Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védővel csak összezavartá...

Őrző-védővel csak összezavarták, miért erőltetik?

Figyelt kérdés

Volt a suliban egy kutya, akit valahonnan örökbefogadtak. Problémája volt emberrel és kutyával is, konkrétan mindenkire támadt, oktalanul.


A suliban mindig az engedelmességi képzés után volt 10-15 perc őrző védő, kötelező jelleggel.


És berakták ide ezt a kutyát, aki úgy fröcsögött, meg fuldoklott, alig hitte,hogy kinyírja az őrzővédős csávót. Utána persze újra szét akart kapni minden embert és kutyát.


Miért kellett vele is? Nem az lett volna a cél ennél a kutyánál, hogy először leneveljék az agresszivitásról, és legfeljebb utána berakni őrzővédőzni?


Amerikai bulldog vagy stafford volt, már nem emlékszek. (egyébként elmentek abból az iskolából).

ja, és jó nevű iskola!


2015. szept. 11. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy a kutya ideggyenge vagy genetikai vagy nevelési okból.
2015. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kötelező jelleggel? Nem is minden kutya alkalmas őv-re.
2015. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annak a kutyának, akinek emberrel és kutyával is baja van, annak nem ÖV kellene, hanem terápia, és a gazdival való kapcsolatépítés. És majd után, ha minden nagyon rendben van, akkor lehet építeni az ÖV-t is.
2015. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyen nevű a suli, ha kötelező jelleggel beállítanak örző-védőre egy mentett kutyát, akit rehabilitálni kell, akkor oda nem szabad menni. Kóklerek. Nálam ez lett volna az utolsó alkalom is, hogy betettem oda a lábam.
2015. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A gazda nem is akarta, hogy őrző-védőzzön, ki volt akadva, hogy neki miért kell, amikor így is veszélyes a kutya.

És engedelmes után minden egyes kutyán őrző-védőztek, a kistestűeken, a jámbor természetűeken, a keményebb kutyákon, mindegyiken...

Azt várták volna szerencsétlen kutyától, hogy legyen kedves a fajtársaival, és az emberekkel, de prímán őrizze a házat/gazdát. És mindezt már első(!!!) alkalommal.

Nem sokat voltak ezzel a kutyával, nyilván átmentek valami másik suliba.

De felfoghatatlan, hogy azt hinné az ember, hogy ők megoldanak mindent, közben meg (szerintem) csak rontottak a helyzeten. :S

2015. szept. 11. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég... Ötletem sincsen, hogy ez miért kellett.

Gratulálok nekik. Sikerült kihozniuk az agresszor védő ösztönt a kutyából a zsákmányos helyett. Ha szerencséjük van, akkor a másik suliban talán nem jön belőle elő a hülye és nem kapcsolódik be rögtön, ha hasonló szitut észlel.

Kötelező jelleg... Édes anyjukat.

Én mondjuk a gazdi helyében csúnyán kiakadtam volna. Lehet leverek egy hisztit :""D

Privátba megírod a suli nevét? Most már nagyon kíváncsi vagyok.

2015. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre a sulira én is kíváncsi lennék.

Mondjuk számomra az is érdekes, hogy úgymond kötelező valami. Eleve egy oktatónak fel kellene ismerni, hogy melyik kutya-gazdi párosnak mire van szüksége, de ha egy gazdi azt mondja, hogy ezt nem szeretné, akkor mi az, hogy erőlteti??

2015. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!