Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyának mennyire változik...

Kan kutyának mennyire változik meg a természete ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Ill. megváltozik-e egyáltalán.

Kaukázusi-kuvasz keverékekről van szó (2 db másfél éves kan, egy alomból), birtok és állatállomány őrzésére vannak, fontos lenne h megmaradjon a velükszületett agresszivitásuk és alaptermészetük.

Viszont el szeretném kerülni az elmászkálásukat, ill. van egy keverék szuka is, szaporulatot sem akarok.

Okos, értelmes, hozzáértő válaszokra lennék kíváncsi, kérem h a "kerítés kell" (van amúgy) meg a "milyen barbárság kiherélni" tipusú állatvédő meg okoskodó válaszoktól kíméljetek.



2015. szept. 1. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon domináns, harcias volt a terrier keverékem. Ivartalaníttattam. Most is ugyanolyan domináns és harcias, de már nem megy szukák után és kevesebbet balhézik a többi kannal, de a személyisége ugyanolyan maradt.


A te kutyáid is maximum kicsit nyugodtabban kezelik majd a dolgokat, de ha eddig jól végezték a feladatukat, védték a portát akkor azt úgy fogják csinálni utána is.

2015. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A kutya személyisége nem a heréiben lakik, a területőrző hajlamainak meg nincs sok közük a nemi hormonokhoz, amiket veszítenek. Ha jó kutyák, tökölés után is azok lesznek.
2015. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A természete megmarad annyi,hogy nyugodtabb lesz,ha esetleg jelölgetett akkor azt abba hagyja és jobban nyit feléd, a csajokat pedig nem fogja hajkurászni. Én a mai napig nem bántam meg..persze itthon a fiúk siratták,hogy mit csináltam szegény kutyámmal,de muszáj volt. A feladatukat ugyanúgy fogják végezni hímes tojás nélkül is,mert megszokták. :)
2015. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül interneten hirdetik állatbarátok őket? Pont ugyanilyen keverékek, ők is telepőrzésre vannak, bár ők egymással sem jönnek ki, meg semmilyen más kutyával. Pedig tesók.

Egyébként változó, egy ilyen korú kutyánál még lehet változás, de lehet, hogy megmarad. Nyugodtabb lesz, az biztos, de attól még lehet, hogy domináns marad. Azt is lehetne, hogy a te szukádat ivartalanítod ki, meg mondjuk az egyiket, és akkor ha nem változik meg, akkor a másikat is.

2015. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Én 5 hónaposan ivartalanítottam a kutyámat. A természete ugyanolyan maradt, mint előtte volt.

Én is csak azt tudom mondani, hogy az ösztön, az ösztön, nem a heréiben van. Az én kutyám pl kb 1 éves korában kezdett jelölgetni is, jóval az ivartalanítás után (előtte még kicsi volt, azért nem csinálta), tehát ez is magától ki tudott alakulni ivartalanítástól függetlenül.

A szökésről viszont úgy tudom, ha rögzül a kutyában és megtanulja, akkor ivartalanítástól függetlenül is szökni fog.

2015. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Én nekem egy kaukázusi juhász kutyám van most 13 hónapos 8 hónapos korába ivartalanitotam mert nagyon vad lett a hormonok miatt de már meg bántam mert minden kutya lánynak nézi és megpróbálja meg ugni
2015. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem utolsó válaszoló azt is tudod,hogy nem feltétlenül azért ugranak rá a kutyádra,mert megakarják hágni. Ez lehet a dominancia jele is.. :)
2015. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


4-es: Nem, ezek sajátok. Nem voltak és nem is lesne hirdetve.

2015. szept. 5. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!