Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért engem okol, amiért...

Miért engem okol, amiért összeverekedtek?

Figyelt kérdés

A minap sétáltattam a kutyámat, akit nemrég fogadtam örökbe, mikor egy ismeretlen eredetű kutya odajött, és elkezdte ugatni a kutyámat, kötekedett vele. Én láttam a gazdáját, szóltam is neki, hogy vigye el a kutyáját, mert nem lesz jó vége, de ő csak legyintett, hogy játszik. Próbáltam elhessegetni a kutyát, mert az enyém tűri egy ideig, de nem örökké. És persze 10x eljátszotta az idegen kutya, hogy ráfröcsög az enyémre, na az enyémnek meg elkattant az agya, és nekirontott a másiknak, alig tudtam leszedni róla. Nem lett nagy sérülés, csak itt-ott lett rajta seb, szerencsére. Erre a gazdája elkezdett velem ordibálni, hogy rendőrt hív, meg feljelent mert veszélyes a PITBULLOM (már ott elrontja, hogy amstaffom van..) és hogy le kéne lőni, meg betiltani az ilyen fajtákat, meg a gazdáikat, akik nem tudják megnevelni.

Most komolyan, mit kéne tennem? Miért hiszik ezek a gazdák, hogy nekik mindent lehet? De ha felképelem, akkor meg az lenne a baja...egyébként 3hete van nálam a kutya és szanaszét van harapva, biztos nem családi kedvencnek tarották, csoda, hogy nem nyírta ki egyből azt a kutyát..


2015. aug. 31. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Pórázon tartott kutyát hogyan nem voltál képes megállítani, hogy ne menjen a másiknak? Miért csak hessegettél, ahelyett, hogy valami hatásosat csináltál volna, hogy az idegen kutya ne kerüljön a tied közelébe?
2015. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Viszont a másik kutya gazdája is egy gyökér kutyatartó.
2015. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg jól reagált a kutyád.

Nekem pit keverékem van, és nagyon nem szereti a kan kutyákat.

Egyszer egy gazdi az utcában mem figyelt, és a westi-je kiszaladt, nekirontott az enyémnek (én mindig rövid pórázon viszem). Próbáltam megakadályozni a bajt, de nem sikerült. Végül a véres nyakú kutyáját úgy vitte be, hogy ő kért elnézést (a kutya azóta jól van, semmi komoly baja nem lett)


Szóval ne törődj az ilyenekkel, kötelező a póráz, szóval hívhat akit akar, ő lesz a hibás. És még szóltál is neki.


Azért okol, mert retardált.

2015. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha tudod, hogy a kutyád hajlamos lezúzni a másikat, akkor

a) addig pofázol a másik gazdának, amíg el nem viszi a kutyáját

b) eltakarítod te a kutyáját, akár tetszik neki, akár nem

c) odébb mész

Olyan nincs, hogy teszetosza módon várod, amíg a tiéd lerendezi a másikat.

Szóval nyilván a másik gazda is gyökér volt, de szerintem te sem tettél meg mindent azért, hogy elkerüld a balhét.

2015. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
neked nem volt szájkosarad, a fickó meg póráz nélkül sétáltatott
2015. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem vártam egy helyben. Amikor ráordítottam vagy arrébb löktem a másik kutyát, egy kis ideig megtorpant, de utána újult erővel nekünk rontott, pedig folyamatosan mentem tovább.. Már rég messze jártunk a gazdájától. Szájkosarat pedig ebben a hőségben nem akartam tenni a kutyámra, na meg ha nincs kötekedő eb, akkor ő is viselkedik. A gazdi egyébként beszélgetett valakivel, alig figyelt rám, én meg azt láttam helyesnek, ha tovább állok..de ha legközelebb ilyen lesz, inkább odaviszem kézben a kutyáját...annyira unom már, hogy 3 hete folyamatosan belémkötnek a kutya fajtáját nézve, meg a sebeket, és már nekem sincs türelmem az emberekhez..
2015. aug. 31. 23:13
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanez az eset velem 2x is előfordult.


Az idegen kutya a kerítésnél ugatott, mikor sétáltattam a sajátomat az utcán. Egy kövér kislány ment haza és ahogy kinyitotta a kaput, kiszökött a lába mellett, egyenesen neki a kutyámnak. Szájkosár volt az enyémen, de lerázta mikor egymásra rontottak, én meg elkövettem azt a hibát, hogy közéjük tettem a lábamat.

Az lett az eredmény, hogy paradox módon a saját kutyám harapott meg tiszta erőből. Leszaggatta rólam a farmert és megcsócsálta a lábamat.

Hirtelenjében nem tudtam melyik kutya volt a bűnös.

Csöppet indulatosan számon kértem a nagy ricsajra kirohanó felnőtt gazdán (gondolom a lány apja) az eseten és hozza az oltási könyvet, hogy megnézzem, rendben van-e a kutya. Remegő kézzel hozta ki, tiszta ideg volt, annyira parázott, hogy rendőrt hívok, pedig nem állt szándékomban. Megnéztem a könyvet és elmentem.

Többet nem láttuk egymást.



Második alkalommal egy hatalmas termetű kan bullmasztiff jött oda (póráz nélkül!!!). Ő tényleg csak haverkodni akart, de az én németjuhászom engem védett, tudtam, hogy balhé lesz, ezért kiabáltam a csávónak, hogy kösse meg a kutyáját, tegye azonnal pórázra. Tízszer is kiabáltam, sőt, ordítottam, de nem vette komolyan. Ismét a "szokásos", elrántottam a pórázról a sajátomat, az meg az én nadrágomat harapta ki, a fejét beverte a térdembe és a szeme hetekig dagadt és véres volt az ütéstől.


Na itt ment el a kedvem végleg a kutyasétáltatástól.


Elegem lett, hogy én minden szabályt betartok, de mások nem, és az ő felelőtlenségük miatt én, és a kutyám szívunk.


Ja, és a legjobb a végére.

A közterületesen valahogy mindig engem találnak meg és kérik rajtam számon, hogy van-e zacskó, jogosítvány, forgalmi engedély, menetlevél, izzókészlet - miközben a hátuk mögött rohangálnak a csip és oltás nélkül rohangáló c-kutyák...

2015. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*közterültesek
2015. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nah, mégegyszer nekifutok: közterületesek. :)

Vagy épp a lelkes póóógárőrök.

2015. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

"Szájkosarat pedig ebben a hőségben nem akartam tenni a kutyámra"

Nem értem, mi köze a kettőnek egymáshoz. Egy megfelelő méretű szájkosárban a kutya tök jól tud inni, lihegni, nem akadályozza semmiben.


#7: "Szájkosár volt az enyémen, de lerázta mikor egymásra rontottak"

Hát talán úgy kéne felrakni a kutyára a szájkosarat, hogy ne tudja leszedni, amennyiben nem csak dísznek van rajta.

2015. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!