Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?...

Milyen kutya illik hozzám? Sportos életmódot folytatok. (napi szinten megyek futni, túrázni) egy olyan kutyát szeretnék aki el jön velem bárhová is menjek. Vidéken élek hatalmas kertünk van. Jöjjön ki jól más kutyákkal! Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
nagyméretű kutyát szeretnék

2015. szept. 5. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyar agár
2015. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi keverék,fiatal,játékos.
2015. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó edzőtárs az agár, különösen, ha a "mű-nyuszi"-val te futsz előtte...
2015. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb testű kutyák kevésbé mozgékonyak. Nem tudom mennyire nagy testűre gondolsz? Szerintem a magyar vizsla jó választás lenne, mozgékony, bohókás és nagyon értelmes.
2015. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Menhely!


Mindenképpen érdemes úgy beszerezni egy kutya társat, hogy azzal egyúttal megmented egy kutya életét.

És a menhelyen már ismerik a kutya aktívságát, és jellemét is, így megfelelőt tudnak neked ajánlani.

Egy fontos dolog ezzel kapcsolatban:

Egy kutya sose nézi, mennyi pénzed van, milyen a bőröd színe, mi a vallásod, púpos vagy, kancsi, vagy nyomorék, őt egy dolog érdekli, a kisugárzásod.

Ha magad mellé veszel egy állatot, aki nem kéri ezt, tehát te döntesz úgy, saját érdekből, hogy kell melléd, akkor úgy tisztességes, ha te is így állsz ehhez a dologhoz.

Tehát annyit nézel rajta, amit a kérdésedben is leírtál, enegriaszint, jellem.


Ezekhez viszont pont nem kell fajtatiszta, sőt fajta jellegű keverék sem!

És ha elolvasod néhány kutya sorsát, számodra is egyértelmű marad a választás, hogy mindenképpen össze kell kötni a kellemeset a hasznossal!!!


(Egyébként a többi állathoz való hozzáállás, 99%-ban nevelés kérdése, nem egy adott dolog!)

2015. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"99%-ban nevelés kérdése,"


Egy gondolattal megtoldom:

Én pl direkt úgy választottam kutyát, hogy minél problémásabb legyen! Nem nagy gond az agresszió, és még kevésbé a pánikolós, ideggyenge kutya, mert tudom kezelni, és jó irányba terelni.

Viszont ezeknek a kutyáknak, akikre pl rásütik az agresszív jelzőt, és hogy más kutya, gyerek mellé nem való, annak kb 0 az esélye az örökbefogadásra, és a túlélésre. Hiszen az állatmenhelyek nem foglalkoznak neveléssel, rehabilitálással, stb, olyan, amilyen, vagy kell, vagy nem.

A kutyámnak tényleg, szó szerint én voltam az utolsó esélye. Erről neki fogalma sincs, de bőven elég, ha én tudom. És ez egy életre szóló ajándék!

2015. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Agár

Berni pásztor

Bernáthegyi

Leonbergi

Landseer

Újfundlandi

Német dog

2015. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó remelem csak viccnek szánta. Ezek nagytestű kutyák valóban, de hogy nem sportosak az tuti! Kivéve ha valakinek egyik szobából átmenni a másikba sportolást jelent. 😄
2015. szept. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Sikerült felsorolnia a leglustább kutyafajtákat. Félreértetted a kérdést, utolsó előtti?
2015. szept. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ti milyen nagytestű keverékekkel találkoztatok..

Az én berni pásztorommal naponta mentünk nagy sétákra, jött velem erdőbe kirándulni, akár egész napos kirándulásra, tengerparton mondjuk nem ugrált, de ha télen elmentünk valahova, egész nap lehetett vele sétálni. Imádta a túrákat, nem félt attól sem, ha göröngyös/kavicsos az út, vagy sziklás helyen vagyunk.

Ha bicikliztem, soha nem akart otthon maradni, jött velem a bicikli mellett "lassú futásban".

Egyedül öregkorára nem szeretett már nagy túrákra menni,de a sétákat igényelte.

A német dogom konkrétan ugyanez, kivéve, hogy hidegebb időben nem szeret kint lenni. De úszni nagyon szeret. A frizbizést is imádja, főleg, ha minél magasabbra kell ugrani.

Többit pedig nem én tartom, hanem a barátaim, akik szintén hasonló életmódot folytatnak.

De biztos mindegyik kiváló tenyészetből származó kutyánk egy vicc :)

Vagy talán az a titka, hogy nem Chappi és Darling tápokat teszünk eléjük, és nem hagyjuk ellustulni őket. :)

2015. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!