Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen felnőtt...

Szerintetek milyen felnőtt vagy kölyökkutya illik leginkább egy kétéves border collie mellé?

Figyelt kérdés

Beagle, labi, puli, vagy egy másik border? Vizsla? Foxi? Szamojéd vagy egyéb szánhúzó? Vagy egy kis méretű kutyus, mint például a yorkie vagy a si-cu? Esetleg egy macsek?


Az lenne a cél, hogy jól ellegyenek egymás társaságában is, de ne csináljanak hatszor akkora felfordulást, mintha csak egy lenne + a másik kutyát ne idegesítse a border pörgése, és lehetőleg azért ne napi 20 órát kelljen rohangálni a kettővel.


2015. szept. 4. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetem:

Vizsla jellegű kutyám időnként kikaparta a gyepet. Hoztunk neki havert (másik vizsla jellegű) azóta a porta úgy néz ki, mint egy építési terület.

Sokkal nagyobb feladat minden feladat, egész más a viszony a két kutyával, mint eggyel.

Ha a kutya lefárasztása a cél, arra a másik kutya nem megoldás.

2015. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a hasonlót szereti...szerintem egy pörgős pásztoreb mellé ne vegyél karakán szánhúzót, vagy mondjuk egy ölbemászós, inkább szobamester yorkit.

Hasonló energiaszintű kutyát keress, mondjuk a border mellé én ausztrál juhászt, német juhászt, mudit tudok elképzelni.Az itt felsoroltakból,inkább a foxi vagy a magyar vizsla lenne jó választás.

Az hogy, együtt fognak-e rombolni, vagy inkább elvannak egymással az nagyban személyiségfüggő is.

2015. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok ami lemaradt:

Hogy érted hogy ne kelljen 20 órát rohangálni velük? Állítomn hogy egymagában egy borderrel kell annyit, fárasztod őt jól ? Fizikálisan és szellemileg?

2015. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Maximum ők fárasztanak le téged még jobban :) Akkor mégiscsak a macsek lesz a megoldás... Az jobban elvan egyedül is, és a bordinak se kell nélkülöznie a társaságot...
2015. szept. 4. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a macsek jó ötlet lesz.Lehet hogy a kutya gyepálja a macskát, de lehet hogy a macska a kutyát..Akkor meg ugyan ott vagy. Nem feltétlen egy másik állat a megoldás.

(kettes voltam)

2015. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2-es és 3-as válaszoló: még nincsen semmilyen kutyusom (egyelőre), és nem is volt korábban, csak igyekszem előre tervezni.

Tudom, nem szoktak ilyen kutyát ajánlani elsőnek. De számomra a border collie az, ami minden szempontból kimeríti a kutya fogalmát - a non plus ultra... és addig szeretnék ilyet, amíg fiatal vagyok, és van hozzá elég energiám, plusz egyáltalán nem divatból vagy sznobizmusból, de úgy vagyok vele, hogy ha már az ember úgyis rászánja az időt és a pénzt, akkor olyan kutyája legyen, amilyet tényleg szeretne. Ha pedig csak egyet választhatnék az összes fajta közül (és valószínűleg egy embernek két kutya már sok ahhoz, hogy minőségi időt töltsön velük, főleg ha az egyik még hiperaktív is), akkor 100%, hogy a border lenne az.

Nyilván ő sem autodidakta, és mindig lehetne még többet foglalkozni vele, de sajnos nem vagyok milliomos, hogy 15 évig ne dolgozzam, tehát napi 20 órát értelemszerűen nem tudok szaladgálni és foglalkozni vele... de annyit igen, hogy a kutyus jól érezze magát.

2015. szept. 4. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha számodra a border A kutya, és kielégített az igényeit akkor legyen bordered. Először legyen egy kutyád és ha már belerázódtál és továbbra is úgy érzed menni fog a több nyüg akkor kezd bele a 2 kutyás életbe.(Mert igen mindig több két kutyával, mint eggyel, mert a második kutya nem "segít" az első kutyában,ellenben neki is lesznek igényei.)

A kutyáknak biztos az a legjobb ha hasonló karakterű kutyabarátot kapnak, mint amilyenek ők. Egy border lehet nagy haverja egy bulldognak, de sokkal több fáradság lesz neked a két különböző igényt folyamatosan fejben tartani és kielégíteni. Hogy amíg a borderrel 25 km-es nagy erdei túrára indulsz a kicsit otthon hagyod vagy sokat állsz meg a kedvéért piheni/félúttól nem a saját lábán jön. A macska egészen más kérdés. Miért szeretnél macskát? Azért mert valóban szeretnél egyet tartani vagy azért mert szerinted a macskától annyival jobb lenne a kutya élete. Érdekes elmélet, hogy szerinted a vizsla a yorkie és a macska egy "azonos kategórában versenyző" mezőny...

Kicsit várj még ezzel, gondold át alaposan, mérlegelj, tapasztalj és az első border után 1-3 évvel állj neki ezzel a kérdéssel újra foglalkozni.

2015. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es: Szeretem a kutyákat és a macskákat is :)
2015. szept. 4. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennek igazán örülök, de nem a lényeg ragadott meg a szövegemből.
2015. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De, értem mit akarsz mondani...Hogy gondoljam át alaposan a kutyavásárlást, és csak egyesével. Meg hogy a különböző fajtájú és energiaszintű kutyáknak különböző igényeik vannak...
2015. szept. 4. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!