Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fel tud mászni a...

A kutya fel tud mászni a vadhálóra, át tud mászni rajta?

Figyelt kérdés

Mivel nemsokára érkezik a kutya, a telek körüli kerítés viszont nincs túl jó állapotban már 1-2 helyen, így arra gondoltunk, hogy egy részén, ahol a kutya is mászkálhat kicseréljük vadhálóra.

2 méter magasra gondoltunk, egy részét beàava a földbe, ha esetleg ásna.

Fölé pedig szögesdrótot feszíteni, hogy biztosan elég magas legyen, mert a kutya is nagytestű. Így lehetne a leggyorsabban megcsinálni.

Szögesdrótra csak azért gondoltam, mert nem tudom, hogy mekkora problémát okozna neki átmászi a vadhálón. 180 cm magas lenne kb a háló, ha levonjuk a földben lévő részét.

Efölé jönne pár cm-el a szögesdrót. Ha szükséges...


2015. szept. 3. 13:54
 1/6 Trafó1 ***** válasza:

Át fog mászni ha akar.

Négy hónapos kicsi pulit megpróbáltuk bekerített részre zárni a kerítés elég magas volt, hogy átugorni ne tudja, öt perc kellett neki, hogy rájöjjön , hogy tud rajta átmászni.

2015. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fog tudni kimászni,ha jól csináljátok. A háló egy részét úgy feszítsétek ki,hogy befelé dőljön a kert felé. Ezen nem tud megkapaszkodni a kutya és nem kell hozzá szögesdrót. Viszont ha akarja,sztem simán szétszedi egy kutya a vadhálót...
2015. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Valahogy így gondoltam a kerítést

2015. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először mi is arra gondoltunk, hogy befelé hajlítjuk a felső részét. De ahhoz még kéne hegeszteni vagy valahogy rögzíteni egy hajlított rudat, vasdarabot. De mivel a telken egyelőre nincs áram, így nem tudom hogyan lehetne megoldani.

Amúgy a kerítésnek szerintem nem fog nekiesni. Annál nyugodtabb szerintem.

2015. szept. 3. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan, ki tud mászni. Enyém is kijön a kennelből, ha akar. A megoldás a háló fölött, az oszlopra kifeszített bowden vagy egyéb erős acél sodrony, amit előtte belehúztok egy vastagabb műanyag csőbe. A cső a sodronyon forog, nincs fix pont, amin a kutya meg tudna "kapaszkodni" Remélem, érthető ahogy írtam, képem nincs róla.
2015. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Több megoldás is van itt:

[link]

2015. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!