Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám gyakran bekattan....

A kutyám gyakran bekattan. Mással is volt ilyen, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Mai eset,amiből elég sok van,havi 1-2 alkalom. Fekszik a kutya az ágyam mellett,ahova a plüsseim vannak lerakva. Azt látom,hogy elkezd bunyózni a plüssökkel :) Rászólók,hogy hagyja abba,nem hagyja abba. Odanyúlok a plüssért morog,és tiszta dili. Végül azt a módszert választottam,hogy a kutyát szedem le a plüssről,így nagy nehezen lerángattam róla. A plüssöt felszedtem az ágyra. Fél percig nyugi van,egy nagyon pici mozgás,újra beindul,következő plüssre. Az eljárás ugyanaz,kutya le,plüss fel az ágyra. Ezt kb. megcsinálta mindennel,amit a földön talált,díszvánkosok,többi plüss,de még a lábammal is próbálkozott. A legnagyobb baj,hogy félperc plüsstépés,és gyömöszölés után ez az egész szituáció arra megy ki,hogy mindent megdughasson,amit talál. :(Nagyon sokáig tart,amire megharcolom vele azt a dolgot,kb. 20 perc,míg lenyugszik.A szőnyegre egyszer csak kifekszik,amit egész addig próbált maga alá gyűrni,hogy megdughassa.

Eddig az a megérzésem volt,hogy le akarja dominálni egyszerűen engem,és a lábamon próbálkozid,amióta viszont elkezdte a plüssel,a szőnyeggel,és mindennel,amit a szobában talál,már nem vagyok benne biztos.

A dominálás ötletet azért is vetettem el,mert mindig én győzök felette,és soha nem engedem meg neki,amiből következik,hogy a kutya 1-2 vereség után feladja,nem???

Kérlek titeket segítsetek,el vagyok keseredve!

Köszi! :)


2015. szept. 12. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Ivartalanítás segítene.
2015. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Igen. Ivartalanítás vagy lánykutya. Az elöbbit ajánlom ha nem akarsz kiskutyákat.:D
2015. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kutyád azt hiszi, ő a falkavezér! A dominanciáját fejezi ki ezzel, nem azt, h dugni akar, ám az ivartalanítás segíthet, illetve nem ártana megnevelni.
2015. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem,hogy idős,szóval megműteni csak akkor műtik,ha tényleg szükséges! Szerintem a golyóit kiszedni nem szükséges :)

Mivel semmit nem tudtok a kutyáról,a jelleméről,ezért az,hogy nem ártana megnevelni,az relatív. Sokkal több energiát fordítok a kutyám nevelésére,mint egy átlag ember,de mivel el lett rontva,azért nekem 2x annyi energiából sem lesz olyan nevelt kutyám,mint másnak fele annyiból. Alapból is nagyon erős jelleme van,falkavezérséggel 2 éve szenvedek,és a legkegyetlenebb módszertől a leglazábbig mindent megpróbáltam,semmi sem segített. A kiközösítés nem hatja meg,nem töri meg neki a lelkét,mint az átlag kutyának. A verés úgyszint nem érdekli,max. egy kicsit elszégyelli magát,és arrébb sunnyog,ettől függetlenül ugyanúgy megteszi a következő alkalommal is.Ha 3 alkalommal szóltam rá miatta akkor is,de van olyan dolog,amiért már 1 éve minden egyes alkalommal kap,mégis megcsinálja újra és újra. Ettől függetlenül sok mindenben már nagy mértékben átreformáltam,szóval már sokat fejlődtünk.

Amúgy pedig az,hogy neveljem meg,magamtól is eszembe jutott,arra lennék kíváncsi,hogy ki milyen módszerrel csinálja!

Ha neked azt mondom,hogy mosd ki a ruhákat,ott van előtted a mosógépen programok sokasága,aztán nesze,találd ki,hogy most ezt hány fokon,melyik mosószerrel,milyen fordulatszámon mosd!Ez kb. ilyen volt,de azért kössz!

2015. szept. 12. 11:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Idős kutyákat is lehet ivartalanítani. ha így marad, simán lesz majd prosztata gondja.
2015. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha tudnád hatékonyan tiltani a kutyát, semmi gond nem lenne. De mivel a kutya tudja, hogy te nem "győzöl", hanem addig szenvedsz, amíg ő meg nem unja, nem vesz komolyan.

Vidd kutyasuliba, a kora jobb helyeken nem akadály. De ne olyan helyre, ahol becsatlakozós rendszer van és csak alapengedelmes feladatokkal foglalkoznak, hanem rendes iskolába, ahol kapcsolatrendezéssel is foglalkoznak. Olyan nincs, hogy semmi nem hat a kutyára, gyakoribb az, amikor a gazda nem csinálja jól, vagy nem elég sokáig (akár a kizárást, akár a büntetést, akár bármi mást).

2015. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom elég hatékonyan tiltani,hidd el,a kitartással sincs baj! Először én is azt hittem,hogy nem jól csinálom,de miután mindent kipróbáltam,akár könyvből tanulva,akár úgy,hogy mástól tanultam meg,egyik sem működött!A kutyám nevelhetetlen,ezt kb. senki nem hiszi el,mindenki jön nekem a "na majd én megpróbálom" szöveggel,mindenki mindent tanácsol,mégsem változik semmit. Pontosabban mindent bele tudok nevelni,de kinevelni belőle semmit nem lehet. És sajnos nagyon sok rossz tulajdonsága abból következik,hogy régen nagyon el lett kényeztetve.

Amúgy ül,fekszik,pacsit ad,meghajol,2 lábon ül,2 lábon áll,kérésre arrébb megy/kérésre kimegy a házból.Ha esetleg próbálna meglépni,és mennydörögve elordítom magam,az utca túl oldaláról úgy jön laposkúszásba,hogy éppen csak nem fekve mászik.

Kutyasuliba nem tudom vinni,a környéken csak egy van,arról meg inkább had ne legyen véleményem. Ismerősöm német juhászát elküldték azért,mert elég pici korában iratták be,ezáltal mindennel 2x annyit hülyéskedett,mint a többi kutya. Azaz 2x olyan lassan haladt,amire megértette,hogy nem játék.

2015. szept. 12. 16:56
 8/14 anonim ***** válasza:
unatkozik, annyi a baja. lakásban lehet vele eldugott jutalom falatokat kerestetni, amiket vezényszavakkal összekötve le tudod fárasztani. eldugod, addig kint vár, kimégy érte, vagy behívod stb, fantáziádra van bízva, hogy bonyolítod. A másik ami leszedálja az az ittapirosholapiros játék. kimerítő tud lenni neki. heti 3-4 alkalom elég ha lakásban van
2015. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó, én meg a nevelhetetlen kutyákban nem hiszek, szóval akkor ezt most hagyjuk. De ha te meg meg vagy róla győződve, hogy úgysem fog menni, akkor mit szeretnél itt?
2015. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8,köszönöm szépen :) Az ittapirosholapirost mindenképpen ki fogom próbálni :D


9 Tippeket,tanácsokat! :)

Mitől van ez,hogy neveljem le róla? Mással is volt e ilyen? Ha igen,mi használt neki??

Eddig csak az ivartalanítást írtátok,amire azt írtam,hogy feleslegesen nem fogom műttetni,csak azért,hogy kiszedjék a golyóját,ami egyébként jó helyen van ott.(Még mielőtt az állatorvoshoz való hozzáállásomat firtatná valaki:a macskáim ki vannak herélve,szóval igen,tudom,hogy mi a beavatkozás.)

Aki nem azt írta,az pedig azt írta,hogy neveljem meg! De nem mindegy,hogy milyen módon. Van kismilliónyi lehetőség: atyai pofon,padlóra nyomás,kiabálás,fülrángatás....szóval ha valaki ezzel kapcs tudna tanácsot adni,borzasztó hálás lennék érte :)

2015. szept. 12. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!