Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor váltogassam a...

Most akkor váltogassam a kutyáknak a száraz tápot vagy ne? Vagy kell nekik egyáltalán?

Figyelt kérdés

kb. 3 éve élnek velünk menhelyről hozott keverék kuttyok.

Eleinte nagyon sokáig ugyanazt a tápot adtam nekik, sima egyszerű Aro "márkájú" jóízűen ették.

Hozzáteszem naponta kétszer kapnak enni, reggelire szárazat, vacsorára vegyesen: konzerv, tésztával, kenyérrel maradékkal, pörköltszaft, csont, felvágott, tojás stb. a vacsin még sosem húzták a szájukat.

Szóval amíg nem kezdtem variálni nem is volt semmi gond.

De aztán később az egyik családtag jó szándékból vett Darlingot egy nagy zsákkal. Már a első nap nem nagyon ízlett nekik. Elkezdtem váltogatni, hol ezt kapták, hol azt. Sokáig jobban örültek az Aro-snek. Aztán kiszimatolták a macska tápját, gondoltam na jó, kaptok belőle, arra nagyon rá vannak izgulva, de két 30 kg. kutyának azért luxus macskatápot adni.

Most vettem Chappyt. Első nap oda voltak érte, de kb. negyed napra már azt is csak nézegették. Lehet nem is kéne nekik reggel, csak azért lettek rászoktatva, hogy ha a cica kap, akkor ők is kapjanak valamit, mert olyan kíváncsian jönnek és néznek. Eleinte nem volt reggeli.

Fontos talán még hozzátennem, hogy nem valami nagy dolgozós kutyák, egész nap itt fekszenek mellettem a műhelyben.

A fő kérdés, hogy váltogatni kell, vagy pont hogy nem kell? Kell nekik egyáltalán reggeli? Vagy mindegy mi csak adjak valamit amit szeretnek, mert a cica is kap?

Nagyon szép kutyák lettek amúgy mióta velem élnek, mindenki dicséri őket, gyönyörű fényes a szőrük, nem lehet azt mondani, hogy valami hiányt szenvednek.


2015. szept. 3. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne adj nekik reggel, mivel már nem kölykök. Napi 1x adj nekik este. (amikor a cica is kap) A tápot rákényszerűlnek megenni, ha éhesek, és épp nem a legfinomabb falatot adod nekik.

Viszont a csontot óvatosan add nekik, inkább ha teheted csak nyakat adj nekik, és semmi szálkásat, mert az veszélyes!

A kenyeret is kerüld szerintem. Tojással is óvatosan, max két hetente egyszer, sajnos ezek mind a kuytusok belét és emésztését cseszik szét :(

Amondó vagyok a házikoszt mehet, ami nem zsíros, és nagyon fűszeres, konzerv mehet, és a száraz táp :) és akkor próbáld meg, hogy csak este :)

Lehet az elején szomorúak lesznek vagy meglepettek, de meg fogják tanulni.

2015. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem is fényes volt a hajam a Rossmann saját márkás samponjától, de egy minőségi sampon mégis sokkal jobbat tett neki... Ha érted, mire gondolok. Ezek amiket írtál, gagyi kutyatápok, akkor is, ha "rendben vannak" a kutyák. Brit premium tápot vegyél, vagy valami más minőségi tápot, ahol az első összetevő a hús a tápanyagösszetételnèl. Továbbá: ha a kutya ehetné a macska tápját és fordítva, akkor nem lenne külön ez is meg az is.
2015. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1# Ne aggódj, a csontra különösen figyelek, mert nagyon sokszor kapunk összekevert maradékokat anyósomtól és bár imádják a kutyákat, idősekkel már nehéz megértetni dolgokat. Ezért képes vagyok kézzel áttúrni az egész akármivel összekevert cuccot, hogy mi van benne. Ebben a családban már pusztult el kutya kiélezett csonttól az elmondások szerint, (a férjem mesélte el) szóval erre nagyon nagyon figyelmes vagyok. Tojást nem kapnak sűrűn, tényleg egy-két hetente. A konyhai maradékokat imádják, de mindig változó szóval nem lehet azt mondani, hogy egy valamiből sokat esznek ami nem feltétlenül a mindennapi tápanyaguk.

Konzerv eledel az ami szinte napi szintű, mert nincs annyi maradék, hogy minden nap abból tartsam el őket.

A macskának mindenképp kell reggeli és vacsora, napközben meg bogarászik ,egerészik. A macskáknak tudtommal mindig kell, hogy legyen előttük valami. Szóval ha nem látnák, hogy reggel a macskuszt etetem, akkor lehet nem is kéne nekik semmi :-) Lehet átállok majd arra, hogy a cicaetetés után kapnak egy-két kekszet, mert azt szeretik.

2015. szept. 3. 14:41
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Tápot csak fokozatosan szabad váltani!

Ahogy előttem is írják, jobb ha átállsz egy jó minőségű tápra.

Reggel ne adj nekik, ha jönnek a cica felé akkor küldd el őket. Ez nem hidegszívűség, hanem nevelés, és meg fogják érteni.

Ne adj macskatápot, nem egészséges a kutyáknak. (macska ehet kutyatápot, fordítva nem)

2015. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Továbbá: ha a kutya ehetné a macska tápját és fordítva, akkor nem lenne külön ez is meg az is."


2# A kutya eheti a macskatápot, az égadta világon semmi baja nem lesz tőle. Sőt ha macskát eszik attól sem.

A macskának viszont szüksége van azokra a plusz adalékokra és vitaminokra amiket bele raknak, ergo ha egy macskát csak kutyatáppal etetnél, akkor egy idő után meglátszana a szőrén a negatív változás. Nem véletlenül lényegesen különbözik a kilós ára. A kutyák amúgy csak kóstolóban kaptak belőle.

Nem egyforma az emésztésük, vannak dolgok amit a kutya nem kaphat meg, és vannak dolgok amit a macska nem.

2015. szept. 3. 15:00
 6/19 A kérdező kommentje:

4# én ezt pont fordítva tudtam, mint ahogy előbb írtam is. Azt hittem a macska nem kaphat kutyatápot. Meg sem eszi amúgy.

A kutyatáp sokszor sertés tartalmú és úgy tudom macska nem kaphat sertést.

2015. szept. 3. 15:02
 7/19 anonim ***** válasza:

Jól összevissza eteted a kutyákat.

Adhatsz reggelit is, de természetesen akkor az a napi adagból jön le. Kutyának semmi köze ahhoz, mit esznek a macskák.

Neked van jogod eldönteni, mit , mikor, mennyit ehetnek a kutyák. Ha válogatnak, az azt jelenti, nem éhesek, tehát túl vannak etetve.

2015. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Úristen :O


Mivel a kutya és a macska külön faj,külön igényekkel ezért is van külön táp.Nem szabad egyiket a másiknak adni. Macskatápba sok olyan összetevő van amit a kutyák nem hasznosítanak,mellesleg árt is nekik. Illetve fordítva is igaz.


Nagyon össze visszaság van a kutyáid étkezésében.


Döntsd el,hogy malacot hizlalsz vagy kutyát etetsz.

Kenyér,tészta,pörköltszaft nem a kutyának való!!! Semmi tápérték nincs benne,csupa szénhidrát!!!

Konzerv meg 80%-a víz szóval nem oszt nem szoroz,hogy te azt is raksz a kajájukba,mert kevés a moslék csak tud.


A felsorolt tápok= a szeméttel


Josera,Brit,Happy Dog ezek közül válassz egyet és szépen reggel vagy este lerakod eléjük,ha nem tetszik felveszed és másnap megkapják,lehet pár napig sztrájk lesz,de utána enni fognak.


Ha nyitott vagy akkor a nyers etetésnek is utána nézhetsz!

2015. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Értem. köszi. Mi olyan összetevő van egy macskatápban, ami árt egy kutyának? Tényleg kíváncsiságból kérdezem.
2015. szept. 3. 15:56
 10/19 anonim ***** válasza:
Túl magas a fehérje tartalmuk
2015. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!