Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez halál előtt van?

Ez halál előtt van?

Figyelt kérdés

12 éves kutyusom viselkedése nagyon megváltozott az utobbi két honapban. Egész nap alszik, lefogyott, a szőre nem nő úgy mint azelőtt és durva lett. Van hogy csak áll egyhelyben és bámul maga elé,aztán ha oda megyek hozzá, olyan mint aki hirtelen akkor kap észbe hogy mi van.

Van három csomo rajta. Kettot lehet mozgatni, azok zsírcsomók, a harmadik a hasánál van és nem mozgathato. Voltam állat orvosnál, de nem mondott semmi konkrétat, csak annyit hogy idős. :-(

Milyen előjelei vannak a kutyusnál a halálnak?


2015. szept. 2. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy azért nem akar a csomókkal foglalkozni, mert már idős? Lehet hogy csak daganatos és azért van már ilyen rosszul..
2015. szept. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd el másik orvoshoz. Nem tudom, hogy mekkora kutyusod van, de ha kistestű, akkor még csak "fiatal idős", és simán megmenthető.


Nekem két kutyám ment el, fiatalon, az első 1,5 éves volt, megmérgezték. Neki folyamatosan hányási rohamai voltak. Tél volt, és mikor kiengedtük a szabadba, akkor ha hányt, mindig lapátoltunk rá havat.

Na, mikor ő már tudta, hogy nem fog velünk maradni, de mi még nem, akkor azt csinálta, hogy direkt minél kisebb, elrejthető helyre ment, és ha hányt, akkor elkaparta magának (pedig már nem sok ereje volt, de erre még volt).

Plusz folyamatosan a sarkakba feküdt be, és minél jobb rejtekhelyre...tehát elvonult...

A másik kutyánk daganatos volt, sajnos olyan, ami gyógyítható lett volna, ha hamarabb felismerik az orvosok..ő 6,5 éves volt, és mindig is olyan volt, aki inkább nem piszkol több óráig/napig, csak legyen velünk, minél szorosabban, minél többet. Na, ő az utolsó 2 napjában nem akart bejönni a házba, elment a kert másik végébe, olyan helyre, ahol amúgy útált lenni, és ott feküdt..tehát ő is elvonult...

Én mindenféleképpen elvinném egy másik orvoshoz, esetleg utána lehet érdeklődni, olvasni, hogy kiket tartanak jó orvosnak...de ha fájdalmai vannak, és már nem menthető, akkor lehet, hogy el kéne altattatni, hogy ne szenvedjen :(

Mindenesetre kitartást és jobbulást :)

2015. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másik orvos, aki valami konkrétabbat is tud mondani annál, hogy idős. Egyébként milyen fajta?
2015. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kokerspániel. Már kb. 7 éves kor óta voltak csomói, kettőt ki is operáltattam, de ez a mostani az egyik, olyan zsírcsomónak néz ki, a másik pedig kb.2 cm-szer 6 cm nagy, de még eléggé lapos, simogatásnál érezhető, a harmadik pedig galambtojásnagyságú, és nem mozgatható. :-(
2015. szept. 2. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!