Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen (este) kint lehet...

Télen (este) kint lehet hagyni a dalmatát? Mennyire érzékeny a bőre a hidegre? Beteges fajta?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Rövid szőrű kutyát nem javasolt kint tartani.
2015. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmilyen rövidszőrű kutyát nem érdemes kint tartani. A dalmata egyébként is nagyon gazdaközpontú.

Akkor beteges és érzékeny, ha nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól veszed!

2015. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

A körülményeitől is függ, mert ha állandóan kint van és van egy normális háza, ami szigetelt, akkor maradhat kint, nem lesz semmi baja. Én direkt nem hozom be a kutyámat, csak -10 alatt, mert ha másnap ki kell mennie, akkor fog megfázni, ahogy a melegről kirakom a hidegre.

Nem dalmata, vizsla, van egy hőszigetelt háza, ha kell, fűtés is van benne.

2015. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális kutyaházzal lehet kint tartani egy bizonyos hőmérsékletig, de ha most gondolkodsz kiskutyában, akkor azért fontold meg! Kölyök kutyát ne rakj ki a -20 fokokba!
2015. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

az én dalmatám kinti kutya, jól szigetelt háza van, sok rongya, ami melegíti télen. én a házat még le szoktam takarni a nagyanyótól örökölt subával (birkagyapjú) is, ha röpködnek a mínusz 10-ek, nem szokott fázni


az enyém 6 éves, egy fülgyulladáson kívül nem volt eddig más baja

2015. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!