Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vert már át szaporító? Pontosa...

Vert már át szaporító? Pontosan mi az amiben becsapott és mit tettél?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem még nem, de ismerőseimet már igen.

Két példa:

egy ismerősöm még régebben francia bulldog kölyköt vett, tk. nélkül. Ahogy nőtt a kutya, egyre nagyobb lett, egyértelműen nem francia bulldog volt. Esetleg francia és angol keverék, vagy ki tudja.

Egy másik ismerősöm szaporított yorkie-ja még nem volt egy éves, amikor súlyos epilepszia miatt el kellett altatni.

Nem tettek semmit. Van, aki tanult az esetből. Van, aki ebből sem.

2015. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömet már igen.

A kiskutyát megvették 6 hetesen oltások És (mint később kiderült) férgesen. A kiskutya 3 nap múlva meghalt.

2015. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem, mert mindig örökbefogadott, ill. törzskönyvezett kutyáink voltak, ellenben a szomszéd másfél éves, szaporítótól vásárolt kis magyar vizsla kölyke játék közben esett össze és halt meg egy, a vizslákat gyakorta érintő szívelégtelenség következtében.
2015. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem szintén nem, de a sulin van egy fiatal szapis boxer, isteni munkakutya jellemmel, csak csóri egy évesen akkora maradt, mint négy hónaposan volt, alig nagyobb egy spánielnél, és szétálló őzike lábai vannak, amit műteni kell majd...

Szintén a sulin van millió staffunk, de nincs közöttük két ugyanolyan testalkatú (és egyik se az, amit kiállításon látni), plusz a harmaduk látványosan keverék - dog, whippet, meg isten tudja.

Kutyasétáltatáskor találkozom néha egy beagle-shar pei keverékkel, akit beagle-nek vettek, de hát nyilvánvalóan nem az, lógnak a ráncok az egész fején, kicsi és zömök.

Anyósom volt kolleganője meg vett egy fekete havanese-t. Hatvan kilós újfundlani-szerű keverék lett belőle. Becsületére legyen mondva, megtartotta... :)


Tudtommal egyikük sem tett semmit, elfogadták, hogy ez van, szeretik a kutyát és kész. De hát nyilván, harmincezres kutyáért az ember nem reklamál, hanem örül, hogy nem százötvenet kellett kiadnia érte :(

2015. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem írok regényt, mert millió embert fel tudnék sorolni az ismerőseim közül. Nekem keverékeim vannak.

A legutóbbi ismerősöm által vett szapcsis kutyáról írok csak. A kutya még nincs 1 éves, de indokolatlanul agresszív, és félős egyben, pedig a fajtaleírás megköveteli a félelem hiányát, és hogy agressziót nem mutathat önálló döntésként.

a kinézete nem hasonlít nagyon az eredeti fajtára, nincs benne masszívság, hanem vékony, agárszerű felépítés, a lábai összecsuklanak, nagyon-nagyon görbék, futás közben akkorát esik, hogy csoda, hogy még nem tört el a lába, annyira gyengék a lábai. Konkrétan nem tud futni. És Royal Canin tápon etetik (vagy hasonló kategóriájú tápon, de RC általában.). Egyébként aranyos kutya, meg minden, de egyáltalán nem hasonlít azokra, amiket kiállításon lehet látni. Se küllemben, se jellemben.

2015. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ez mondjuk pont nem biztos, hogy jó példa, mert a természete lehet nevelési hiba, egy évesen még nőhet, ha nagyobb testű, az RC pedig szar táp, szóval... :D
2015. szept. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy nőt, egy hannoveri vérebbel. Elismerem, gyönyörű kutya. Bár, a vérebekhez nem igazán konyítok, látszik rajta, hogy külsőre rendben van.

Amúgy jó fej, azontúl, hogy neveletlen elképesztő jóindulatú. Az egyetlen, ami kicsit zavar, hogy még egyáltalán nem láttam, hogy az orrát egy kicsit is használta volna.

Mikor elhozta a gazdi, nagyon durván beteg volt a kutya, felhívta a """"tenyésztőt""", hogy azon túl, hogy állatorvos, van-e valami ötlete. Az csak hajtogatta, hogy nem veszi vissza a kutyát, ennyi, viszon'látás', nem kapja vissza a pénzt, őt nem hívogassa, fujj. Azóta nem érte el.

Most próbál hozzájutni a a tk-hoz, kitalálta, hogy tenyészt(...khmm...), lassan 2 éves a kutya.

Szerencsére megúszták ennyivel, azóta rendben van az ebecske.

2015. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Ismerősöket,vendégeket igen. Kutyakozmetikusként dolgozok,szóval látok csodákat néhány:


- 80 ezres "törpe schnauzer" aki egy fajtájában is szép PUMI!!!!

- "mini" Havanese-nek vették aki egy 10-15 kg körüli golden keverék.

- "mini" yorkinak vették aki egy 7-8 kg-os keverék,szőrszíne egyezik csak meg a yorkijéval amúgy logófülű "vmi"


És az összes yorkinak,havanese-nek,bolognesenek és egyéb fajtának mondott kutyáknak kb köze sincs a fajtához vagy túl nagyok vagy túl picik akkor vmi pincsi fejű havanese akiről állítják,hogy ő fajtatiszta hava, rohadtul nem.


Ezek jó része ideggyenge.Félős vagy agresszívek,bár itt a nevelés is közre játszhat azért!!


A jó részük,epilepsziás,légcsőszükületes,pattellás és sorolhatnám mennyi bajuk van.


A sok sok szaporított kutyából akit ismerek kb 10 re mondom,hogy egészséges,bár külsőre ők sem a fajta legszebbjei.De ők idegrendszerileg,egészségügyileg rendben vannak.


Senki nem tett semmit vagyis 1 ismerősöm,de már a szám nem volt kapcsolható. Mivel egy szapi ahogy eladja az almot,számot cserél,hogy véletlenül se hívják vissza és stb.

2015. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elek, "pomeraniai torpe spiccet" vettem ami kesobb kiderult hogy bichon frise es pomi keverek. Nem zarnak jol a szelepek a sziveben, oltas es feregtelenito nelkul adta oda. Semmi komoly baja nem volt eddig szerencsére, de a szíve miatt nem szabad megterhelni, pedig imád úszni meg szaladgálni a tobbi kutyával.

Jelenleg másfél éves.

2015. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

A mostani kutyám az első, annak idején úgy gondoltam, hogy ha azt írják az expressz hirdetésben, hogy fajtatiszta, akkor az tényleg az, a törzskönyv pedig egy úri mulatság. 6 hetesen már nálam volt...


9 év alatt mindent megtanultam, tudom mi a különbség a tenyésztő, és a szaporító között.

Hála Istennek a kutyám egészséges, ettől függetlenül tudom, hogy a következő kutyáim örökbefogadottak lesznek.

Soha többé nem támogatom a szaporítókat, és amíg lesz gazdátlan kutya a menhelyeken, addig igyekszem segíteni és menteni őket.

2015. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!