Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fóbiám van! Mit tehetek?...

Kutya fóbiám van! Mit tehetek? Nem utálom a kutyákat, semmilyen állatot nem utálok, még a patkányokat sem, de egyszerűen ha kutyát látok hányingerem van, és kiver a veríték, és undorodom tőle.

Figyelt kérdés
tényleg nem utálom ezeket az állatokat, és ez nekem is rosszul esik, de nem tudok mit tenni. mit tehetek? jártam már pszichológusnál 1 évig más miatt, erről is szó esett de kb mint halottnak a csók annyit ért a terápiája... és megvallom őszintén nincs több kidobni való pénzem!
2015. szept. 8. 16:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
62%
Gondolkodj el rajta, hogy miért lehet ez. Ez nekem kb. ugy hangzik, mintha azt mondanád, hogy "félek a krumplitól" :DDD komolyan mondom, gondolkodj el rajta, volt esetleg gyerekkorodban kutyatámadásban részed, vagy esetleg megharapott egy kutyuli? Mert az ember csak úgy nem fél.. ( mellesleg a kutya megérzi, ha félsz tole :) ) Udv,egy 3 kutyás nő :)
2015. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Én a lovakat utálom :(
2015. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ennek valami oka van, azt kellene kideríteni, és aztán lehet kezelni.

Ne add fel, elvileg minden fóbia kezelhető, feloldható.

TB alapon is lehet menni pszichiáterhez, próbálj oda bejelentkezni (nem pszichológus, hanem pszichiáter - a fóbiák kezeléséhez ő kell).

2015. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
pedig a kutyák cukik *-*
2015. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

TB re olyan kezelést is kapsz! Max gyógyszerezni akar majd, tudom, mert hallomásból tudom hogy ez náluk rutin.


"pedig a kutyák cukik *-* "


Nagyon sokan pl az egér felé érzik ezt... pedig szerintem az egerek is cukik.


nem akarok orvoshoz menni ezzel, mert erre nincs időm, valami házi praktika kéne ez ellen.

2015. szept. 8. 16:33
 6/14 A kérdező kommentje:

"Ez nekem kb. ugy hangzik, mintha azt mondanád, hogy "félek a krumplitól""


valaki pl a fáktól fél. volt is a Discovery-n. amúgy én nem félek tőlük, hanem inkább undorodom tőle, hényingerem van és kiver a veríték. csak az jár a fejemben ilyenkor hogy nehogy érintkezzek velem mert helyben rosszul leszek.

2015. szept. 8. 16:34
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

láttam a Digi Worldön hogy egy nő félt a gyíkoktól. kb ugyanúgy volt mint te. hívta a hős pszihológust (ugyebár ez a műsor lényege) és elkezdtek beszélgetni erről meg minden de a fentiek alapján ez nem számít. aztán másnap a pszihológus hozott egy gyíkocskát. a nő össze szedte minden erejét, legyűrte undorát és félelmét, és a kezébe vette. nem gyógyult meg rögtön de egy kicsivel jobb lett. ezután a pszihológus minden nap elhozta a gyíkot és minden a nő a kezébe vette. 2 hét múlva már egyáltalán elmúlt a fóbia.


lehet hogy ez a módszer segítene neked, lehet hogy nem mert sokkal komolyabb. de szerintem ki kellene próbálnod.

2015. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Értél már hozzá kutyához? Esetleg gyerekkorodban, volt valami olyan élményed, ami miatt ez kialakulhatott benned? És csak a kutyákkal kapcsolatban érzed ezt, semmilyen más állattal nem?

Egyébként a módszert, amit az előző válaszoló írt, deszenzitizációnak hívják. Esetleg egy nyugodt, fegyelmezett kutyával meg lehetne próbálni. Például egy terápiás kutyával. Ha képen látsz kutyát, azzal nincs bajod? Nézegethetnél képeket és talán rá tudnál jönni, hogy van-e különbség kutyafajta vagy típus (pl. szőrhossz, szín, testfelépítés, pofa típusa) szerint a fóbiádban.

2015. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Érdemes leszögezni,hogy házi praktika ilyesmire nem létezik. A napnál is világosabb,hogy ez pszichológiai probléma és mint olyat, fel kellene tárni. Sajnos ebben az országban nagyon rossz a pszichológiai ellátás, eléggé reménytelen jó terápiát kapni, de nincs más választásod.
2015. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
90%
én azt javaslom,hogy legyél minél többet egy kutyával(pl.egy barátodnál játssz vele,simogasd),hátha kezded megszokni és rájössz,hogy nincs mitől félned :)
2015. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!