Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő az elhunyt állat...

Mi a teendő az elhunyt állat tetemével?

Figyelt kérdés
Nincs állatom, csak kíváncsi vagyok, ha például meghal egy kutya akkor mit csinálnak a tetemével? Vagy legalábbis mit kéne tenni vele?

2015. aug. 31. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Videken evidens, de pl pesten?
2015. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki eltemeti a kertjében. Van, aki otthagyja az orvosnál. Van, aki elhamvasztatja, és van kisállattemető is már.
2015. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Eltemetni vagy elhanvasztatni. Az állatok ugyanolyan élölények mint az ember meg érdemelnek ennyit.
2015. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lehet szólni állatorvosnak, hogy szállítsa el, és megy a pedigreebe. viccet félretéve, én városi vagyok, de biztos vagyok benne, hogy eltemetném valahol a kutyust, nem pedig elszállíttatnám. remélem még sokáig nem kell ilyennel foglalkoznom.
2015. szept. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akinek van kertje, az eltemeti. Lehet kisállathamvasztást is választani, van, amelyik házhoz megy az ország bármely pontján (nyilván lesz ára is, de na.. én ezt választanám, ha nem lenne kertem). Elvitetheted az állatorvossal is, illetve ha ott altatod el a rendelőben, akkor ugye nem viszed haza. Én nem vagyok Pesti, hanem vidéki vagyok, itt van fehérjefeldolgozó üzem (elhunyt állatok tetemét dolgozzák fel állateledelnek), és nyilván nem szabályosan, de biztos vagyok benne, hogy oda is visznek háziállatot. Nincs bizonyítékom, vagy ilyesmi, de hallottam már róla több embertől is..
2015. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyennel személyes tapasztalatom, de itt városban hallottam már, hogy kukába dobják ilyen esetben...

Nagypapámék a kertjükbe temették a kutyáikat, illetve a párom is nemrég elvesztette a kutyáját és ő ásta meg a sírt és helyezte bele. Számomra ez elviselhetetlenül fájdalmas lenne, nem tudnám megtenni. Szerintem ha meghal a cicám egyszer nagyon sokára, akkor elhamvasztatom.

Illetve, ami még nagyon szimpatikus megoldás (akár embernél is), az az, hogy fát ültetni a hamvakra. Lebomló anyagú urnába helyezik a hamvakat, erre kerül termőföld és választható fa magja. Sajnos elfelejtettem a cég nevét, de magyar honlapja volt.

2015. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

megvan:

[link]


Elég drága, de annál szebb gesztus is.

2015. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legtöbben elszállíttatják az erre szakosodott cégekkel (otthonról vagy az állatorvosi rendelőből), így vagy fehérjefeldolgozóba kerül, vagy sok másikkal együtt elégetik valahol, sosem tudja meg a gazda, hogy végül mi lett vele. Én ezt a tudatot képtelen vagyok elviselni, ezért a hamvasztást választottam.
2015. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!