingerli ot minden egyes nesz es zaj es elkezd rangatni huzni 35 kg es nen konnyu vele. Ha poraz nelkul setaltatom akkor nem szokik el egy bizonyos hatokoron velul de velem marad azonban az meg masokat zavar raadasul felek ha jon egy kobor kutya es nem tudom megvedeni. Mit tehetnek hogy porazon is szepen setaljon ne siessen folyton? Hiaba próbálom. Otthon setaltatni jutalomfalattal aztan az utcan. Az utcan mar a jutalomfalat sem erdekli :(
2015. aug. 28. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem egy kis szobacirkáló, vegyél neki fojtó/félfojtó nyakörvet. Ha látod, hogy már nagyon elől van és nemsokára húz, akkor (elsősorban oldalirányba) rántasz egyet. A rántás jól kivitelezve éppen csak egy pillanatnyi dolog, nem összekeverendő a a huzigálással, ami neked is, meg a kutyának is idegesítő, neked meg út végére leszakad a karod. Pár jól kivitelezett rántással meg lehet oldani a problémát általában. A lényeg, hogy a kutya nézzen hátra, ne menjen olyan agyatlanul, jöjjön rá, hogy "hoppá, van valaki a póráz végé" - és arra is, hogy hozzád kell igazodnia.
2015. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem egy kis szobacirkáló, vegyél neki fojtó/félfojtó nyakörvet. Ha látod, hogy már nagyon elől van és nemsokára húz, akkor (elsősorban oldalirányba) rántasz egyet. A rántás jól kivitelezve éppen csak egy pillanatnyi dolog, nem összekeverendő a a huzigálással, ami neked is, meg a kutyának is idegesítő, neked meg út végére leszakad a karod. Pár jól kivitelezett rántással meg lehet oldani a problémát általában. A lényeg, hogy a kutya nézzen hátra, ne menjen olyan agyatlanul, jöjjön rá, hogy "hoppá, van valaki a póráz végén" - és arra is, hogy hozzád kell igazodnia.
2015. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, 2x ment :)
2015. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kipróbálom!
2015. aug. 28. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem két kutyám van, igaz, 10 kilósak, mindkettőnél ezt alkalmaztam. A szuka egy kis félénk, tehát nála 3 rántással megoldódott, a kanom domináns, nála lassabb, de fejlődünk. Szerintem nálatok is használni fog. Próbálkoztam már a fordulásos módszerrel, meg hasonlókkal, de egy sem vezetett eredményre.
2015. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még az előző válaszoló válaszához, hogy amit ír, jó, viszont emellett megfelelően le is mozgatni a kutyát, mert máskülönben neki édeskevés a szépen pórázon sétálás. Akkor érdemes gyakorolni, ha már fáradt a kutya. A behívásra érdemes nagyon rágyúrni, hogy el is tudd engedni, hogy szabadon is mozoghasson. Utána könnyebben megy a pórázon "szépen" sétálás is.
2015. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!