Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan rendezzem a viszonyomat...

Hogyan rendezzem a viszonyomat a kutyánkkal egy harapás után?

Figyelt kérdés

Szakértők véleményére lennék kíváncsi.


Ez történt: etetés közben a két kutya mindig félti egymástól a kajáját. Oka: a nagy kutya általában pimaszul elveszi a kicsi kutyáét.

Este etetés után kijött két családtag a házból, ezért mindkét kutya odament hozzájuk. Én közben hoztam nekik még kaját ki a házból, csakhogy nem vettem észre, hogy a kicsi kutyának még van egy nagy darab maradék húsa kint a füvön. Azt sem vettem észre, hogy megfeszül, mert a másik kutya elzárja az útját a húsdarabtól. Le akartam ültetni őket (csak akkor kapják meg az ételt amikor leülnek és rám figyelnek), erre a kisebbik kutya durva morgással válaszolt. Mondom magamban, ne viccelj velem (ilyet nem szokott soha, nagyon jámbor), ráripakodtam. Nos, odakapott. Nem kicsit, hanem rendesen megharapta a kezem (fertőtlenítés, stb megvolt). Fogtam valamit ami a kezem ügyében volt (egy műanyag szék), és nagyon rondán lehordtam, utánahajítottam a széket, durván elküldtem.


A baj: közvetlen miután megharapott, féltem tőle, és tudom hogy ezt nagyon jól tudja. Nem szégyenkezve ment el, hanem úgy, hogy ha utána megyek akkor simán megint megharap.


Az egészért elsősorban magamat tartom hibásnak, mert nem vagyok az az alak aki bánni tud a kutyákkal, de azért kíváncsi vagyok, mit kéne ilyenkor csinálni hogy valami értelmes viszonyom lehessen vele?


Az elaltatós dumával ne jöjjön senki, előre szólok. És utána szólni fogok hogy előre szóltam.


Előre is kösz!



2015. aug. 28. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Verdd tudomásul, hogy a köcsögének tekint.
2015. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Növessz te is acélgolyókat, mint ő:


https://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM

2015. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad,már ami az elzavarást illeti.Kár is lett volna utána menni,ha nem érzed magadban az erőt,illetve nem tudsz a helyzettel mit kezdeni.Szerencsére mindig jön új nap,ez figyelmeztetés volt,hogy nagyon benézted a helyed a rangsorban.Néhány étkezést hagyj ki nála,nézd levegőnek,hiszen a harapással jóval túllépte a határokat.Aztán külön etesd a másiktól és időnként küldd el a táljától.Jól nevelt kutya tudja,hogy a gazda mindig elsőbbséget élvez és elveheti a kaját,ha igényt tart rá.Ha morog,befejezed az etetést.Ha befejezte a kaját meg nem hagysz előtte tálat,üresen sem.
2015. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
25%
Na aki azt mondja hogy altatás meg ilyen hülyeségek,akkor inkább őt kéne elaltatni. Amúgy az én kutyám meg rám ír irigy de rohadtul. Olyat csinál hogy a lakásba lerakja valahova a kaját, ő távolabbról figyel,és amikor arra megyek akkor egyből meg a kajájához és morog. Direkt szórakozik. Aztán mikor mondom neki hogy add ide, meg mutasd meg, akkor meg morog egy darabig, aztán meg mérgébe elviszi máshova.
2015. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló jókat ír. Tényleg komoly büntetés jár ezért. 1-2 napig nincs kaja, csak víz, és nincs egyéb foglalkozás sem, nézd levegőnek.

Ezen kívül: meg kell tanulnia a kutyának, hogy a kaja felett te rendelkezel. Nem engedni egyiknek sem, hogy elvegye a másik kajáját, etetés után a tálakat elrakni a következő etetésig. Ha bunkózik bármelyik, és a szóból, erélyesebb lökésből nem ért, simán felrúgnám. Egyszerűen tudatosítani kell a kutyában, hogy ez nem elfogadott viselkedés a számodra. Már alapból az sem, hogy egymás elől elzabálják a kaját. Annyit adj nekik enni, amennyit egyszerre megesznek, egymástól távolabb, és állj közéjük (akár egy bottal, ha félsz), nincs egymáshoz átjárkálás, morgás, bunkózás. Érezzék, hogy nincs mese, nem lehet veled szórakozni. Ha befejezték, tálakat összeszedni, eltenni.

Eleinte szükséges lesz valószínűleg a kaja kiosztásánál egy segítő családtagra, míg meg nem erősödik a kutyák szemében a pozíciód.

Etetési időn kívül ne kapjanak külön nasit, ne legyen a füvön meg sehol maradék kaja. Ha nem fogy el, tedd el a következő etetésig.

Tehát, neked kell a főnöknek lenni. Nem dönthetnek benne, hogy ki kinek a kajáját eszi. Ne félj tőle, a legrosszabb már megtörtént, megharapott. Helyre kell tenni az agyát, de mindkettőnek. Nem árt ezek mellé egy kis engedelmesség gyakorlás, külön-külön mindkettőnek, helyben maradás, ilyesmi, hogy erősödjön a tekintélyed előttük.

2015. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Nagyon jó válaszok. Kösz külön a videót is. A testvérem is ezeket mondja, de egyes családtagok leszarják, én meg igyekszem de kb. kiröhögnek a kutyák, és muszáj hogy jó okuk legyen rá.

Ez most végre egy élő példa, de akik a magyarul elhangzott tőmondatokat nem értik, azok mást sem.

2015. aug. 28. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Jan Fennell könyvét nagyon ajánlom, de tényleg.Olvasd el, egyből tudni fogod mi a dolgod.:)
2015. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon durva. Hogy egy nyamvadt falatért nem csak odakap, hanem MEGHARAP a saját kutyád.


Én újraértékelném a kapcsolatunkat. Tényleg azt kéne belevésni a fejébe, hogy TE rendelkezel a kaja felett, mindegy mi az és hol van. Első körben én CSAK kézből etetném és nagyon begyakorolnám vele a HAGYD parancsszót.

2015. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!