Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

- adott egy rokon szomszéd

- van egy kutyája, mely 6 éves és menhelyről lett kihozva

- a két telek közt kapu biztosította átjárás van

- a rokon a kutyát nem neveli

- ha rászól, azt a kutya nevével teszi, így a kutya nem tudja eldönteni, hogy szidják vagy hívják

- a kutya nem érti a "gyere ide", "mész innen", menj haza", maradj ott" és egyéb kifejezéseket

- ha a telkünkön mozgás van, akkor a kutya őrjöngve rohan az említett kapuhoz és ott csahol, pedig tudhatná, hogy nem idegenek (elég letenni pl a kapát a betonra, vagy egyet csoszogni a cipővel)

- a rokonak volt macskája, mely a kutya érkezésekor 3 éves volt. és a rokon nem azt csinálta, hogy bemutatta őket egymásnak. a kutya ellenségként tekintett a macskára és viszont, ezért a macska már nálunk van. a rokon olyat csinált egyszer, a kutya üldözte a macskát, a macska egy láda alá bújt és a rokon nem a kutyát hajtotta el, hanem felemelte a ládát(!)

- a rokon néha jól elveri a kutyát, majd letagadja

- a menhelyen kifejezetten nem ajánlották ezt a kutyát, ezt a rokon mondta el nagy büszkén

- a rokonnal nem lehet értelmesen beszélni, mert csak a sajátját hajtogatja

- a rokon telkére muszáj időnként átmenni, mert ott van a közösen használt fúrt kút, illetve a terménydaráló. a kutya folyamatosan csahol, csak akkor keményít be igazán, ha kerítés van köztünk, vagy ha jelen van a rokon. ha megyek hazafelé, akkor ott ugat körülöttem, terel és a lábamhoz kapdos. a rokon ha jelen van meg mosolyogva nézi. engem ilyenkor úgy elkap az ideg, hogy hogy lehet ilyen neveletlen ez a rohadt korcs, miért nem neveli meg a b@$z@dék gazdája?

- ha a rokon a telekhatárnál vagy egyéb helyen beszél velünk, a kutyája folyamatosan ugat, és a rokon nem csitítja, vagy ha igen , akkor a nevét kiabálja, ebből a kutyának (a rokon szerint) tudnia kéne, hogy kuss legyen. ha meg mi szólunk a kutyára, az persze nem hagyja abba, és még a rokonnak áll feljebb

- szoktam mondani a kutyának, (mikor a rokon is ott van és a kutya csahol körülöttem,) hogy ha megkapod a lábam megrúglak. de ezen a rokon csak mosolyog, és továbbra sem szól a kutyára

- gondoltam rá, hogy mikor veri, levideózom aztán a felvételt elküldöm a menhelyre, csak hát nem vagyok ott mindig, dolgozom, meg a telefon sincs mindig nálam...


Mi a véleményetek, mit tanácsoltok?

Köszi!



2015. szept. 1. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel, ahogy elveri.
2015. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha titokban etetnéd a kutyust , akkor másként állna hozzád.Vegyél neki finom rágó csemegét. Nem kell sok, hogy "lekenyerezzél" egy kutyust.Amikor átmész legyen a zsebedben egy jutalomfalat és add neki oda,akkor ha nem ugat és dicsérd meg a nevén szólítva.Másként fog rág tekinteni a kutya azután.
2015. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Értesítsd a menhelyed! Kell lennie szerződésnek arról, hogy kell tartania a kutyát! A verés, a szomszédba átszökdösés nyilván nem tartozik bele! Legyen bizonyítékod, és szólj a menhelynek!
2015. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. szept. 1. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!