Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télleg hipoallergén a yorkie?...

Lexy333 kérdése:

Télleg hipoallergén a yorkie? Es ha igen hol letet fajtisztát venni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még, hogy hipoallergén volna, de nem értek a fajtához. Viszont fajTA tiszta kutyát tenyésztőnél tudsz venni, törzskönyvvel, egészségügyi papírokkal, oltva, chipelve, az ára 100 ezer fölött kezdődik.
2015. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ők nem azok
2015. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előbb legyél tisztában a fogalmakkal!

Fajtiszta MINDEN kutya, mivel az ősei csak kutyák voltak. Fajok: kutya, macska, ló, stb...

Fajtatiszta pedig minden olyan állat, amelyik törzskönyvvel, vagy másnéven származási lappal rendelkezik! Fajták: border collie, német juhász, yorkshire terrier, stb...

Beírod szépen a googlen, hogy yorkshire terrier tenyésztők, és keresgélsz!

2015. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Yorkie tenyésztőknél lehet venni fajTAtisztát.
2015. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen hipoallergén kutya nem létezik. Ezt a jelzőt azokra a fajtákra szokták rásütni, amelyeknek nem hullik a szőrük és/vagy kevesebb korpát termelnek. Így azoknak az embereknek, akiket történesen a szőr vagy a korpa irritál, valamennyivel jobb. De pl. ha a kutya nyálára vagy allergiás, akkor megszívtad. (A kutya többféle allergént is termel.)

Szóval mielőtt ráveted magad a yorkshire terrierre, tessék tájékozódni: [link] Igen, a hipoallergénnek mondott kutyák listája igencsak hosszú és nem mindenkinek való ám egy aprócska, hatalmas mozgásigénnyel megáldott konok terrier.

2015. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is yorki volt,és egyáltalán nem hullott a szőre,szóval ha az irritál,akkor tökéletes fajta:)

Nálunk apukám allergiás kicsit,de nála semmilyen tünetet nem okozott:)

Persze ahogy már előttem is írták,ez csak akkor igaz ha a szőrére vagy allergiás:)

Egyébként tudtommal a Shih-tzu-t és a yorkit szokták a leginkább ajánlani allergiásoknak:)

Egyébként szerintem ha a yorki nincs elkényeztetve,akkor egy tünemény kutyafajta( nekem közepes termetű volt),kielégíthető mozgásigénnyel:)

2015. szept. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!