Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyik kutya lenne...

Ezek közül melyik kutya lenne megfelelő számomra (részletes)?

Figyelt kérdés

Tehát. Volt már 3 kutyám, illetve most is van egy staffordshire terrierem. Szeretnék még mellé egy kutyát, mert egy kutya nem kutya. Eddig volt egy kis-közepes mixem (terrier féleség, de ilyen játszótéri 100fajtás keverék), egy goldenem, és most a staff. Mondanám, hogy nem túl kemény kutyák, de a staffot úgy vettem magamhoz, hogy mindenre (ember, állat) rámozdult, akarom mondani mindenkit és mindent ki akart nyírni maga körül. Mára sikerült elérnem, hogy emberrel ne legyen egyáltalán agresszív (kivéve a váratlan vendégekkel), és állattal is semleges/barátságos, ha nem kötekednek vele.


A fajták, amelyeket "kinéztem":

1. Pireneusi hegyipásztor: Elég régóta a szerelmesei vagyok, fehér is, maci is, család-barát kutya, ismereteim alapján nem túl nehéz tanítani.

2. Német vagy magyar vizsla: A szőrük miatt könnyen tartható lakásban, szelíd kutyák és bohókásak, szintén család-barát.

3. Közép-Ázsiai Juhászkutya: Na, ez az, amit mindenféleképpen szeretnék valaha az életemben. Az a méltóságteljes kinézete, a magabiztossága, a tekintélyes kisugárzása, már kiskorom óta megbabonáz. Az apró, icipici bibi ott van, hogy az én 45 kilócskámmal és túlságosan megengedő viselkedésemmel nem biztos, hogy jó kezekbe kerülne. Bár sok ellenpéldát láttam már, azért a nagy többsége kemény kutya.

4. Német juhász: A klasszikus. Már-már azt érzem, hogy kilógok a sorból, hogy nem volt ilyen fajta kutyám. Viszont megrémít a tény, hogy több embert harapott meg ez a fajta, mint bármelyik más fajta. (természetesen a staffokat is beleértve..)

5. Kanári-szigeteki kutya: Hogy miért pont ez a molosszoid fajta tetszett meg, azt nem tudom, talán mert se nem tartozik a kemény nevelésű kutyák közé, se nem tartozik első kutyák közé. Nagy termetű, szőre miatt ő is könnyen elvan a lakásban, gyerekekkel más állatokkal elvan (természetesen nevelés kérdése), és ha kell akkor hűen őrzi a portát.

6. Beauceron: Na igen. A német juhász talán túlságosan is alap kutya, de ha különlegesebbet akarnék, akkor a beauce-i juhászt választanám:)

7. Német dog: Alap. Akár a KÁJ, ő is gyerekkorom óta nagy-nagy szerelmem, de a KÁJ-al ellentétben igen rövid élettartama van, ami nem túl fényes a szememben.

8. Bullterrier: Mert bohókás, vicces, bárhol elfér, ha mondjuk utazni akarok vele, és már amúgy is van egy bull-típusú kutyám.

9. Amstaff: Nagy a szerelem köztünk, olyannyira, hogy kötve hiszem, hogy valaha bármi más kutyával összehangolódom ennyire. Azt nem tudom, hogy fajtán belül másik kutyuval is összehangolódnék-e, de emiatt ő is ott van a lehetőségek közül. Az enyém valószínűleg egy agyonszaporított példány, amivel rendesen meggyűlt a bajom, hogy igazi kutyát faragjak belőle, de semmi pénzért nem változtatnám meg a múltat, annyira hozzám nőtt. Kíváncsi lennék, hogy egy törzskönyves, jól megfontolt párosításból való kutyával is ilyen harmonikus kapcsolatban lennék-e.


De egyszerűen nem tudom leszűkíteni a kört :D Nem most lesz a kutyavásárlás, amúgy sem születnek csettintésre kiskutyák, hanem elő kell jegyezni a kennelnél, plusz kennelt keresni. De hiába töröm a fejem, nem sikerül választani. A legjobb az lenne, ha lehetne mindegyikből egy-egy :) De mivel ez felejtős, így valami segítséget kérek. Vagy valami jó sztorit, ami miatt azt a fajtát választom, esetleg statisztikát az adott fajtáról, stb.


2015. aug. 31. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a magyar vizslál ajánlom. Játékos, kedves mindenkivel, könnyen tanítható, imádja a gazdáját, és még sorolhatnàm a jó tulajdonságokat :) Nekem is magyar vizslàm van. Az egyetlen esetleg gond hogy nagy mozgàsigényű. Napi 2-3 óra séta legalább ke neki. Amúgy írtad a német juhásznál, hogy sok embert megtámadott. Ha kis korától szeretve van, jól ban nevelve, akkor ettől nem kell félni. Mindenesetre ha nem volt vizslád akkor mindenképp legyen egyszer az is :) Remélem, tudtam segíteni.
2015. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

Ha kertben tartanám a felsoroltak közül a pireneusi hegyi kutyát választanám (vagy Berni pásztort,bár ez nem volt benne a felsorolásba).

A lakásba viszont a staff mellé Beauceront, vagy a német juhászt választanám. Bár ez útóbbi kettőt csak akkor, ha van elegendő időd arra, hogy rendszeres fizikai és mentális elfoglaltságot találj a számára.

2015. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek közül a német vizslát választanám, de alapból vadászkutya-párti vagyok. A te listádból viszont pont kilógnak a vizslák, a többiek szinte mind jóval keményebb kutyák. Gondold át, ha ez azt jelenti hogy inkább az utóbbiakhoz vonzódsz, akkor őket lehúznám a listáról. Legalább eggyel beljebb vagy.
2015. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, nem lettem előrébb. A két vizslát azért gondoltam, mert ezt érzem a legjobb családi kutyának a felsoroltakból, plusz mindig is akartam egyet, mindkét vizslából.

Ugyanis, akárhogyan is nézem, ha most még nem is, de később valószínűleg lesz gyerekem/lesznek gyerekeim. És emiatt van a bökkenő a kissé keményfejűbb kutyákkal.

Kinti-benti tartás.. Nálunk minden kutya kintiként kezdi, aztán csak az előszobába jön be, aztán már az emeletre, utána a szobába, majd végül nekiadjuk a kanapét:D Nyilván nem minden fajta lehet kinti, és nem minden fajta lehet benti. Ismerősömék a bernáthegyit tartották bent, és imádott is ott lenni, a gazdi közelségében:)


A vizsláknál egyedül az az egy visszahúzó erő van, hogy a vadászösztönüket nem biztos, hogy ki tudom elégíteni. Amiket olvastam/láttam, hogy hordják vadászni, és a kutya ettől boldog..na én messze állok a vadászattól sajnos.


Nekem egy olyan kutya kell, amelyik bármelyik családtaggal tökéletes összhangban van, gondolok itt a hirtelen érkezett kisbabára is, és a macskákra(jó ez szoktatás kérdése), emellett hűen őrzi a portát, vagy legalábbis a családot, és mondjuk nem kell otthon hagyni, ha télen vagy nyáron elutazunk egy hétre.


És sajnos még mindig nem jutottam előrébb, talán a vizslák vannak az utolsó 2 helyen, de még nem tudom kizárni őket :D

2015. szept. 1. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondanám, ez is olyan, mint a tetoválás. Érezned kell, mit, hova és miért pont azt akarod. Amíg úgy vagy vele, hogy ez is tetszik, az is jó lenne, addig nincs meg az elköteleződés, addig nem találtad meg az igazit. Az is lehet, hogy egyszercsak szembejön veled egy kis keverék, és az lesz a szerelem, amit egyik felsorolt fajtában se találsz meg.
2015. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!