Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne legyen domináns más kanokkal?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 07:29
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy olyan válaszokat kapok amiben leírják, hogy kinek mi vált be. Le tudom tiltani a kutyámat csak szeretném, hogy magától hagyjon fel a dominanciával. A kutyasulit ajánlók gondolom abból indulnak ki, hogy aki itt kérdést tesz fel az agyilag zokni. Jártam kutyasuliba, de ott is csak a helyzetet kezelik, amit egyébként is tudtam. A kutyasulit az első ami az ember eszébe jut feltételezhetitek, de nem mindenkinek van negyvenezer forintja, amit kivegyenek a zsebéből a kvázi józanparaszti eszet igénylő tanácsokért. (bocs, de ha nem tudsz érdemi választ adni ne kotnyeleskedj bele)
2015. szept. 10. 12:44
 12/27 anonim ***** válasza:
Még mindig kevered a szezont a fazonnal. A dominanciával nem fog felhagyni, az a személyisége része. A parasztkodással meg fel fog, amint rendesen tiltod. Illetve ha tiltásra abbahagyja, de mindig újrakezdi, akkor kihagyod a tiltást, és rögtön bünteted, de úgy, hogy legközelebb, amikor megpróbálja, eszébe jusson, hogy múltkor is mit kapott érte, úgyhogy talán inkább nem kéne. Kapjon érte olyat, hogy amit nem éri meg elviselni egy kis arcoskodásért.
2015. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, ne pontozz le, mert tapasztalatból írtam amit írtam. Állatotthonban vagyok önkéntes és sok ilyen helyzetben volt már részem. Tanácsokat kértél, kaptál is sok embertől. Ők nem támadnak, csak segíteni próbálnak. Nem tudták, hogy már voltál kutyasuliban a kutyáddal, ugyanis ezt nem említetted. Igazából türelem kell, rászólsz ha domináns és megdicséred, ha szépen viselkedik.
2015. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
jól van, kösz. Eddig is így csináltam.
2015. szept. 10. 13:22
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit vársz, mit írjunk. Erre a problémára ez a megoldás és kész. Mindenki amit írt igazak és tapasztalatból vannak. Légy türelmes vele. :)
2015. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ha eddig is így csináltad, és nem működik, akkor megint visszajutottunk oda, hogy nézze meg szakember, mert valamit nem jól csinálsz. Vagy a kutya általános nevelése, a lefárasztás mértéke, módja a gond, vagy a büntetés mértéke nem oké, vagy valami nem oké, de ezt látatlanban nem lehet megmondani.

Ha jártál suliba, és nem volt elég, akkor menj máshova. Nem kell ezért tanfolyamra menni, jobb helyeken van kifejezetten viselkedési problémás kutyáknak külön foglalkozás, ez mindenhol alkalmanként fizetős, szóval nem kell egyszerre kiperkálnod tízezreket. Megnézik, elmondják, megmutatják, néha visszamész, hogy rátok nézzenek, meg egyre keményebb szituációkba tegyenek bele, hogy azokban is kontroll alatt maradjon a kutya meg viselkedjen normálisan, és kész.

2015. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nem találkozunk napi szinten idegen kankutyákkal, úgyhogy lassan haladunk, de sokat fejlődött. Ami kiderült, hogy akumi szerint jól csinálom. Kíváncsi voltam egyéb megoldásokra, pl. ölebekkel könnyebben szokattom össze ha előtte én megsimogatom a másik kutyát, de látom itt nincs sok tapasztalattal rendelkező válaszoló aki már látott ezerféle problémás kutyát. Szóval, ne a gyakorikérdéseken kérjek tanácsot.
2015. szept. 10. 14:09
 18/27 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy aki elég gázos kutyát meg elég gazdát látott, az pontosan jól tudja, hogy nincs egyetlen tuti megoldás, ami mindig hat. Ezerfélék a kutyák, ezerféle gondjaik lehetnek, amik hathatnak a viselkedésükre, és amikről a gazda nem is gondolná, hogy köze van a kötözködéshez.

Plusz a gazdák is nem kicsit különböznek, tök mást jelent egyiknek a kemény büntetés, mint a másiknak, nem lehet tudni, hogy valóban jól csinálja-e, vagy csak ő hiszi, hogy most mennyire leteremtette a kutyát. Láttam olyat, hogy gazdi "földhöz vágta" meg "jól megtépte" és "nagyon megszidta" a kutyát - csak éppen az állat lustán csóvált közben, gazdinak fel se tűnt, hogy a kutya amúgy élvezi az egészet... Sokszor találkozom olyannal is, aki közli, hogy persze, neki visszajön a kutyája első szóra, aztán két percig hívogatja, mire a kutya megunja, amit csinált, és kegyeskedik visszamászni. Ezek után ne haragudj, ha nem hiszek el neten senkinek semmit :)


Az amúgy elég fura, hogy neked más kutyáját kell simogatnod ahhoz, hogy a tiéd normálisan viselkedjen. Most vagy kontrollálod a kutyát, vagy győzködöd, baromira nem mindegy, mert az egyikkel még mindig az ő kezében hagyod a döntést arról, hogy parasztkodik-e vagy sem. Irányítani kell, nem kicselezni meg elmagyarázni neki, hogy a másik kutya amúgy aranyos, és ezért nem kéne vele taplózni. Azért nem kéne, mert te azt mondtad, pont.

Pikk-pakk meg lehetne oldani a problémát, ha nem állnál így ellen annak, hogy nézze meg szakember.

2015. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Látta már szakember. Aztán mikor kiderült, hogy nem vágja a kutyám jeleit, vagyis én magyaráztam el hogy mi is van most vele, és elismerte, hogy igazam van, kicsit csalódtam. Mindegy sajnos az én kutyámnak is a földhöz vágás a bünti, akkor azonnal tudja, hogy hibázott. Egyébként jó a kapcsolatunk, kézjelekeből ért mindent, csak tüzes a vére. Szóval még egyszer mondom, egyéb praktikákra lettem volna kíváncsi, mert sokakban rémületet kelt mikor "bünetetem".
2015. szept. 10. 15:12
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha annyira zavarná, nem csinálná. Már ha jól időzíted azt a büntetést. A jó büntetést csak néhányszor kell megismételni, és a kutya köszöni szépen, nem kér többet belőle. A földhöz vágást is el lehet cseszni elég könnyen.

Szakember alatt meg olyan embert értettem, aki tényleg ért hozzá, nem olyat, aki meg tudja különböztetni a kutya fejét a farkától, és azt hiszi, hogy ő ettől kutyakiképző.

2015. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!