Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran csinálnak...

Milyen gyakran csinálnak ilyen tesztet?

Figyelt kérdés

Láttam nem rég egy felmérést, "american temperament test", ahol fel voltak sorolva a kutyafajták, agesszivitást, stb. teszteltek.


A legutolsó tesztben ugye így van az első 5: Labrador, Pit bull, Keverék, Golden, Német juhász.


De nyilván nem örökre van ez a teszt, milyen gyakran csinálják?


2015. szept. 7. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, de ez a teszt hülyeség. Függ a kutya nevelésétől és idegrendszerétől, milyen agresszív.

Egyébként meg milyen keverékre nézték a tesztet?

2015. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van. A tesztnek semmi értelne sincs,valaki szorakozásból készített egy ilsen kis tesztecskét.

Az egész neveléstől, vérvonaltól,a kutya egyéniségétől függ. Egy Yorki is lehet agresszív,harcias, egy Pittbull vagy nj (vagy bármelyik)lehet szelíd.

A keverék kutyákban több kutyafajta jellemzői szerepelnek,szóval ettől nem lehet megszabdni,hogy mennyire agresszív.


Egyébként általánosítva a Goldi,a nj,a Labi nem agresszív fajta. A Pitbullt nem nagyon ismerem.,

2015. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tesztek általában fals, vagy legalábbis félrevezető eredményeket adnak ki. Kezdjük ott, hogy rendes tenyésztőtől származó kutyákat vizsgálgatnak, vagy a szapis meg a fajtajellegű keverék is belefér? Mi maga a teszt, tényleg reális, tényleg azt vizsgálja, amit ők szerettek volna, vagy nem vettek figyelembe bizonyos körülményeket? A kutyák lelkiállapotát vizsgálták, jól nevelt, jól tartott állatok, vagy egyszerűen csak nincsenek megnevelve meg lefárasztva?


Ilyen listákat amúgy a bejelentett harapásokból szoktak csinálni, ami megint élből fals, mert a kistestű kutyák nem szerepelnek benne, mivel ritkán okoznak olyan sérülést, amivel a baleseti sebészeten köt ki az ember.


Szóval nem tudom, miért érdekel a lista, de ha ezt akarod figyelembe venni fajtaválasztáskor, akkor könnyen lehet, hogy csalódni fogsz.

2015. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sem lenne ilyen teszteket választásnál figyelembe venni:) Főleg, mert az eddigi kutyám úgymondd "ölbe pottyantak", amik között volt labi, amstaff, és egy mindenfajtájú keverék :) Tehát, hiába dönteném el, hogy nekem kell egy rottweiler, úgy is jönne egy kutya, az utcán, vagy menhelyen, vagy egyéb helyen, amit, ha törik, ha szakad, magamhoz veszek (vagy mert másnak nem kell..)


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyire "híres" ez a teszt, mert lehet megtévesztő. Sok amstaffos/pitbullos ismerősnél látom megosztva..csak nehogy rossz dolog legyen a vége, gondolok itt arra, hogy tele vannak a menhelyek amstaffokkal, amiknek nem tudni az előéletét, és ha ezt a tesztet figyelembe veszik, és befogad valaki egy kutyát menhelyről, nehogy az legyen, hogy megharap valakit...(mert sok embernek nem való ez a fajta, bárki bármit mondd, nekem az a véleményem, hogy azért kell egy bizonyos határozottság, és tudás a bulltipusú kutyákhoz, mint ahogy egy belga juhászhoz vagy egy komondorhoz is.)

És én is kíváncsi lennék, hogy milyen kutyákat tesztelnek. Mivel a fajták egyébként országonként változnak, én jártam már egy-két kiállításon, és nem feltűnő, de látszódik, hogy melyik kutya milyen országból származik..

2015. szept. 8. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

"befogad valaki egy kutyát menhelyről, nehogy az legyen, hogy megharap valakit"

Itt jön képbe a gazda meg a menhely felelőssége. Hogy a gazda átgondolta-e, hogy mit akar, kész-e szakemberhez fordulni, ha mégsem úgy sül el, ahogy elképzelte, illetve hogy a menhelyet érdekli-e, hogy kihez kerül az állat, vagy mindegy, csak vigyék már.

2015. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnos a gyepmesteri telepeken nem fogják megmondani, hogy milyen helyre kerüljön a kutya. A gazda meg csak azt látja, hogy mindenhol reklámozzák hogy a bull típusú kutyák mennyire gyerekbarátok. Aztán jön a baj..mert egy csomó olyan kutyát látok (akár bull akár más fajta), hogy visszakerült a menhelyre, mert harapott vagy ilyesmi..:S
2015. szept. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!