Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy diszplázia?

Lehet hogy diszplázia?

Figyelt kérdés
Ma reggel amikor megnéztem a kutyám azt láttam hogy kicsit nehezen mozdult ki a házából. Ki jött ugyan, de lassú volt a mozgása. Aztán mikor elkezdett gyorsabban sétálni akkor még az izmai nem melegedhettek be, és emiatt a járásban volt egy kisebb ugrás is. Amikor pedig megpróbált leülni akkor láttam hogy kicsit nehezen ment neki. Teljesen a jobb lábára helyezte a súlyát, úgy látszott hogy balt teljesen kímélni akarja. Sántítani nem sántít, talán egy nagyon picit döcögősen ment neki a járás a bal lába miatt. Egyébként nagyon aktív, egészséges 9 éves szuka kutyus. Tanácstalan vagyok, nagyon megijedtem mert egyből a diszplázia ugrott be. Pont tegnap voltunk orvosnál oltás miatt, de úgy hiszem hogy ma is meglátogatjuk az állatorvost..Ez mindenképp diszplázia? :( Ezelőtt semmi ilyet nem tapasztaltam..:/

2015. szept. 3. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de lehet. Egy röntgen kideríti. Lehet más is, pl. ízületi kopás, gyulladás.
2015. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

9 évesen sajna lehet.


Milyen fajta?

2015. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Keverék kutyus. :) Mindenképpen elviszem egy röntgenre. Előzőleg ilyet sosem csinált. Gondoltam arra is hogy esetleg meghúzódhatott neki. Úgy olvastam hogy a diszpláziánál a sok futás és játék után láthatóak ezek a jelek. Hát nem tudom..
2015. szept. 3. 10:50
 4/7 Hovarju ***** válasza:

Nem biztos, hogy diszplázia. Ha eddig semmi baja nem volt és csak ma reggel kezdte el. Lehet, hogy rossz helyre kapta az oltás és fáj a helye. (Az én kutyám járt egyszer így. Két napi nehezen ült le, de aztán elmúlt.)


Azért hívd fel az orvost és kérdezz rá, de talán csak ez a baj.

2015. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiatal korában megnézetted-e, milyen állapotban vannak a kutyád ízületei?

9 éves kutyáknál még az egészséges ízületek is elkezdenek kopni.

Ahogy nemigen találni 70-80 éves embert, akinek olyan ízületei vannak, mint 30 éves korában.

2015. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:
Hogy van a kutya? Voltatok orvosnál? Mi volt a baj?
2015. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok, és ezt az állatorvosi látogatásunk csak megerősítette!😊Nem diszpláziás, ő azt mondta hogy valószínűleg csak az izületei koptak kicsit. Még oltás mellett bűzmirigyet is nyomtak neki, azt pedig nem viselte túl jól, nagyon izgága volt, alig lehetett lefogni. És a doki szerint ez is lehetett a baj h kicsit "megcsavargattuk" szegényt. Tegnap előtt mikor visszavittem kapott egy injekciót, meg 2 kis tablettát amit 4 napig kell szednie. Az injekció után már másnapra jobban lett. :) Zöldkagyló tartalmú táplálékkiegészítőt fog majd kapni az izületei miatt. Egyébként nagyon jó állapotban van, a doki is 5 évesnek tippelte volna. :D

A lényeg: semmi diszplázia!:)

2015. szept. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!