Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy malinois-t, de...

Szeretnék egy malinois-t, de nincs túl sok időm (reggel 1/4 óra, délután 2 óra) A délutánt viszont itthon terepfutással töltöm úgyhogy a mozgás talán meg lenne, és valaki mindig van otthon. Szerintetek bevállalhatok egy ilyen aktív kutyát?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem. A mali nagyon aktív, pörgős, munkamániás kutya. Kutyaiskola, képzés, munka alap nála, a futás önmagában nem elég neki, szellemileg is dolgoztatni kell.
2015. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne. Sajnos nagyon energiaigényes, és foglalkozás igényes kutya. Nem elég lefárasztani testileg (a napi 3-4 óra minimum), hanem agyilag is le kell a feladatokkal.


Nekem is nagyon tetszenek a Malik, de jelenleg nem tehetem meg, hogy ilyen fajtát vegyek magamhoz.

2015. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Kezdjük ott, hogy minek neked mali, ha nem akarod kihasználni a képességeit? Ez kb. olyan, mint Ferrarit vennél csak azért, hogy kéthetente lemenj vele a Balatonra. Csak mondjuk a Ferrari nem fog begolyózni a kevés melótól, a mali meg igen :)

2015. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A malinak munka kell, a futás nem az.
2015. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Igazából csak azért akartam Malit mert kissé veszélyes környéken vagyunk és azt hallottam róla, hogy jól bírja a futást és jól véd.

Mali helyett mit tudnátok ajánlani?

2015. szept. 12. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A mali a 25 kilójával mint védőkutya? Ne tévesszen meg, hogy a TEKesek használják, célzott képzés nélkül azért nem egy különösebben harcképes állat, különösen nem közelharcban. Ha ráengeded valakire messziről, és lendületből elkaszálja, akkor tök jól működik, de nem egy gladiátor.

Hordj magaddal gázspray-t futáshoz, ha csak annyi a bajod, hogy sok a rosszarcú ember, ezért tök felesleges kutyát tartanod :)

2015. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Fogadj örökbe egy nagyobb testű kutyát. Esetleg ne legyen nagyon fiatal. És hálából, amilyért kiemeled a szörnyű helyről (gyepi, vagy rossz tartási körülmény), biztos, hogy ha olyan helyzet adódna, megvédene az élete árán is. Saját tapasztalat. Az enyém is örökbefogadott, a halál széléről, és ha valaki csúnyán néz rám, képes lenne felfalni, ha engedném. De persze, ha rászólok, akkor úgy viselkedik mint egy kisangyal. Lesi minden szavam, pillantásom, hálás és szófogadó. Mintha a lottó ötöst nyertem volna meg vele :)
2015. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!