Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mit csináljak, ha...

Segítség! Mit csináljak, ha harap a kutyám? Többi lent:

Figyelt kérdés

3 éve már velem élnek, szóval nem hittem ,hogy ebben a kérdésben segítséghez kell folyamodnom, de most kiakadtam.

Menhelyről fogadtuk őket örökbe, az egyik egy kedves félős és bújós kutya, a másik (A fent említett) problémás a kezdetek óta. Egymással jól kijönnek, sőt szeretik egymást és elég jól együttműködnek. A "harapós" is valójában szeretetre vágyó kutya, és szeretve is van, nem teszek különbséget kettejük között. De a kezdetekben mikor ide került a férjemet többször is megkapta, ha durván szólt rá. Én ezt kicsit a férjem hozzáállásának tudtam be, mert úgy éreztem a kutya jobban nevelhető szeretettel ami eddig elég jól működött, mert tudom ,hogy sok rosszat kapott az a kutya az előző otthonában. Viszont tegnap este egy szokatlan dolog történt. Buliztunk este, és ők is imádják a bulit, szeretik a zenét, és csatlakoznak is. Ugrabugrálnak, jól érzik magukat, ha mi is.

De véletlenül ráléphettem ennek a problémás kutyának a lábára, mert megkapta a lábamat. Bekékült és bedagadt mára, ami nem is annyira érdekelne, de mégis elgondolkodtam, hogy mi van ha a kisgyerek vékony kis lábát kapta volna meg. Mert közben ott volt az unokaöcsém. Én nem hiszem, hogy normális, hogy ez a kutya kiszámíthatatlanul harap dolgokért. engem a 3 év alatt sosem harapott meg, sőt inkább imád és nekem mindig szót fogad, szóval ezért akadtam ki.


2015. szept. 6. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazi harapás volt szerintem. A hirtelen fájdalom miatt ösztönösen védekezett. Mivel kutya, hát a száját használta.

Mi a fenéért kell ott ugrabugrálni buliban az emberek között kutyának?

2015. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy harapós/félős kutyát nem csak szeretni kell, hanem nevelni is. Ami nem csak abból áll, hogy kedves vagy hozzá és vakargatod a füle tövét.

Egyébként az állatoknak nincs helyük a buliban, a tömegben. Lehet, hogy egy ideig nem zavarja őket a zaj, meg a tömeg, de látod, most is megcsináltad a bajt, mert nem tudtál rájuk odafigyelni. Itt most abszolút te voltál a hibás. Ha részegen rámtaposol, én is reflexből nyakon b*szlak.

A gyerekeket is akkor szokta megkapni a kutya, mikor felügyelet nélkül ott vannak hagyva, mikor anyuci apuci azt gondolja, hogy a kutyát véletlenül sem tudja felidegesíteni egy vinnyogó sípoló hadonászó büdös kis emberke.

A kutyád nem kiszámíthatatlanul harap, hanem ti nem értetek a neveléséhez egyáltalán. Ha üvöltöztök vele, miközben hangyafingnyi tekintélyetek sincs, akkor igen, harapni fog. Ha részegen megtapossátok a lábát, igen, akkor is harapni fog. Ebben semmi kiszámíthatatlan nincs, csak egy kicsit oda kéne figyelnetek. A gyereknek se lesz semmi baja, ha figyeltek rá, meg arra, hogy a kutyának mi tetszik és mi nem. Keressetek fel egy szakértőt, biztos van a környéketeken kutyaiskola. De rengeteg könyv is szól erről a témáról, olvassatok át párat, mielőtt tényleg valami bajt okoztok. TI. És nem a kutya.

2015. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Marha nagy tömeg nem volt mert voltunk négyen. Szeretik a társaságot, imádják, ha jön valaki és szeretnek részesei lenni mindennek. Mindig velem vannak éjjel-nappal.

Azért nehogy már én legyek a hibás, mert a kiebrudalt kutyának szeretnék minél többet adni, amit előzőleg nem kapott meg.

Én is tudom, hogy ez egy ijedségből való harapás volt, de azért nem hiszem, hogy normális. Nem haraphat meg örökké a kutyád mert megijedt. Persze, hogy nem értek hozzá, de az sem értett jobban hozzá aki miatt altatásra volt ítélve... Segítséget és tanácsot kértem. A legtöbbet akarom nekik megadni amit lehet.

2015. szept. 6. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én javasolnám a kutyasulit, ahol ingergazdag környezetben, szájkosár kíséretében mindenféle lehetőséggel próbálkoztok.

Az én kutyám is egy zakkantagyú degenerált p.cs...ha a háta mögül mellette akar elmenni valaki, akkor nekiront, mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt. Azután képes bunkó módjára odamenni, és simit kérni, és élvezkedni.

De ha valami idegesíti, és felül akarom írni a döntését, akkor gondolkodás nélkül is nekem megy, csak én meg leállítom, mert ilyen nincs.


Nagyon-nagyon meg kell nevelni, lehet neki ennyi idő kellett, hogy felengedjen, és most feszegeti a határokat. Félelemből nem haraphatja meg a gazdáját, mert az azt jelenti, hogy nem ő a főnök.

Milyen fajta egyébként? Mert ugye az sem mindegy, hogy egy pincsi, egy pit bull, vagy egy közép-ázsiai..

Én ezek után kicsi távolságtartást kezdeményeznék, kutyasulizással egybekötve.

Nekünk direkt vannak olyan feladatok, amik arra szolgálnak, hogy minden helyzetben maradjon nyugodt a kutya, és ne akarja ő eldönteni a dolgokat. :)


Kajálás közben egyébként hogy viselkedik? Őszintén válaszolj, ha eszik, oda tudsz nyúlni, bele a táljába, a szájába? Vagy ideges, morog, esetleg harap?

Mert az is sokat elmond, az enyém 3x halt meg majdnem, éheztetés következtében, de soha nem féltette előlem a tápot, a csont már másabb, de arról is leneveltem.

2015. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

30 kg. körüli keverék, talán golden van benne.

Nem lehet odanyúlni a táljához amikor eszik. Annyit javult a helyzet mióta idekerült, hogy az első időkben elmenni sem lehetett mellette, habzsolt és csúnyán morgott. Most már nyugodtan sertepertélhetek körülötte, de odanyúlni nem lehetne. Más a helyzet viszont ha csak úgy adok nekik valami falatot, akkor szépen leül elém, gyönyörűen elveszi a kezemből, hozzáérhetek, le is nyúlhatok a földre. Bár ezt már suliban megtanulta korábban, gondolom feladatmegoldással és dicsérettel párosítja, ha a szájába adom a falatot.

2015. szept. 7. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha 3 év alatt nem értetek el változást, én nagyon sürgősen felkeresnék egy sulit. Nekem egy kutya volt, amelyik ezt megengedte magának, 3x próbálkozott be, de megtanulta. Nem vertem meg, de igen erősen megrángattam a grabancát, és elvettem tőle. Kizártam a "falkámból", aznap nem szóltam hozzá.

És utána soha többet nem mert ilyennel szórakozni. Viszont az enyém tini volt, a tiéd felnőtt, és mielőtt orvoshoz kéne menni, inkább ne otthon próbálkozzatok.

2015. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is menhelyi volt, őt is bántalmazták, de SOHA nem engedett meg magának ilyen viselkedést velünk szemben. Tudja, hogy mi vagyunk a főnökök, ha véletlenül a lábára léptünk, akkor inkább arrébb ugrott szerencsétlen, de még csak a morgást sem engedte meg magának. Aztán látta rajtunk, hogy nem bántani akartuk, hanem véletlen volt és ment minden tovább, megnyugodott ő is, hogy nem csinált semmi rosszat. (Hozzátenném, hogy mi soha nem bántottuk).


Egy dolgot (többek között) már az elején bevéstek a fejünkbe a kutyasuliban: ha a kutya fél (ez különösen fontos a bántalmazott kutyák esetében) NEM SZERETGETJÜK! Ezzel megerősíted benne, hogy helyes amit csinál, helyes a szorongás, amit érez. A kutyák között nem a szeretet a legfontosabb, azok az emberek. A kutya pedig nem ember, nála más a fontossági sorrend. Olvass utána kérlek.


Az pedig hogy ha rád morog és nem mersz az ételéhez nyúlni miközben eszik (ezt a miénk sem engedte meg soha magának) megerősíted benne a reakcióddal, hogy ő a vezető, ez az ő étele neked csak annyi a dolgod vele, hogy elé tedd, aztán húzzál onnan, mert a főnök enni vágyik.


Egyetértek az előttem szólókkal, sürgősen kutyasuli kell nektek.

2015. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!