Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Romlott ételt adhatok a...

Romlott ételt adhatok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Emberi fogyasztásra alkalmatlan pecsenye májat adnék neki főzve ami eddig le volt fagyaszta! Lesz tőle valami baja? És milyen zöldséget adhatok neki ill. gyümölcsöt?

2015. szept. 6. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megkaphatja. Zöldségekben/gyümölcsökben nem vagyok otthon, de ha jól tudom répát, almát, banánt szoktak adni a barfosok a kutyáiknak.
2015. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Mennyire romlott? Van az a szakasz egy ételnél, amikor emberi fogyasztásra már alkalmatlan, de a kutyának még nem lesz baja tőle, az erősebb immunrendszerének köszönhetően. Van viszont olyan is, amitől már a kutyának is baja lehet. Ha fogalmad sincs, akkor inkább ne add oda neki!

Zöldséget, gyümölcsöt adhatsz neki bármilyet, ha megeszi.

2015. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Simán, egy átlag páréves konzervnél csak jobb lehet. A zöldségek közül a hagymát nem szeretik általában a kutyák.
2015. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer jártam úgy, hogy a hűtőben lévő főtt tarja a csomagolása alapján 2 napja lejárt. Mi már nem mertük megenni, bár nem volt szaga és állagra is rendben volt. Odaadtuk a kutyának, nem lett baja tőle.
2015. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
szerintem simán odaadhatod, nekünk egyszer megromlott (befehéredett) a rossz paprika miatt pár kiló kolbász, a kutya kerek szemekkel nézett minket, hogy ilyen finomságot adunk neki, nem akarta elhinni :D semmi baja sem lett, pedig nyelte rágás nélkül mint kacsa a nokedlit
2015. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Ne adj olyat a kutyádnak, amit te nem mernél megenni... a kutya nem konyhamalac és nem is szemetes. Romlott hústól, belsőségtől ugyanúgy nagyon betegek lehetnek, meg is halhatnak, mint ahogy az emberek. Maradékot lehet adni a kutyának, de romlott ételt NEM. Hiszen ROHAD. Ne kelljen már ezt külön elmondani...

Arra meg ne alapozzunk, hogy Józsika egyszer odaadta a penészes kolbászt a kutyának, és nem lett tőle semmi baja, oszt akkor az már mindjárt jóvanúgy... Én is ugrottam már le három méteres falról és nem lett semmi bajom, de nem fogom azt javasolni a szülőknek, hogy nyugodtan dobálják le a gyerekeiket ugyanonnan, mert úgyse lesz nekik se bajuk. Ami veszélyes, az veszélyes. Lehet, hogy 10-ből csak 5-en halnak bele, de az is éppen elég.

Gyümölcsök, zöldségek közül sem szabad bármit adni nekik. A szőlő például mérgező számukra.

Javaslom, kezdj el utána járni a témának, például felelős kutyatartókat, és nem falusi dobjunkmindentakutyának gazdákat kérdezve, plusz a google segítségével is megtalálhatod a fontos infókat.

2015. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje volt a fagyasztóban??


Azért nagyon régit sem szabad a kutyáknak adni. pár hetes még nem gáz de ilyen fél éves -éveset már ne!!!


Mamám sem értette,mikor a penészes kenyeres moslékot a kutyáknak adta és mind a 3 sugárba szét fosta a kertet. Na akkor vehettek több kg rizst és azt kapták tescos-táppal. Szóval azért a kutyáknak is vannak határaik megesznek sok mindent. Pár napos szalámit amit mi nem eszünk a kutyának adom,de mondjuk egy 1-1,5 heteset már nem.


Máj belsőség ami amúgy is meghajthatja a kutyákat,nem,hogy ha romlott.Ha túl régi ne add oda.

2015. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A máj 2013-as akkor raktuk be a fagyasztóba megfőztük és különösebb szaga nincs. Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 6. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt azért nem árt tisztázni, hogy a kutya alapvetően dögevő, mint ahogy a farkas is az!

Nem hiába ássa el az ételt, nem csak az elrejtés a célja. A földben lévő baktériumok kicsit előemésztik neki, így könnyebben tudja emészteni. Hányszor előfordul, hogy a kutya dögöt talál, kiássa és megeszi, mégsem lesz tőle semmi baja.

Eleve írja a kedves kérdező, hogy megfőzné neki, nem nyersen dobja oda. Bármit ha megfőzöl, nyugodtan megehetnéd te is, teljesen mind1, milyen állapotban volt, az ózonos sterilizáló feltalálása előtt a kórházakban is kifőzték az eszközöket.

2015. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
19%
Minek neked kutya? Minek gyümölcs a kutyának meg zöldség? és romlott étel. meg sem érdemled a kutyát, hát szánalmas..
2015. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!