Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártok ezzel a kuytámnak?

Ártok ezzel a kuytámnak?

Figyelt kérdés

Panelkutyáról beszélünk.

Szóval azt hallottam, hogy ha a kutya minden apró nyüszítésére ugrunk, akkor nagyon kényes lesz, és gyengébb lesz az immunkrendszere, és hamarabb meghal.

Erről pontosan így hallottam: ha nagyon sokat foglalkozunk a kutyával, órákon át simogatjuk, engedjük, hogy válogasson, és csak a kedvencét adjuk neki, minden apró hangra reagálunk, szóval teljesen a kutya körül forog minden, akkor nem él olyan sokáig, mert gyengébb lesz mindene. Szerintem ez butaság. Vélemény?


2015. szept. 5. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség. Jó táplálás mindennek az alapja. :)
2015. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az szerintem is hülyeség, hogy ettől gyengébb lesz és hamarabb elpusztul.

Ettől függetlenül nem kell a kutya körül forognia mindennek. Ki kell elégíteni a szükségleteit, megfelelő étel (ami nem azt jelenti, hogy válogathat!), napi legalább 3 séta, elegendő mozgás, tanítás, nevelés, játék, más kutyákkal játék. Órákon át simogatni, mindenre ugrani, felesleges, sőt káros is lehet, mert ez nem természetes egy kutyának. A biztonságot az adja neki, ha kutyaként van kezelve.

2015. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hülyeség (teljesen), mert annyi igazság van benne, hogy hosszú távon tényleg nem tesz jót a kutyának és elősegíti a megbetegedéseket ez a fajta viselkedés. Pl az, ha hagyod válogatni (pedig neked kellene eldönteni melyik tápot egye, melyik kell az egészségéhez), túl sokat tutujgatni sem szabad mert a szemében nem biztos, hogy te leszel azután a vezér. Pedig annak kell lenned. Egészséges kutya = következetes nevelés, megfelelő minőségi táp, felesleges energia levezetése mindennap. És ami a legfontosabb és sose felejtsd el: Ő kutya és nem ember! :)
2015. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!