Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tevékenységgel tudom...

Milyen tevékenységgel tudom legjobban pótolni a 6 hetesen örökbe fogadott kutyusnak azokat az élményeit, amit alomban, anya mellett kellett volna megszereznie?

Figyelt kérdés

menhelyi eb, önhibáján kívül az árokban találta magát

Ha megkapta az oltásait, viszem kutyaközösségbe, hogy ne szokjon el a fajától, de addig is mit tudok okosan tenni?


2010. márc. 11. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

háát sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni majd ha találkozik a többi kutyával belejön


bármit is nevelsz rajta az az emberekkel való kapcsolatára lesz hatással és nem vagy kicsit befolyásolhatja csak hogy hogy viselkedik majd más kutyákkal


persze alapvető dolgokat taníthatsz neki pl. hogy ne harapjon túl erősen ilyenkor a kutyatársai nyüszítéssel jeleznek vagy otthagyják a durva játszópajtást egyedül

2010. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én ugyan ebben a helyzetben voltam csak hozzám 5 hetesen került a kutya, legyél vele minél többet, nekem nagyon ragaszkodó lett így a kutyám, de ha meg tudod oldani és már van kellő oltása vidd más kiskutyák közé. Ez olyan 3 hónapos kora környékén van vagy valahogy így, előtte is viheted csak fenn áll a veszélye hogy összeszed valamit.
2010. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:

Próbálj meg keresni egy olyan kutyát a környéken, aki szereti a kölyköket, hogy tanítgassa kutyául.

Most van az az időszak, hogy a mamájuk megmutatná neki a helyes kutyaviselkedést. Ezt sajnos mi nem tudjuk pótolni.

2010. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az utolsóval kapcsolatban kételkedem. itt is több helyen olvasható, h az oltások befejeztéig rizikós más kutyákkal összeengedni.
2010. márc. 12. 07:41
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Természetesen nem egy kóbor kutyára gondoltam, hanem ismerősnél, akinek be van oltva és normálisan van tartva a kutyája.

Mivel a kicsikédet az utcáról szedték össze, ott több fertőzés veszélynek volt kitéve, mint egy normálisan tartott tiszta, oltott kutyával való találkozás esetén.

Nálunk a kölykök 2-3 hetes koruktól össze vannak engedve a többi kutyával és a szukák együtt nevelik őket. Ilyesmire gondoltam. Merre laksz?

2010. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kecskemét
2010. márc. 12. 14:23
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Itt olvastam, hogy Kecskeméten is van Cerberos kutyasuli. Vedd fel velük a kapcsolatot, nagyon jól bánnak a kutyákkal és sok tanáccsal tudnak ellátni. Ha már megvannak az oltásai, mehetnél vele kutyaoviba.
2010. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel nem vagy kutya, pont ugyanazokat a dolgokat nem tudod neki átadni, mivel más kommunikációt használsz.

A korán elválasztott kölyköknél a túl erős harapdálás szokott gondot okozni elsősorban. Már az első naptól fogva szólj rá, ha harap.

Tanítsd, neveld kiskorától fogva, és ahogy megvan a kölyök oltási program, vidd minél többet közösségbe, emberek, kutyák közé.

Így minden rendben lesz.

Olvasd el ezt: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

mit jelent az , h túl erősen harap?

persze játékosan harapdál minden, a kezemet is pl ha dögönyözöm. és vakkant és morog is. nincs viszonyítási alapom, hogy mikortól számít ez "komolynak". pl tegnap kivettem egy csontot a szájából, és azt tűrte. tehát a játék közbeni morgás szerintem még nem komoly.

2010. márc. 15. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!