Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Mit csináljak...

Ez normális? Mit csináljak hogy ne féljek ennyire a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Egy-két hónapja egyre jobban félek a kutyáktól, pedig nekem is van,és nem volt rossz élményem a kutyákkal.

Főleg egy hónapja egyre jobban félek tőlük,még ha egy pici tacskó kiszökik és megugat,vagy egy palotapincsi,képes vagyok nagyon megijedni.Ha megyek az iskolából hazafelé,és látom a kertekben a kutyákat,sokszor nagy kerülőket teszek,vagy iszonyatosan futni kezdek,mert attól félek hogy kiugranak,vagy akár az ugatástól is teljesen berezelek.Pedig a legrosszabb dolog ami történik,hogy kiszökik egy tacskó,vagy egy kóbor kutya mászkál,vagy egyszer annyi volt hogy kutya sétáltatás közben kiugrott egy kutya és egy kicsit megugatott.Szóval nem tudom mért félek egyre jobban.Ez normális?Mit tegyek?


2010. márc. 12. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
hyány éves vagy? 5?! mert ha igen akk normális de ha 10-nél több vagy, akk menny el pszihológusho!
2010. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesem,ha ez annyira aggaszt akkor menj el kivizsgáltatni,de nem értem ha semmi trauma nem ért téged akkor miért félsz??Esetleg nem hallottál vagy láttal valamit a kutyákkal kapcsolatban vagy nem történt rokonnal,ismerössel valami amitől megilyedtél esetleg??


Az első válaszoló olvassa már vissza mit írt!!

Egyébként hány éves vagy??Gondolom nem 5,hogy az első válaszolóhoz kapcsolodjak.

2010. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem történt senki ismerősömmel semmi,ez teljesen magától jött,és 13 vagyok.
2010. márc. 12. 19:30
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Mondogasd magadnak jó sokszor, hogy nem félsz tőlük.
2010. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet valami idióta filmet láttál a tévében:(( sajnos nem vagyok dilidoki, és a fejedbe sem látok bele, nem tudom mi a bibi....
2010. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha fokozódik ez a félelmed, édesanyáddal menjetek el az orvoshoz, ő fog ajánlani szakorvost. Kutyásnyelven úgy is mondhatnánk, kezdődik az ivarérés nálad.:))

Lehet, ez okozza a tünetedet. Ha lehet rajta segíteni, azt ki kell használni. Más országokban természetes a pszichológus felkeresése, ha gondok vannak. Magyarországon ez még nem megszokott.

2010. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg semmi filmet semmi ilyet nem láttam,de talán azóta van ez,mióta ősz óta megvan a kutya,és vittük sétáltatni,és mindig megugattam ugye a többi kutyák és akkor kezdtem talán félni.
2010. márc. 12. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok:


Ebben a korban sokat változol.Valosziüleg tényleg láttál

valamit a tévében meg sokat olvasni a kutyákkal kapcsolatban nyilván valami megragadta a fejed és benned

van és erre emlékszel ha meglátsz egy kutyát.


Ezt talán ugy tudod segíteni,hogy több kutyával kezdesz ismerkedni nem azt mondom,hogy ugy egy menhelyen kezdj

csak ismerkedj a kutyákkal.Egyre többel és mond

magadban,hogy nyugi,nem bánthat.De ezt gondold is komolyan,ne aggodj a kerités mögötti kutyák nem bánthatnak.


Bátorság és türelem!

2010. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Minél többet mondogatod magadnak hogy félsz, annál jobban beleéled magad.
2010. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én régebben féltem a kutyáktól,de nagyon.

ha megláttam egy kóborkutyát akkor rohantam be a házba.xD

az segített,hogy többet voltam Tomival a kutyámmal,aztán pedig megkaptam Sznupit-és mostmár nem félek a kutyáktól.:)

szóval szerintem tölts több időt a kutyákkal és majd idővel megszokod és rájössz hogy nem kell félned tőlük. :)

2010. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!